START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  SPORTY WALKI


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Tarczyn
14 września 2010 09:34 - Piotr Łukaszewski [34]
fot: Fight Zone
Universal Fighting Rules (UFR) - nowy system rywalizacji sportowej, która umożliwia konfrontację uderzanych sportów i sztuk walki jak np. taekwondo, kickboxing, karate i inne, założona przez Piotra Bąkowskiego - Wicemistrza Świata, trenera Kadry Polski juniorów w kickboxingu.

W Tarczynie odbył się I Turniej tej organizacji. Zawody miały charakter treningowy z elementami rywalizacji sportowej. W turnieju wzięło udział ok 50 zawodników z całej Polski.

Nie zabrakło również KTS-K "Fight Zone" Wejherowo, dla którego najważniejszym był start dzieci w wieku 6-11 lat, które po raz pierwszy w historii systemu rywalizacji z ograniczonym kontaktem (pointfighting - walka na punkty), mogły sprawdzić się z dziećmi z całej polski w konkurencji drużyn 4-osobowych.

W rywalizacji dziecięcych drużyn stanęło do walki 10 zespołów, które specjalizują się w szkoleniu sportowym dzieci w systemie semi contact oraz pointfighting: Akrobata Tarczyn, Nadstal Krzaki Czaplinkowskie, Semiramida Pułtusk, TSD Puławy, TSD Pionki, Alien Łódź, Łukplast Łuków, Wejherowo.W tym Wejherowo i Nadsal wystawiły po dwie drużyny.

Rywalizacja przebiegała w systemie "każdy z każdym". Sekcja kickboxingu "Fight Zone" trenera Rafała Karcza spisała się wyśmienicie i wywalczyła 2 i 3 miejsce. Zwyciężył Zespół TSD Puławy. Podopieczni trenera aby wywalczyć tak wysokie miejsca, musieli wygrać bardzo dużo pojedynków. Każdy zawodnik i zawodniczka toczyły po 8-10 pojedynków. Ostatecznie skład I Wejherowa: Zuzia Kalbarczyk, Filip Stark, Radek Sałata i Olek Kohnke wygrał aż 6 z 8 pojedynków, natomiast skład II Wejherowa: Weronika Kalbarczyk, Kornelia Szymańska, Mikołaj Sałata i Seweryn Kobiela wygrał 6 pojedynków, przegrywając tylko 3.

W związku z tym, że każdy zespół zawalczyć musiał ze wszystkimi, Wejherowo I i Wejherowo II spotkały się w jednym z pojedynków. Ostatecznie Wejherowo I pokonał Wejherowo II jednym punktem, co świadczy o bardzo wyrównanym i wysokim poziomie wyszkolenia obu drużyn.

Równocześnie z turniejem dzieci, odbyły się walki pierwszego kroku seniorów i juniorów, gdzie bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Bekisz z Wejherowa, który wygrał wszystkie walki zarówno w semi jak i light contact. To dobrze rokuje na przyszłość, a już 1 i 2 października Paweł dzięki pomocy głównego sponsora, weźmie udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kickboxingu kick-light w Kobyłce.info: Fight Zone


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.31

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel