START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

Wyróżnienia od Marszałka Wojewódzwa Pomorskiego
fot. Michał Kaczmarek

::  POZOSTAłE


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Wyróżnienia od Marszałka
13 grudnia 2011 12:54 - Piotr Łukaszewski [452]
fot: Michał Kaczmarek
Na uroczystości w sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Marszałek Mieczysław Struk wyróżnił 99 sportowców i 50 trenerów sportu młodzieżowego za ich osiągnięcia i wyniki uzyskane w tym roku na arenach międzynarodowych i krajowych..

Marszałkowi Mieczysławowi Strukowi przy wręczaniu wyróżnień asystowali: Czesław Elzanowski - członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Marek Fostiak - Prezes Pomorskiej Federacji Sportu, prof. Waldemar Moska - Rektor AWFiS Gdańsk, Sylwester Pruś - radny Sejmiku Województwa. Obecni byli też Adam Krawiec - Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego i Maciej Kowalczuk - zastępca dyr. Departamentu odpowiedzialny za sport.

Wyróżniona młodzież naszego województwa jest nadzieją na start w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 oraz w przyszłym roku w Olimpiadzie w Londynie.

Kontynuowany będzie program Urzędu Marszałkowskiego i Pomorskiej Federacji Sportu - Pomorska Kadra Młodzieżowa, wspierający wybitnych zawodników województwa i ich trenerów, celem wsparcia tzw. ścieżki olimpijskiej do Igrzysk Londyn 2012 i Rio de Janeiro 2016 dla kategorii młodzieżowej. Zawodnicy otrzymają pomoc w postaci stypendiów, wsparcia szkoleniowego i sprzętu, a trenerzy - nagród finansowych.

W imieniu młodych sportowców i kadry szkoleniowej za sympatię i troskę o pomorski sport młodzieżowy podziękowała Marszałkowi Mieczysławowi Strukowi kandydatka na IO Londyn 2012 Daria Pogorzelec, w asyście medalistów MŚ - Pawła Tarnowskiego, Tomasza Jabłońskiego i Klaudii Grabani.

Lista wyróżnionych sportowców

  • Curling
    Aleksandra Serba (SCC Wa ku'ta Sopot - Trener: Bartosz Sitkiewicz)
  • Hokej na lodzie
    Filip Pesta, Oskar Lehmann, Jakub Stasiewicz (GKS Stoczniowiec Gdańsk - Trenerzy: Krzysztof Lehmann, Henryk Zabrocki) 
  • Narciarstwo alpejskie
    Paweł Jaksina (UKS De la Salle Gdańsk - Trener: Wacław Czyżewski)
  • Short track
    Rafał Grycner (GKS Stoczniowiec Gdańsk - Trener: Agnieszka Bagińska)
  • Koszykówka
    Małgorzata Misiuk, Magdalena Zientara (VBW GKT Gdynia - Trener: Andrzej Curyl)
    Daniel Szymkiewicz (Trefl Sopot - Trener: Marcin Lichtański)
  • Piłka nożna
    Marta Cichosz (Sztorm Gdynia - Trener: Krzysztof Własny)
  • Piłka ręczna
    Patrycja Noga (UKS Conrad Gdańsk - Trener: Adrian Struzik)
    Tomasz Gębala (UKS KAR-DO Gdynia - Trenerzy: Tomasz Popowicz, Marek Mońko, Piotr Zelent)
    Michał Potoczny (GUKS Bellator Ryjewo - Trenerzy: Mariusz Babicki, Marek Mońko, Piotr Zelent)
  • Piłka siatkowa
    Natalia Gajewska, Anna Łozowska (Gedania Gdańsk - Trener: Witold Jagła)
    Ewelina Łozowska (UKS Orzeł Malbork - Trener: Szymon Żołędziewski)
  • Rugby
    Marek Przychodzki, Piotr Zeszutek (Ogniwo Sopot - Trenerzy: Jarosław Hodura, Karol Czyż)
    Aleksander Nowicki (Lechia Gdańsk - Trener: Grzegorz Kacała)
  • Unihokej
    Weronika Noga (GGKS Energa Olimpia Osowa - Trenerzy: Piotr i Paweł Ludwichowscy)
    Patryk Żyła (UKS Ósemka Wejherowo - Trener: Grzegorz Janiszewski)
  • Akrobatyka
    Dżesika Romanowska, Aleksandra Pikul, Daniela Kosińska (UKS Kociewie Starogard Gdański - Trener: Agnieszka Szweda)
  • Badminton
    Magdalena Witek (SKB Piast Słupsk - Trener: Kamila Augustyn)
    Klaudia Grabania (UKB Bursztyn Gdańsk - Trener: Rafał Kasprów)
  • Boks
    Tomasz Jabłoński (KS SAKO Gdańsk - Trener: Marek Chrobak)
    Kamila Zawół (SKB Czarni Słupsk - Trener: Marek Pałucki)
    Kazimierz Łęgowski (UKS 8 Chojnice - Trener: Marcin Łęgowski)
  • Brydż
    Adam Loński, Kamil Madeja (LOS Gdynia - Trener: Bogusław Dyka)
  • Gimnastyka artystyczna
    Katarzyna Romaniuk, Anna Czarnecka (SGA Gdynia - Trenerzy: Ewa Gustafsson, Joanna Pęgowska)
    Malwina Kozłowska (UKS "Jantar" Gdynia - Trener: Hanna Narloch)
  • Gimnastyka sportowa
    Łukasz Borkowski (MKS Gdańsk - Trener: Adam Koperski)
  • Judo
    Daria Pogorzelec, Halima Mohamed-Seghir, Karolina Tałach, Damian Nasiadko, Jakub Zarzeczny (SGKS Wybrzeże Gdańsk - Trenerzy: Tomasz Lisicki, Sławomir Tałach)
  • Kickboxing
    Patryk Lubiński (Duet Gdańsk - Trener: Tomasz Biernacki)
  • Kręglarstwo
    Karolina Serwińska, Natalia Postrożny (Dębinki Gdańsk - Trener: Przemysław Lazarski)
  • Podnoszenie ciężarów
    Krzysztof Zwarycz (WKS Flota Gdynia - Trener: Leszek Barwiński)
    Aleksander Choszcz, Igor Wera (MKS Atleta Gdańsk - Trenerzy: Stanisław Suprynowicz, Piotr Owczarski)
  • Szachy
    Paweł Teclaw (UKS Ormuż Kartuzy - Trener: Jędrzej Długosz)
    Igor Szymanowski (UKS Drapol Jantar Pruszcz Gdański - Trener: Krzysztof Jurkiewicz)
  • Szermierka
    Natalia Gołębiowska, Marta Łyczbińska, Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk - Trener: Longin Szmit)
  • Taekwon-do ITF
    Maja Warasińska, Magdalena (Kaczan Gdański Klub Taekwon-do - Trener: Marcin Wołosz)
  • Taekwon-do olimpijskie
    Karolina Wenecka, Arkadiusz Ojstrach (UKS Bursztyn Gdańsk - Trenerzy: Leszek Wenecki, Anna Wenecka)
  • Tenis stołowy
    Patryk Chojnowski, Adam Dosz (LKS Pogoń Lębork - Trener: Wojciech Potrykus)
    Joanna Kiedrowska (GKTS Gdańsk - Trener: Grzegorz Nurzyński)
  • Zapasy
    Aleksandra Górecka, Przemysław Gutiar (ZKS Granica Gdańsk - Trenerzy: Krzysztof Kuczkowski, Józef Alijew)
    Grzegorz Wanke (ZKS Miastko - Trener: Kazimierz Wanke)
    Jakub Serkowski (GKS Cartusia Kartuzy - Trener: Andrzej Pryczkowski)
  • Kajakarstwo
    Michał Łubniewski, Patryk Sokół (KS Piast Człuchów - Trener: Jerzy Opara)
    Vincent Słomiński, Maciej Łańcucki, Paweł Kaczmarek (MKS Polstyr Człuchów - Trener: Ryszard Jękot)
  • Kolarstwo
    Kamil Grodek, Paweł Bernaś (Cartusia Kartuzy - Trener: Dariusz Malecki)
  • Lekka atletyka
    Patryk Dobek, Agnieszka Kolasa, Rafał Tarkowski, Dominik Czaja (SKLA Sopot - Trenerzy: Krzysztof Szałach, Agnieszka Wrona)
    Agnieszka Kaczmarczyk (MMKS Gdańsk - Trener: Dariusz Adamczyk)
  • Łucznictwo
    Tomasz Taratuła (MRKS Gdańsk - Trener: Ryszard Potulski)
  • Orientacja sportowa
    Robert Nawiedzała (UKS Siódemka Rumia - Trener: Benedykt Król)
    Anna Morawska (UKS Azymut 45 Gdynia - Trener: Agata Porzycz)
    Julita Linowska (PKO Harpagan Gdańsk - Trener: Karol Kalsztein)
  • Pięciobój nowoczesny
    Marta Łagownik, Wojciech Łagownik (UKS Dwójka Morena Gdańsk - Trener: Monika Smaruj)
  • Pływanie
    Karolina Urbańska (AZS AWFiS Gdańsk - Trener: Piotr Makar)
    Magdalena Baranowska, Magdalena Wójcik (UKS Jedynka Solex Lębork - Trenerzy: Piotr Rząsa, Dariusz Gromulski)
  • Sportowcy niepełnosprawni
    Patryk Kowalski, Piotr Pieniążczak, Zuzanna Filipiuk, Nikola Kacik (Szansa Start Gdańsk - Trenerzy: Hanna Klimek-Włodarczak, Alicja Giedryś)
  • Strzelectwo
    Paula Wrońska (LOK Lider Amicus Lębork - Trener: Robert Biczkowski)
    Beata Oseńko (UKS De la Salle Gdańsk - Trener: Paweł Jackiewicz)
    Damian Klimek (WKS Flota Gdynia - Trener: Czesław Szpek)
  • Tenis
    Magdalena Stencel, Tomasz Sołtyka (SKT Sopot - Trenerzy: Jarosław Zieliński, Marcin Lewandowski)
  • Triathlon
    Maciej Kubiak, Adam Głogowski, Zuzanna Ratkowska (UKS Tri-Saucony Rumia - Trener: Piotr Netter)
  • Wioślarstwo
    Łukasz Szpręgiel, Łukasz Stasiewicz (AZS AWFiS Gdańsk - Trenerzy: Piotr Bulinski, Tomasz Brodnicki)
  • Żeglarstwo
    Paweł Tarnowski (SKŻ Hestia Sopot - Trener: Maciej Dziemiańczuk)
    Paulina Czubachowska (KS Zatoka Puck - Trener: Henryk Płoski)

Nagrody finansowe dla najlepszych trenerów programu Pomorska Kadra Młodzieżowa

  • Maciej Dziemiańczuk (SKŻ Hestia Sopot)
  • Rafał Hass (AZS AWFiS Gdańsk)
  • Dariusz Malecki (Cartusia Kartuzy/Flota Gdynia)
  • Andrzej Rybak (AZS AWFiS Gdańsk)
  • Marek Adam (AZS AWFiS Gdańsk)
  • Henryk Płoski (KS Zatoka Puck/ChKŻ Charzykowy)
  • Tomasz Jakubiak (ChKŻ Charzykowy)


info: Michał Kaczmarek


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018       statystyki www stat.pl
urlop nad morzem | weekend nad morzem | wakacje nad morzem | Władysławowo | noclegi nad morzem
0.26

POLECAMY: nocleg nad morzem | automaty do bitej śmietany | Władysławowo | Jastarnia | Chłapowo | Władysławowo | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | maszyny do lodów | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel