START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


PILKARSKIE.ligi.pl

  ::  PIłKA NOżNA


  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Orkan w pełni przygotowań
  19 lipca 2010 13:30 - Piotr Łukaszewski [115]
  fot: Tomasz Miks
  Mimo przerwy w rozgrywkach zarówno na boisku jak i poza nim dużo dzieje się w III-ligowym Orkanie Rumia SSA. Rumianie wygrali kolejny sparing, a do klubu dołączyło 7 nowych zawodników..

  Wydarzeniem ubiegłego tygodnia były jednak porozumienia Orkana z działaczami Arki Gdynia i GKS Bełchatów. Zgodnie z nimi na zasadach rocznego wypożyczenia do wymienionych dwóch klubów ekstraklasy trafili odpowiednio Rafał Siemaszko i Marcus Da Silva.
  - Nie często z klubu III ligi zawodnicy mają możliwość dostania się do ekstraklasy - komentuje Tomasz Miks, dyrektor ds. sportowych Orkana - Jest to szansa dla nich, ale także promocja dla naszego klubu i miasta. Jeśli chodzi o stronę sportową liczymy na to, że nowi zawodnicy udanie zastąpią, tych którzy odeszli, zwiększając rywalizację o miejsce w podstawowym składzie.

  Mowa o Przemysławie Kazimierczaku, Rafale Krauze, Radosławie Roeske, Bartłomieju Kowalczyku, Jakubie Walkowskim, Michale Kowolu i Łukaszu Beyl, którzy dołączyli do Orkana z zespołu Młodej Ekstraklasy Arki Gdynia. Wcześniej podpisano kontrakt z Błażejem Adamusem z Bałtyku Gdynia.
  - Z Arką Gdynia podpisaliśmy umowę o współpracy, stając się jej klubem filialnym - informuje Tomasz Miks - m.in. stąd obecność w naszym klubie 7 młodzieżowców Arki. Przy obowiązku posiadania trzech zawodników do 21 lat w wyjściowych składach jesteśmy z tego faktu podwójnie zadowoleni.

  Znany już jest także terminarz III ligi w sezonie 2010-2011. Rumianie rozpoczną rywalizację 14 sierpnia wyjazdowym meczem z Gryfem Wejherowo. Poniżej terminy spotkań w Rumi w rundzie jesiennej:
  1. 21.08. Orkan Rumia SSA - Błękitni Stargard Szczeciński godz. 17:00
  2. 28.08. Orkan Rumia SSA - Piast Choszczno godz. 17:00
  3. 11.09. Orkan Rumia SSA - Cartusia Kartuzy godz. 17:00
  4. 02.10. Orkan Rumia SSA - Kaszubia Kościerzyna godz. 15:00
  5. 16.10. Orkan Rumia SSA - Gryf 95 Słupsk godz. 15:00
  6. 30.10. Orkan Rumia SSA - Kotwica Kołobrzeg godz. 14:00
  7. 13.11. Orkan Rumia SSA - Orlęta Reda godz. 14:00

  Klub prowadzi nabór do nowotworzonej grupy juniorów z rocznika 1998.

  Już z nowymi zawodnikami w składzie Orkan na boisku w Mrzezinie rozgromił w meczu kontrolnym A-klasową Błyskawicę Rekowo 8:0 (5:0). Bramki zdobyli: Roland Kazubowski i Przemysław Kazimierczak po dwie oraz Adrian Stępień, Łukasz Beyl, Michał Smarzyński, a także testowany Marek Pieper.

  Orkan SSA - Błyskawica Rekowo 8:0 (5:0)

  Orkan: Duda - Prinz, Urbaniak, Fera, Kowol - Smarzyński, Bodzak, Beyl Adamus - Pieper, Kazimierczak.
  W II połowie zagrali także: Kazubowski, Roeske, Walkowski, Kowalczyk, Stępień, Dziubiński.

  Już w środę Orkan zagra w Choczewie z Orłem (V liga), a do końca przygotowań zmierzy się jeszcze z Wdą Świecie (III liga - 24.07), Arką Gdynia ME (31 lipca w Rumi), Cartusią Kartuzy (III liga - 04.08), Gryfem Tczew (IV liga - 07.08. w Rumi).  info: Tomasz Miks


    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2018
  0.42

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel