START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Relacja Pogoni Lębork ze Stolem Cup 2011
  18 stycznia 2011 12:01 - Piotr Łukaszewski [86]
  fot: Janusz Pomorski/pogon.lebork.pl
  Szóste miejsce zdobyła seniorska drużyna Pogoni Lębork w halowym turnieju Stolem Cup 2011.. Na nowej hali sportowej GOSiT w Gniewinie z krajobrazem powstającej nieopodal imponującej bazy pobytowej EURO 2012 zagrało 12 zespołów, w tym drużyna Arki Gdynia Młoda Ekstraklasa i trzecioligowcy: Orkan Rumia, Gryf Wejherowo, Orlęta Reda i oczywiście gospodarz Stolem Gniewino - Turniej potraktowaliśmy zabawowo, jako przetarcie przed ciężkim okresem przygotowawczym - mówi zawodnik Pogoni Grzegorz Kowalski - Sobotni wyjazd do Gniewina oceniam bardzo dobrze. Dobry poziom sportowy, fajna atmosfera, czego chcieć więcej?

  Do Gniewina trener Roman Rubaj zabrał Dominika Czekirdę (bramkarz Pogoni/Ratusza), Oskara Jasińskiego, Grzegorza Smolarka, Krzysztofa Witkowskiego, Grzegorza Kowalskiego, Mateusza Stankiewicza i Kacpra Markowskiego.

  Pogoń po losowaniu trafiła do grupy A razem z GL 6 (drużyna Grzegorza Nicińskiego, w jej składzie zagrał. m.in. Dariusz Ulanowski) i Aniołami Garczegorze. W pierwszym pojedynku lęborczanie gładko pokonali GL 6 4:2 a trzy gole dla Pogoni zdobył Krzysztof Witkowski. Jedno trafienie dorzucił Kacper Markowski. Znacznie ciekawszy był mecz z Aniołami Garczegorze zakończony remisem 2:2. Bramki dla lęborczan zdobył ponownie Witkowski i Grzegorz Kowalski. Z grupy A do ćwierćfinału wyszła więc z grupy A Pogoń i Anioły które wcześniej pokonały GL 6 3:0.

  W ćwierćfinale przyszło nam zagrać z Stolemem II Gniewino, który niestety okazał się lepszy o dwie bramki. Przez większość meczu utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie Stolemu, w ostatniej minucie Pogoń wycofała bramkarza stawiając wszystko va banque co przyniosło stratę kolejnej bramki. Pogoń trafiła więc do grupy walczącej o miejsca 5-8 w której rozegrała dwa spotkania. Pokonała Stolem Gniewino 2:1 po golach Grzegorza Kowalskiego i uległa Arce Gdynia ME 1:3. Honorowego gola dla Lęborka zdobył Kowalski.

  Tomasz Dołotko, organizator turnieju, a lęborczanom znany jako były zawodnik Pogoni w czasie jej największych triumfów Stolem Cup 2011 ocenia pozytywnie. - To był nasz pierwszy turniej i ciągle się uczymy. Mimo to udało nam się zebrać 12 ciekawych zespołów które zaprezentowały dobrą grę. Turniej chcemy kontynuować w kolejnych latach by promować sportowe Gniewino. W związku z budową centrum pobytowego dla uczestników EURO 2012 chcemy by turniej promował naszą kandydaturę. Liczę, że uda nam się ściągnąć na kolejny turniej zespoły z Ekstraklasy. Wtedy naprawdę będzie ciekawie.

  Klasyfikacja końcowa turnieju Stolem Cup 2011
  1. Wikęd Kębłowo
  2. Orlęta Reda
  3. Stolem II Gniewino
  4. Anioły Garczegorze
  5. Arka Gdynia ME
  6. Pogoń Lębork
  7. Stolem Gniewino
  8. KS Chwaszczyno
  9. Gryf Wejherowo
  10. Orkan Rumia
  11. GL 6
  12. Arka Prusewo

     info: Janusz Pomorski/pogon.lebork.pl


  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2018
  0.33

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel