START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  SIATKóWKA


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
X Puchar Bałtyku 2010
01 czerwca 2010 13:45 - Piotr Łukaszewski [54]
fot: UKSwJastarni.pl
Już po raz dziesiąty Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni zorganizował ogólnopolski turniej mini piłki siatkowej Puchar Bałtyku, w którym tym razem rywalizowali chłopcy z roczników 1998 i 1997.. W kategorii młodszej wystąpiły tylko cztery drużyny, gdyż termin zawodów pokrył się z finałami wojewódzkimi eliminacji do Mistrzostw Polski dla tej grupy wiekowej. W roczniku starszym do zawodów zgłosiło się osiem zespołów, które rozegrały eliminacje systemem "każdy z każdym", grając jednego seta do 25 punktów. Pierwsza część turnieju zakończyła się zwycięstwem Białegostoku przed Drawskiem Pomorskim, Jastarnią i Gdańskiem. Z gry w kolejnej fazie turnieju zrezygnowali chłopcy z Drawska, gdyż w niedzielę kilku z nich miało uczestniczyć w uroczystościach komunijnych swojego rodzeństwa. Ostatecznie w grupie walczącej o medale znaleźli się chłopcy z Białegostoku, którzy pokonali dobrze prezentujących się siatkarzy z Gnieżdżewa wynikiem 25:17, natomiast w drugiej parze UKS w Jastarni pokonał UKS Jasieniak Gdańsk 25:16.

Mecz finałowy klas VI - stojący na wysokim siatkarskim poziomie - był bardzo wyrównany do wyniku 22:22. Kolejne trzy punkty zdobyli jednak zawodnicy z Podlasia i to właśnie oni zwyciężyli w X Pucharze Bałtyku.
Spotkanie finałowe wśród rocznika 1998, to pojedynek siatkarzy naszego UKS-u z zawodnikami MOS Starogard Gdański, który zakończył się sukcesem gospodarzy w stosunku 25:20. Zespół z Jastarni wystąpił w następującym składzie: Adam Lenc (wybrany najlepszym zawodnikiem klas V), Grzegorz Konkol, Wojciech Stachowicz.

Wyniki klas V:
1. UKS w Jastarni
2. MOS Starogard Gd.
3. Bryza Siemirowice

Wyniki klas VI:
1. Stoczek Białystok
2. UKS w Jastarni
3. Jasieniak Gdańsk

Drużyna klas VI UKS w Jastarni reprezentowana była przez: Krystiana Herrmanna (najlepszy atakujący turnieju), Jakuba Mużę, Fabiana Piepera i Roberta Winszczyka.

Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowanie rodzicom za olbrzymi wkład pracy wniesiony, aby już po raz dziesiąty turniej odbył się i był wzorowo przygotowany oraz władzom miasta za wsparcie finansowe tych zawodów.info: UKSwJastarni.pl


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.38

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel