START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


PILKARSKIE.ligi.pl

  ::  PIłKA NOżNA


  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Młodzieżowy zawrót głowy
  07 września 2010 09:43 - Piotr Łukaszewski [66]
  fot: Janusz Pomorski/pogon.lebork.pl
  Sezon 2010/2011 jest przełomowy dla szkolenia młodzieży w Pogoni Lębork. Przełomem jest liczba drużyn młodzieżowych i dziecięcych przystępujących do ligowych rozgrywek. Jest ich aż sześć, a to oznacza że prawie 200 młodych piłkarzy trenuje pod fachową opieką piłkę nożną. Nie bez znaczenia jest tu współpraca z Uczniowskim Klubem Sportowych "Trójka" i MUKS "Ratusz" z którymi klub Pogoń ma podpisane umowy porozumienia.

  W najbliższy weekend do boju ruszają kolejne grupy rozgrywkowe. Jest więc czas by zaprezentować przed sezonem grupy z rocznika B, C1 i D.

  3 sierpnia trzema treningami w tygodniu przygotowania do nowego piłkarskiego sezonu rozpoczęli zawodnicy Juniora B (wcześniej C1) - W nowym sezonie będziemy grali z drużynami z rocznika 94 i 95. Dziś trzon mojego zespołu stanowią chłopcy 95. Do drużyny dobrałem więc czterech zawodników z rocznika 94 - wyjaśnia trener Andrzej Małecki. Do zespołu dołączył utalentowany bramkarz z LKS Łebunia Tomasz Gaffke, a także Miłosz Frankiewicz, Sebastian Rudyk i Arkadiusz Brzeski.

  Przed sezonem drużyna rozegrała 5 meczy towarzyskich:
  - Pogoń UKS/Trójka Lębork (Junior B) - Pogoń UKS/Trójka Lębork (Junior C1) 0:0
  - Pogoń UKS/Trójka Lębork - Bytovia Bytów 2:1
  - Pogoń UKS/Trójka Lębork - Bytovia Bytów 0:0
  - Pogoń UKS/Trójka Lębork - Unia Warszawa 0:3
  - Unia Warszawa - Pogoń UKS/Trójka Lębork 1:1

  Drużyna Andrzeja Małeckiego wygrała także letni turniej "Parafiada" rozegrany w Garczegorzu - W tym roku, mimo zajęcia wysokiego miejsca w Pomorskiej Lidze Juniorów C1 znowu jesteśmy zmuszeni grać w Słupskiej Klasie Okręgowej. Wierzymy na zajęcie czołowego miejsca w rozgrywkach i liczymy na awans - deklaruje trener.

  Sokół Bożepole będzie pierwszym przeciwnikiem juniorskiej drużyny Pogoni/UKS Trójki występującej w tym roku w rozgrywkach Junior C1. Trenerem zespołu jest Rafał Bartoszek. W okresie przygotowawczym drużyna rozegrała 5 gier kontrolnych, w tym jeden z drużyną z stolicy - Zespół Unii Warszawa miał obóz sportowy w Łebie i zaproponował nam granie. Trenerem drużyny Unii jest były zawodnik m.in. Legii Warszawa i Widzewa Łódź Piotr Mosór. Spotkanie z piłkarzem który na swoim koncie ma prawie 300 meczów w ekstraklasie było dla moich chłopaków ciekawym doświadczeniem - mówi trener Rafał Bartoszek.

  Wyniki sparingów przed sezonem:
  - Pogoń UKS/Trójka Lębork - FC Gowidlino 3:3
  - GKS Luzino - Pogoń UKS/Trójka Lębork 2:1
  - Pogoń UKS/Trójka Lębork - Unia Warszawa 0:2
  - Pogoń UKS/Trójka Lębork - Pogoń UKS/Trójka Lębork (Junior B) 0:0
  - Pogoń UKS/Trójka Lębork - Pogoń UKS/Trójka Lębork (Junior C2) 5:2

  Przed nowym sezonem nastroje mamy bojowe - deklaruje trener Bartoszek - Ciągle marzymy o grze w Makroregionie i konsekwentnie do tego się przygotowujemy.

  Junior D to z kolei nowa grupa rocznika 1998, która pod opieką Stanisława Falitarskiego przystępuje w tym sezonie do Słupskiej Klasy Okręgowej. - W rozgrywkach ligowych zagramy m.in. z Gryfem Słupsk, Jantarem Ustka czy Spartą Sycewice - mówi trener Falitarski - Przez ostatni miesiąc trenowaliśmy na stadionie, drużyna jest w trakcie formowania, przez wakacje trwał nabór do niej. Dopiero w ostatnim tygodniu na treningu pojawili się wszyscy zawodnicy i niejako z marszu ruszamy do rywalizacji z innymi zespołami - przyznaje trener.  info: Janusz Pomorski/pogon.lebork.pl


    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

  tomi[niezalogowany-85.237.188.50] (07 września 2010 23:00:56)
  sparing Junior C1 - Pogoń UKS Trójka Lębork grali nie z GKS Luzino, a z GOSRiT Luzino, powinno być GOSRiT Luzino - POgoń UKS Trójka Lębork 2:1
   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2018
  0.37

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel