START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POZOSTAłE


Wydarzenia
 
Podsumowanie XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podlaskie 2011
16 maja 2011 11:21 - Piotr Łukaszewski [235]
Zakończyła się XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych Podlaskie 2011, równoznaczna z mistrzostwami Polski juniorów młodszych..

Reprezentanci województwa pomorskiego w klasyfikacji medalowej i punktowej uplasowali się na piątym miejscu. Zdobyli 63 medale - 21 złotych, 15 srebrnych i 27 brązowych, oraz 987,67 pkt. Pomorzanie na podium stawali w 15 dyscyplinach indywidualnych. Największą ilość medali z Podlasia przywiozły gimnastyczki artystyczne - 6 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych.

Zwycięstwo w Halowej Olimpiadzie w klasyfikacji medalowej i punktowej odnieśli reprezentanci Mazowsza, zdobywając 135 medali i 1778 pkt, wyprzedzając w punktacji medalowej woj. dolnośląskie i wielkopolskie, a w punktacji generalnej - woj. śląskie i wielkopolskie.

W punktacji klubowej pierwsze miejsce zajęło Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków a za nim uplasowały się AZS AWF Poznań i ZKS Stal Rzeszów.

Miejsca klubów województwa pomorskiego w pierwszej setce sklasyfikowanych:
10. MKS Gdańsk
12. SGA Gdynia
25-26. Sietom AZS AWFiS Gdańsk
50. UKS Bursztyn Gdańsk
56-58. UKS Atena Gdańsk
67. GTK Gdynia
68-72. Cartusia Kartuzy
95-99. SKT AN-DO Pruszcz Gdański, UKS Jantar Gdynia

Zdobywcy złotych medali w dyscyplinach indywidualnych

  • Patryk Stencel (gimnastyka sportowa - MKS Gdańsk)
  • Kataryna Romaniuk x3 (gimnastyka artystyczna - SGA Gdynia)
  • Oliwia Szumny (gimnastyka artystyczna - UKS Jantar Gdynia)
  • Natalia Walczak (gimnastyka artystyczna - SGA Gdynia)
  • Julia Woźniak (gimnastyka artystyczna - SGA Gdynia)
  • Aleksandra Pikul, Dżesika Romanowska (akrobatyka sportowa - UKS Kociewie Starogard Gdański)
  • Patryk Prądzyński (boks - KS Boxing Team Chojnice)
  • Patryk Runowski (boks - KS Damnica)
  • Roksana Wysmyk (boks - UKS Nowi Polnica)
  • Mateusz Zakrzewski (judo - SGKS Wybrzeże Gdańsk)
  • Patryk Mudlaff (kręglarstwo - KS Zatoka Puck)
  • Krystian Sadura (podnoszenie ciężarów - WKS Flota Gdynia)
  • Krystian Gryglewski (szermierka - Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
  • Krystian Gryglewski, Michał Siess, Szymon Szewczyk (szermierka - Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
  • Natalia Gołębiowska (szermierka - Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
  • Natalia Gołębiowska, Kinga Kosycarz,Martyna Przybyłowska, Agata Wyganowska (szermierka - Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
  • Maja Warasińska (taekwondo ITF - GKT Gdańsk)
  • Karolina Wenecka (taekwondo olimpijskie - UKS Bursztyn Gdańsk)
  • Joanna Kiedrowska (tenis stołowy - GKTS Gdańsk)

Zdobywcy srebrnych medali w dyscyplinach indywidualnych

  • Monika Okuniewska (brydż - Słupskie Towarzystwo Brydżowe)
  • Natalia Radtke (brydż - BUDMOR Władysławowo)
  • Barbara Galikowska, Weronika Radelczyk (brydż - BUDMOR Władysławowo)
  • Patryk Borhardt, Bartłomiej Cebula (brydż - BUDMOR Władysławowo)
  • Nadia Walczak x2 (gimnastyka artystyczna - SGA Gdynia)
  • Angela Kosoulieva (gimnastyka artystyczna - SGA Gdynia)
  • Paweł Kaśków (gimnastyka sportowa - MKS Gdańsk)
  • Dominik Gołuński (boks - UKS Nowi Polnica)
  • Adrian Szkrawan (badminton - SKB Słupsk)
  • Klaudia Grabania (badminton - UKS Bursztyn Gdańsk)
  • Tomasz Stańczyk (judo - AZS AWFiS Gdańsk)
  • Aleksander Choszcz (podnoszenie ciężarów - MKS Atleta Gdańsk)
  • Kinga Cichocka (taekwondo olimpijskie - UKS Bursztyn Gdańsk)
  • Emilia Kochanowska (taekwondo olimpijskie - UKS Bursztyn Gdańsk)
  • Adam Dosz (tenis stołowy - LKS Pogoń Lębork)
  • Damian Kreft (tenis stołowy - MRKS Gdańsk)

Zdobywcy brązowych medali w dyscyplinach indywidualnych

  • Dominik Górski (gimnastyka sportowa - MKS Gdańsk)
  • Dawid Burkowski (gimnastyka sportowa - MKS Gdańsk)
  • Dominik Gierowski (gimnastyka sportowa - MKS Gdańsk)
  • Piotr Olszewski (gimnastyka sportowa - MKS Gdańsk)
  • Paweł Kaśków (gimnastyka sportowa - MKS Gdańsk)
  • Angela Kosoulieva x2 (gimnastyka artystyczna - SGA Gdynia)
  • Oliwia Szumny x2 (gimnastyka artystyczna - UKS Jantar Gdynia)
  • Natalia Kozioł x2 (gimnastyka artystyczna - SGA Gdynia)
  • Aleksandra Pikul, Daniela Kosińska, Dżesika Pikul (akrobatyka sportowa - UKS Kociewie Starogard Gdański)
  • Dominik Mułkowski (boks - KS SAKO Gdańsk)
  • Anna Isenko (judo - AZS AWFiS Gdańsk)
  • Aleksandra Antoszewska, Maja Olszewska (kręglarstwo - TKKF Dębinki Gdańsk)
  • Maja Olszewska, Karol Grabowski (kręglarstwo - TKKF Dębinki Gdańsk)
  • Martyna Przybyłowicz (szermierka - Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
  • Natalia Michoń (taekwondo ITF - SKT AN-DO Pruszcz Gdański)
  • Anastazja Andrynowska (taekwondo ITF - SKT AN-DO Pruszcz Gdański)
  • Kamila Grabińska (taekwondo ITF - GKT Gdańsk)
  • Karol Janik (taekwondo ITF - SKT AN-DO Pruszcz Gdański)
  • Patrycja Kuba (taekwondo olimpijskie - UKS Bursztyn Gdańsk)
  • Joanna Kiedrowska (tenis stołowy - GKTS Gdańsk)
  • Damian Kreft (tenis stołowy - MRKS Gdańsk)
  • Joanna Kiedrowska (tenis stołowy - GKTS Gdańsk)
  • Aleksandra Gorecka (zapasy - Granica Gdańsk)
  • Sebastian Bir (zapasy - Cartusia Kartuzy)
  • Daniel Kreft (zapasy - Cartusia Kartuzy)


info: Michał Kaczmarek


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018       statystyki www stat.pl
urlop nad morzem | weekend nad morzem | wakacje nad morzem | Władysławowo | noclegi nad morzem
0.27

POLECAMY: nocleg nad morzem | automaty do bitej śmietany | Władysławowo | Jastarnia | Chłapowo | Władysławowo | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | maszyny do lodów | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel