START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Kaszub Vigo Cup Kobiet w Luzinie
  22 lutego 2011 10:52 - Piotr Łukaszewski [84]
  fot: Tomasz Myszewski
  W miniony weekend w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie odbył się niecodzienny turniej. W naszym województwie bardzo rzadko zdarza się, aby odbywał się turniej piłki w wykonaniu kobiet. Turniej zorganizowany przez GOSRiT Luzino zgromadził 18 drużyn, które zagrały w trzech różnych kategoriach. Młodziczki, Juniorki oraz Seniorki miały szanse zaprezentować się przed szerszą publicznością.

  Swoje zmagania rozpoczynały dziewczyny urodzone w roczniku 1997-1998. GOSRiT Luzino, Orzeł Orle, Checz Gdynia, UKS Orzeł Malbork oraz Sztorm Gdynia to zespoły, które rozpoczynały rywalizację. Drużyny zagrały systemem każdy z każdym w jednej grupie.

  Bardzo dobrze zawody rozpoczęli gospodarze wygrywając wysoko 6:0 z zespołem Orzeł Orle. Gospodarze mimo świetnie dysponowanej Klaudii Grubba, która broniła wyśmienicie tego dnia, nie zdołały zagrać na najwyższych możliwościach ustępując drużynom, które mają większe doświadczenie. Zespół z Luzina prowadzony przez Tomasza Myszewskiego przegrał odpowiednio kolejne swoje mecze z TKKF Checz Gdynia 0:1, UKS Orzeł Malbork 1:3 oraz Sztorm Gdynia 0:3 i zakończył zmagania na miejscu czwartym.

  Najlepiej dysponowany tego dnia Sztorm Gdynia prowadzony przez Krzysztofa Własnego był poza zasięgiem rywali. Zespół z Gdyni wygrał wszystkie swoje mecze nie tracąc żadnej bramki i to dziewczyny ze Sztormu cieszyły się ze zwycięstwa w najmłodszej kategorii. Sztorm Gdynia wygrywał kolejno z Orzeł Orle 4:0, Checz Gdynia 3:0 UKS Orzeł Malbork 1:0 oraz GOSRiT Luzino 3:0.

  Po zakończeniu wszystkich meczów zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami ze zdjęciem, najlepsze trzy zespoły pucharami oraz medalami, które wręczał Dyrektor GOSRiT Luzino Piotr Klecha. Najlepszą bramkarką turnieju została Klaudia Grubba z GOSRiT Luzino natomiast królową strzelców została Karolina Głowińska z UKS Orzeł Malbork, strzelczyni 5 bramek.

  Kolejność końcowa turnieju
  1. Sztorm Gdynia w składzie: Krzemińska Klaudia, Wierzbicka Karolina, Dopke Dominika, Nowak Angelika, Zawadzka Marcjanna, Słowy Wiktoria, Niećko Martyna, Słowińska Klaudia, Grala Małgorzata.
  2. UKS Orzeł Malbork
  3. TKKF Checz Gdynia
  4. GOSRIT Luzino w składzie: Magda Kołacz, Luiza Kass, Klaudia Grubba, Karolina Jóskowska, Magda Lińska, Karolina Hewelt, Dominika Rowińska.
  5. KS Orzeł Orle

  Po zakończeniu organizator turnieju trener GOSRiT powiedział: - Muszę przyznać że turniej dla dziewcząt to bardzo duże wyzwanie. W naszym województwie nie ma praktycznie klubów żeńskich. Starałem się znaleźć zespoły zainteresowane turniejem i udało się. Jak widać dziewczyny starały się pokazać z jak najlepszej strony. Poziom tego turnieju był bardzo wysoki ale także widać jaką ciężką pracę wykonują dziewczyny na treningach. Bezkonkurencyjnym zespołem okazał się Sztorm Gdynia. Młodsze dziewczyny, które prowadziłem pokazały się bardzo dobrze. Jest to początek naszej przygody z piłką nożną i uważam, że zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Świadczy o tym fakt, że Klaudia Grubba świetnie spisująca się tego dnia w bramce jak również zawodniczki z pola Magda Kołacz oraz Luiza Kass dostały powołanie do kadry Pomorza. Mam nadzieję że Luzino teraz będzie kojarzone nie tylko z turniejami dla chłopców ale również dziewcząt.

  Zakończyły się rozgrywki dla młodziczek i do turnieju przystąpiły dziewczyny z rocznika 1994-1996. Dziewczęcych zespołów juniorskich wystąpiło siedem. Zagrały systemem każdy z każdym.

  W opinii trenerów i kibiców ten dzień należał bezkonkurencyjnie do Mileny Milewskiej z GOSRiT Luzino. Zespół gospodarzy zrobił największą niespodziankę na całym turnieju wygrywając rywalizację w całym turnieju. W pierwszym swoim meczu podopieczne Tomasza Myszewskiego zremisowały z UKS Malbork 1:1 oraz 0:0 z UKS "Victoria" Sianów następnie wygrywały 3:0 z TKKF Checz Gdynia, 5:0 z KS Orzeł Orle, 2:1 z Canicuła Bytów, 4:0 z Jedynka Lębork zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce. Świetnie tego dnia dysponowana Maria Lińska w bramce otrzymała tytuł najlepszej bramkarki. Milena Milewska niewątpliwie swoimi interwencjami oraz bramkami udowodniła, że należy się jej tytuł najlepszej zawodniczki. Wspierane przez Kingę Damps, która została królową strzelców udowodniły że to gra zespołowa.

  Miejsce drugie zajęły dziewczyny z TKKF Checz Gdynia. II ligowy zespół z Gdyni uległ tylko GOSRiT Luzino oraz przegrał z KS Canicuła Bytów 1:2 uzyskując tym samym drugie miejsce na podium. Trzecim zespołem tego dnia okazała się UKS "Victoria" SP 2 Sianów.

  Z bardzo dobrej strony pokazały się także dwa ostatnie zespoły w turnieju. Jedynka Lębork, w którym grały dziewczyny na co dzień grające w koszykówkę, pokazały grę zespołową walcząc jak równy z równym z Checz Gdynia (1:2) oraz Canicuła Bytów (1:1).

  Po zakończeniu odbyło się oficjalne wręczenie nagród. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy ze zdjęciem. Puchary dla najlepszych trzech zespołów wręczał fundator nagród Piotr Klecha. Najlepszą bramkarką turnieju uznano Marię Lińską z GOSRiT Luzino, a królową strzelców Kinga Damps, która siedem razy pokonała przeciwników.

  Kolejność końcowa turnieju
  1. GOSRiT Luzino w składzie: Maria Lińska, Milena Milewska, Żaneta Wojewska, Kinga Damps, Monika Pielowska, Luiza Kass, Aleksandra Joskowska.
  2. TKKF Checz Gdynia
  3. UKS "Victoria" SP 2 Sianów
  4. UKS Orzeł Malbork
  5. KS Canicuła Bytów
  6. KS Orzeł Orle
  7. Jedynka Lębork

  Po zakończeniu organizator turnieju trener GOSRiT powiedział: - Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodniczek. Już kolejny raz udowodniły, że potrafią grać z najlepszymi zespołami z naszego województwa i nie tylko. Dziewczyny, które od pół roku trenują, pokazują że z dnia na dzień są coraz lepsze. Nie był to całkowity przypadek, że na eliminacjach Mistrzostw Polski mieliśmy drugie miejsce. Z dnia na dzień widać postępy w naszym zespole. Maria Lińska pokazała dzisiaj, że bramkarz w zespole odgrywa bardzo ważną role. W obronie bardzo dobrze radził sobie duet Milena Milewska, Żaneta Wojewska, które w całym turnieju były praktycznie nie do przejścia. W przedniej formacji bardzo dobrze pokazała się Kinga Damps. Jestem mile zaskoczony i nie spodziewałem się że wygrają. Po turnieju wiem nad czym musimy popracować, aby jeszcze podnosić swoje umiejętności. Bardzo ciężka praca na treningach pokazała, że dziewczyny które niespełna pół roku grają w piłkę potrafią walczyć jak równy z równym z zespołami ligowymi. Gdynia, Malbork, Bytów, Sianów to zespoły występujące w I i II lidze żeńskiej. Mam nadzieję, że Luzino już nie długo dołączy na stałe do tego grona. Jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że w kalendarzu turniejów dla kobiet Luzino będzie stałym punktem dla niejednego zespołu żeńskiego. Optymistycznie patrzę na przyszłość, mając tak wiele zawodniczek w Luzinie postaram się sprawić jeszcze nie jedną niespodziankę.

  W ostatniej fazie Kaszub Cup wystąpiły zespoły seniorskie. Spotkało się sześć zespołów z różnych miejscowości naszego województwa. Rywalizacja o tym kto zajmie pierwsze miejsce trwała do ostatniego meczu. Najlepsze trzy zespoły tego dnia UKS "Victoria" SP 2 Sianów, TKKF Checz Gdynia oraz GOSRiT Luzino pokazały, że walczy się do samego końca.

  Zwycięzcą okazały się dziewczyny z Sianowa, które wygrały 3:0 z UKS Malbork, 4:2 z Canicuła Bytów, 1:0 Cartusia Kartuzy oraz remisując dwa mecze po 0:0 z GOSRiT i Checz Luzino.

  Zespół gospodarzy który wystąpił wzmocniony juniorkami pokazał, że w każdej kategorii nie można ich nie doceniać. Najlepszą zawodniczką znów została Milena Milewska z GOSRiT-u. Cały turniej grała na 120 % strzelając tego dnia 7 bramek pokazała swoją wartość. W ostatnim swoim meczu zawodniczki z Luzina, aby wygrać turniej musiały pokonać Victorię Sianów. Niestety bezbramkowy remis pomiędzy zespołami ustalił klasyfikację końcową i tym samym zawodniczki UKS Sianów cieszyły się ze zwycięstwa, Checz Gdynia na drugim miejscu podium natomiast gospodarze na znakomitym trzecim miejscu. Królową strzelców została Iwona Mnich z TKKF Checz Gdynia, strzelczyni 5 bramek a najlepszą bramkarką Karolina Rudnicka z UKS Orzeł Malbork, która była najmłodsza zawodniczką w turnieju.

  Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy ze zdjęciem, trzy najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale ufundowane przez Wójta Gminy Luzino p. Jarosława Wejera.

  Kolejność końcowa turnieju
   1. UKS "Victoria" SP 2 Sianów w składzie: Marlena Kryściak, Trzeciak Paulina, Emilia Hubła, Klaudia Saganowska, Ewa Augustyn, Dorota Siwik, Karolina Zakrzewska, Katarzyna Maślak
  2. TKKF Checz Gdynia
  3. GOSRiT Luzino w składzie: Maria Lińska, Tobiaska Kinga, Wojewska Żaneta, Milewska Milena, Mienik Angelika, Pielowska Monika, Grabarek Natalia, Damps Kinga
  4. Cartusia Kartuzy
  5. KS Canicuła Bytów
  6. UKS Orzeł Malbork

  Po zakończeniu organizator turnieju trener GOSRiT powiedział: - Organizując turniej nie spodziewałem się takiego odzewu ze strony zespołów. Jak widać dziewczyny bawiły się bardzo dobrze. Jest bardzo mało zespołów żeńskich występujących w tym kraju dlatego powinno się robić jak najwięcej aby dziewczyny, które chcą grać w piłkę nożną miały ku temu możliwości. Granie z innymi zespołami które mają już lata tradycji oraz wiele osiągnięć to dla Luzina wielkie wyróżnienie. Udało się zrobić niespodziankę wygrywając w juniorkach oraz trzecie miejsce w kategorii seniorek ukazuję że mamy potencjał. Przed nami ciężka praca, aby pokazać że takie wyniki to nie przypadek. Pół roku pracujemy aby nauczyć się grać w piłkę. W dniu dzisiejszym nie do zatrzymania była Milena Milewska czy to w obronie czy w ataku. Kilka powołań do kadry Pomorza pokazuje, że mamy potencjał. Bardzo udane mecze obu bramkarek Marii Lińskiej oraz Klaudii Grubba utrzymują mnie w przekonaniu że należy nadal pracować a wyniki będą. Jestem bardzo zadowolony z postawy dziewcząt w każdej kategorii i mam nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy o naszych dziewczynach. Podsumowując cały turniej uważam, że była to dobra zabawa i kolejny etap przygotowań dla każdego zespołu do sezonu. Był to pierwszy turniej Kaszub Cup dla dziewcząt i z tego miejsca mogę powiedzieć że na pewno nie ostatni. Chciałbym także serdecznie podziękować panom Witlod Breska, Piotr Pieper, Aleksander Pieper Daniel Stenka, za wsparcie jakie nam udzieli od samego początku pracy z dziewczynami. Bez ich pomocy wiele rzeczy by się nie wydarzyło.  info: Tomasz Myszewski


  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2018
  0.34

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel