START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  SIATKóWKA


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
XI Puchar Bałtyku w Jastarni
24 maja 2011 16:39 - Piotr Łukaszewski [78]
fot: UKSwJastarni.pl
Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni już po raz jedenasty zorganizował dla młodych siatkarzy z roczników 1998 i 1999 ogólnopolski turniej w tej popularnej dyscyplinie sportu.. Do rozgrywek zgłosiło się 11 drużyn w młodszej kategorii wiekowej, grających w zespołach 3-osobowych oraz 6 drużyn czteroosobowych. Zawodnicy przyjechali z Milicza, Torunia, Siemirowic, Pruszcza Gdańskiego oraz z Gdańska. Dla wszystkich uczestników turnieju była to ostatnia okazja, aby doszlifować formę przed zbliżającymi się finałami szczebla wojewódzkiego. W ciągu dwóch dni zawodów każda drużyna miała możliwość rozegrania kilkunastu setów, w których można było poprawić wiele elementów techniki i taktyki gry. UKS w Jastarni wystawił do turnieju jeden zespół "czwórek" i dwa zespoły "trójek", które bardzo dobrze zaprezentowały się w rywalizacji z wymagającymi przeciwnikami.

W ostatniej fazie zmagań turniejowych, w meczach drużyn walczących o III miejsca spotkały się w klasach V Gdańsk I i Toruń II (25:18), a w klasach VI Jastarnia z Gdańskiem (22:25). Mecze finałowe zakończyły się sukcesem zespołów z Torunia. W klasach V pierwsza drużyna z Torunia pokonała chłopców z Jastarni wynikiem 25 do 19, natomiast starsi siatkarze z Torunia pokonali swoich rówieśników z Pruszcza Gdańskiego w stosunku 25:21.

Wyniki końcowe r. 1999
1. AZS Toruń I
2. UKS w Jastarni
3. Jasieniak Gdańsk
4. AZS Toruń II
5. UKS "2" Milicz
6. AZS Toruń IV

Pierwszy zespół UKS w Jastarni wystąpił w składzie: Krzysztof Glembin, Jakub Muża i Kacper Nowak.

Wyniki końcowe r. 1998
1. AZS Toruń
2. Jantar Pruszcz Gd.
3. Jasieniak Gdańsk
4. UKS w Jastarni
5. Bryza Siemirowice
6. Jantar Pruszcz Gd. II

"Czwórki" UKS-u reprezentowali: Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Konkol, Adam Lenc i Patryk Zwara.

Na zakończenie turnieju Burmistrz Jastarni - Tyberiusz Narkowicz, Dyrektor POSM - Marek Heyducki oraz Daniel Pliński wręczyli wszystkim młodym siatkarzom upominki rzeczowe, a zwycięzcom dyplomy, medale i puchary. Mimo atrakcyjnych nagród największą atrakcją dla chłopców okazała się wspólna fotografia z reprezentantem kraju - Wicemistrzem Świata - Danielem Plińskim.

 info: UKSwJastarni.pl


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.4

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel