START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  SPORTY WALKI


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
I Puchar Polski Universal Fighting Rules
16 lutego 2011 11:21 - Piotr Łukaszewski [113]
fot: Fight Zone
Dnia 12 lutego w Piasecznie odbył się I Puchar Polski Universal Fighting Rules (organizacja, która zrzesza wszystkie sporty i sztuki walki, chcące rywalizować wg wspólnych reguł walki).. Nie zabrakło reprezentantów Wejherowa. Klub "Fight Zone" wystawił 14 osobową reprezentację, która składała się przede wszystkim z sekcji młodszej (do 12 lat), która w Polsce już słynie z wysokiego poziomu wyszkolenia technicznego oraz taktycznego, a także dwoje seniorów (powyżej 18 lat) oraz kadeta starszego (14 lat).

Srebrnym medalistą Pucharu Polski w prestiżowej rywalizacji - UFR rules (1 runda sam boks, 2 runda kickboxing, 3 runda walka z kopnięciami na uda) wywalczył Paweł Bekisz, który stoczył wspaniałe pojedynki, wygrywając z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Paweł dorzucił jeszcze brąz w walce punktowanej semi contact.

Mateusz Zieliński, najbardziej doświadczony zawodnik Fight Zone, drugi trener Klubu wywalczył dwa brązowe medale, w tych samych regulaminach.

Kadet młodszy Cezary Maciejewski stoczył walki towarzyskie zarówno w semi contact oraz w walce ciągłej UFR rules.

Jak zwykle dzieci z wejherowskiego Klubu, zrobiły najlepsze wrażenie na wszystkich zgromadzonych w hali sportowej w Piasecznie. Toczyły walki towarzyskie z zawodnikami z całej Polski, często deklasując swoich rywali, odznaczając się wyjątkowo dojrzałym prowadzeniem walki oraz wyszkoleniem technicznym.

Klub wejherowski w gronie sekcji młodszej reprezentowali: Olek Dąbrowicz, Radek i Mikołaj Sałata, Szymon Wirkus, Oliwer Laskowski, Kornelia Szymańska, Zuzia i Weronika Kalbarczyk, Seweryn Kobiela, Konrad Kaczmarkiewicz, Stark Filip.

Dodatkowo, Wejherowska Drużyna dzieci w składzie: Radek Sałata, Filip Stark, Kornelia Szymańska i Konrad Kaczmarkiewicz wywalczyły drużynowo Puchar Starosty Piaseczyńskiego, a zaszczyt odebrania Pucharu miała kapitan Drużyny - Kornelia Szymańska.

Był to turniej nowej organizacji, która bardzo prężnie rozwija się w Polsce. Działacze Universal Fighting Rules stanęli na wysokości zadania i zorganizowali turniej organizacyjnie zbliżony do tych najważniejszych i największych w Polsce. Swój udział w UFR posiada także Rafał Karcz, trener "Fight Zone" Wejherowo, który jest Prezesem Okręgu Pomorskiego UFR.

Na wyróżnienie zasługują na pewno debiutanci: Szymon Wirkus i Oliwer Laskowski, którzy pokazali, że w przyszłości mogą być dobrymi zawodnikami kickboxingu. Jak zwykle dzieci były w centrum uwagi tych Mistrzostw, gdyż prezentowały naprawdę poziom światowy. Z młodszych startowo zawodników na wyróżnienie zasługuje Mikołaj Sałata, który idzie w ślady starszego brata - Radka. Swoją znakomitą postawą zaskoczył Paweł Bekisz, który bardzo ciężko trenuje, aby wbić się do polskiej czołówki kickboxingu i wszystko jest na dobrej drodze.info: Fight Zone


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.28

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel