START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  LIGI


PILKARSKIE.ligi.pl

    ::  PIłKA NOżNA


    Wydarzenia
     
    Dobry występ Pomorza na starcie XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
    12 lipca 2010 12:54 - Piotr Łukaszewski [47]
    Turniejem piłki nożnej dziewcząt zainaugurowana została XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich Lubuskie 2010. W lipcu i sierpniu rywalizować będzie ponad cztery tysiące zawodniczek i zawodników w 20 dyscyplinach sportu, w 15 miejscowościach.

    Przypomnieć należy że reprezentacja Pomorza broni trzeciego miejsca w punktacji województw, wywalczonego przed rokiem na XV OOM w sportach letnich Małopolska 2009.

    W Gorzowie Wielkopolskim, po eliminacjach, reprezentujące nasz region w finałach piłkarki nożne Sztormu Gdynia (broniące tytułu mistrzyń, zdobytego na XV OOM), przeszły eliminacje i półfinał jak bałtycki sztorm. W grupie eliminacyjnej pokonały Luks Eco-Ren Ziemia Lubińska 4:1 (3:1), Zamłynie Radom 3:0 (3:0), FC Katowice 1:0 (0:0), w półfinale Pragę Warszawa 4:0 (2:0). W finale spotkały się z zawodniczkami Ostrowii Ostrówek - MOSiR Sieradz i był to rewanż za ubiegłoroczny finał. Niestety, po emocjonującym meczu, uległy koleżankom z Ostrowii 1:0, zdobywając srebrny medal. Bramki dla Sztormu Gdynia w turnieju strzelały: Marta Cichosz - 6 (drugie miejsce w klasyfikacji najlepsze strzelczynie), Marianna Dettlaf i Kinga Bużan po 3. Pozostałe zawodniczki drużyny: Urszula Pranga, Aleksandra Czerniak, Angelika Pawelczyk, Honorata Mostowa, Weronika Lesner, Magdalena Hinca, Martyna Wróbel, Kamila Serocka, Aleksandra Rucińska, Angelika Bużan, Milena Milewska, Paulina Lublewska, Agnieszki Wierzbicka i Mrozek, Patrycja Nastała. Trenerzy: Krzysztof Własny - I trener, Hanna Walaszkowska - II trener, Zbigniew Czerwiński - masażysta, Grzegorz Lewicki - kierownik drużyny.

    Był to udany weekend dla gdyńskiej młodzieżowej piłki nożnej. Siedemnastolatkowie Arki Gdynia grali w Łodzi i Zgierzu w finałach mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej. W grupie eliminacyjnej pokonali Zagłębie Lubin 2:1 i UKP Prym Zielona Góra 3:0. W finale grali z UKS SMS Łódź. Łodzianie mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa i stosunek bramek 6:1, tak więc do tytułu potrzebny był im remis i to osiągnęli, remisując z Arką 0:0.

    W Dżonkowie rozgrywana była druga dyscyplina XVI OOM Lubuskie 2010 - jeździectwo. W konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego koni dużych, Klaudia Kuniczuk (KS Tukan Wysoczańscy Wielichowo) obroniła zdobyty przed rokiem srebrny medal na koniu Hesja. W tej samej konkurencji na 9 miejscu ukończyła konkurencję na koniu Galiano Sonia Chwirot (KJ Lubiczówka Koleczkowo). W skokach przez przeszkody 20-21 miejsce zajęła na koniu Dancer, Zuzanna Majewska (KJ Jackiewiczów Połchowo). W skokach przez przeszkody 24 m. na koniu Trallala - Zuzanna Żygowska (PLJ Dziemiany).

    Na starcie XVI OOM w sportach letnich Lubuskie 2010 (główna uroczystość otwarcia odbędzie się 23 lipca w Zielonej Górze), reprezentantki Pomorza zdobyły srebrne medale i aby one były zapowiedzią dobrych startów i wyników naszych reprezentantów podczas całej Olimpiady.    info: Michał Kaczmarek


      WASZE OPINIE

    dodaj opinię

     
    NASZE SERWISY


    © 2002-2018
    0.27

    POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel