START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Mistrzostwa Kaszub w Luzinie pełne niespodzianek
  07 grudnia 2010 12:02 - Piotr Łukaszewski [56]
  fot: Piotr Klecha
  W ubiegłą sobotę 4 grudnia podczas 3 już edycji Mistrzostw Kaszub w halowej piłce nożnej KASZUB CUP do pięknej Hali Widowiskowo-Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie przybyło 12 drużyn seniorskich.

  Patronat medialny: Sportowe Kaszuby.pl


  z kaszubskimi III ligowcami na czele oraz gościnnie 4 ligowy Legion Warszawa, którzy skorzystali z zaproszenia organizatora turnieju - Piotra Klecha Dyrektora GOSRiT Luzino.

  Mistrzem Kaszub niespodziewanie została jedyna drużyna spoza tego terenu, Legion Warszawa, która w wielkim finale pokonała największą niespodziankę zawodów występujący zaledwie w A klasie, Stolem Gniewino. Najlepszy zespół turnieju otrzymał w nagrodę Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Luzino, komplet medali oraz nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie. Mistrz Kaszub otrzymał również nagrodę finansową. Druga drużyna otrzymała puchar i medale ufundowane przez Dyrektora GOSRiT Luzino oraz nagrodę finansową. Dopiero trzecie miejsce zajął III ligowy Gryf Wejherowo, który po rzutach karnych pokonał innego III ligowca - Orlęta Reda.

  Piątym miejscem musiała się zadowolić Cartusia Kartuzy. Wicelider III ligi w decydującym spotkaniu o 5 miejsce pokonał Wikęd Kębłowo. Niespodzianką zakończył się również mecz o 7 miejsce, w którym V ligowy Chrobry Charbrowo pokonał grający w młodzieżowym składzie II ligowy Bałtyk Gdynia 3:2. Odległe 9 miejsce zajął lider IV ligi Gryf Tczew, ale największą niespodzianką turnieju było ostatnie miejsce drużyny ME Lechii Gdańsk. Młodzi piłkarze z Gdańska aspirujący do gry w Ekstraklasie nie wygrali w Luzinie żadnego meczu dając się pokonać m.in. A klasowemu GKS Luzino oraz V ligowemu Chrobremu Charbrowo.

  Po turnieju Piotr Klecha organizator i pomysłodawca Mistrzostw Kaszub powiedział: Przede wszystkim dziękuję wszystkim drużynom za przyjazd do Luzina. Mam nadzieję, że z roku na rok prestiż tego turnieju będzie rósł. Turniej ten jest możliwością rywalizacji drużyn z terenu całych Kaszub z różnych poziomów rozgrywek i bardzo się cieszę, że mieliśmy dzisiaj tyle niespodzianek. Dzisiaj była również okazja do spotkania wielu kolegów z boiska, którzy na co dzień grając w innych ligach nie mają takiej możliwości. Już dzisiaj zapraszam wszystkie drużyny do udziału w przyszłorocznym turnieju.

  Najlepszym zawodnikiem turnieju został Sebastian Wąsowski z Legion Warszawa, bramkarzem - Sławomir Toruńczak ze Stolemu Gniewino, a królem strzelców - Jarosław Felisiak z Gryfa Wejherowo.

  Końcowa kolejność Mistrzostw Kaszub
  1. Legion Warszawa (IV liga)
  2. Stolem Gniewino (A klasa)
  3. Gryf Wejherowo (III liga)
  4. Orlęta Reda (III liga)
  5. Cartusia Kartuzy (III liga)
  6. Wikęd Kębłowo (V liga)
  7. Chrobry Charbrowo (V liga)
  8. Bałtyk Gdynia (II liga)
  9. Gryf Tczew (IV liga)
  10. Celtic Reda (B klasa)
  11. GKS Luzino (A klasa)
  12. Lechia Gdańsk (Młoda Ekstraklasa)  info: Piotr Klecha


  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2018
  0.33

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel