START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POZOSTAłE


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
XVII Ogólnopolskie Regaty Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem
14 czerwca 2010 10:58 - Piotr Łukaszewski [25]
fot: Andrzej Byczkowski
Tegoroczne eliminacje do mistrzostw Polski w klasie F5-E jachtów żaglowych sterowanych radiem, w ramach których rozegrano VI Memoriał Kazimierza Dzięcielskiego i Puchar Prezydenta Wejherowa.. uroczyście otworzył Andrzej Byczkowski - dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-wychowawczych i Witold Mysłek - przedstawiciel rodziny śp. Kazimierza Dzięcielskiego (założyciela RJK "Bliza-BalexMetal" i autora jej sukcesów krajowych i zagranicznych). Choć rozgrywane w Bieszkowicach w dniach 5-6 czerwca regaty to już połowa rozgrywanego w tym roku cyklu eliminacyjnego, to po raz pierwszy żeglarzom sprzyjała aura, dając im prawdziwą frajdę z pływania, a organizatorom możliwość sprawnego przeprowadzenia zawodów. Łącznie rozegrano 11 kolejek w 3 grupach liczących po 12 zawodników, co dało w sumie 33 wyścigi i pozwoliło na skreślenie każdemu sternikowi 2 najgorszych wyników. Wszystkie te czynniki mają wpływ na obiektywizm końcowych rezultatów potwierdzających umiejętności poszczególnych zawodników.

Jako organizator i gospodarz regat RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" wystawił najliczniejszą ekipę, co też przełożyło się na końcowe wyniki. W grupie seniorów i juniorów całe podium zajęli zawodnicy Blizy, a tylko wśród młodzików przypadło nam drugie i szóste miejsce. Nagradzanych było po sześciu zawodników w każdej kategorii wiekowej, a pierwszych trzech otrzymało dodatkowo puchar ufundowany przez prezydenta Wejherowa. Nagrody i puchary wręczali przybyli goście: Bogusław Suwara i Jacek Thiel w imieniu prezydenta Wejherowa, Witold Mysłek - siostrzeniec śp. Kazimierza Dzięcielskiego i Tadeusz Potrykus z Klubu Seniora RJK "Bliza-BalexMetal". W klasyfikacji zespołowej, którą wygrał RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" nagrodą było bardzo efektowne trofeum - model dawnego żaglowca.

W imieniu organizatora regat Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-wychowawczych w Wejherowie wszystkim uczestnikom podziękował i życzył szerokiej drogi powrotnej instruktor RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal", Marek Gorlikowski.

Wyniki regat Bieszkowice 2010
Seniorzy:
1. Julian Damaszk - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo
2. Mieczysław Muller - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo
3. Damian Damaszk - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo

Juniorzy:
1. Szymon Cyra - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo
2. Karol Klawikowski - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo
3. Mateusz Labuda - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo

Młodzicy:
1. Mikołaj Grzechowiak - S.M. Wągrowiec
2. Paweł Gosz - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo
3. Karol Bąk - UKS "Czarni" Pieszcz

Zespołowo:
1. RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo
2. S.M. Wągrowiec
3. UKS "Czarni" Pieszcz

Ogółem liczba startujących - 36 zawodników z różnych regionów Polski.info: Andrzej Byczkowski


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.32

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel