START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  SPORTY WALKI


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Trzy medale dla wejherowskiego "Fight Zone"
12 października 2010 10:49 - Piotr Łukaszewski [32]
fot: Fight Zone
W dniach 8-10 października odbyły się w Siedlcach Mistrzostwa Polski w kickboxingu seniorów.. Rywalizacja przebiegała na ringu w full contact oraz na macie w formule semi contact. KTS-K "Fight Zone" Wejherowo reprezentowało 4 zawodników, którzy wywalczyli 3 medale.

Niestety zabrakło tego najcenniejszego krążka, koloru złotego. Nasi zawodnicy, jako jedyni reprezentanci woj. pomorskiego, startowali w tej ważnej dla polskiego światka kickboxingu imprezie.

Brązowy medal w full contact, po porażce w 1 finale z Piotrem Dudą z Viktoria Szydłowiec w wadze do 54 kg wywalczył trener Klubu, wejherowianin Rafał Karcz. Duda pokonał w finale niepokonanego od 2 lat w kat. 54 kg Daniela Żaboklickiego.

Kolejny brązowy krążek przypadł również wejherowianinowi Pawłowi Bekiszowi, który debiutując w Mistrzostwach Polski, zanotował znakomity wynik, docierając do 1 finału, ulegając tam Bartoszowi Baczyńskiemu, który jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata. Zresztą, w finale bez problemu rozprawił się z przeciwnikiem. Paweł Bekisz zasługuje na szczególne wyróżnienie, gdyż zawalczył na miarę oczekiwań, pokazując przy tym, że w przyszłości może liczyć się w polskiej czołówce zawodników semi contact.

Srebrny medal dołączył ponownie Rafał Karcz w semi contact, który toczył w finale walkę ze świeżo kreowanym Mistrzem Świata juniorów w taekwondo. Głód zwycięstwa, zaciętość i szybkość młodego, bo 16-letniego zawodnika, okazała się cenniejsza niż doświadczenie słabo dysponowanego w tym dniu Rafała Karcza i Bartłomiej Daniel z Klubu LKSW DAN Świdnik wywalczył w pięknym stylu tytuł Mistrza Polski seniorów, jako najmłodszy w tej imprezie.

Oprócz medalistów Mistrzostw Polski na wyróżnienie zasługują pozostali zawodnicy wejherowskiego "Fight Zone" - Maciej Depta i Mateusz Zieliński, którzy niestety odpadli tym razem w walkach ćwierćfinałowych i powrócili bez medali.

Obecnie wejherowska drużyna przygotowuje się do Międzynarodowego Turnieju "Mazovia Open" w Tarczynie, który odbędzie się w dniach 10-11 grudnia.

Podsumowując, KTS-K "Fight Zone" Wejherowo podczas Mistrzostw Polski, wystawiając 4 osobowy skład, wywalczył 3 medale i był jedynym klubem z woj. pomorskiego, który wziął udział w tej imprezie. Łącznie w MP wzięło udział ponad 170 zawodników z 49 klubów z całej Polski.info: Fight Zone


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.3

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel