START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  żEGLARSTWO


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Sukces wejherowian na regatach w Lesznie
31 maja 2010 13:15 - Piotr Łukaszewski [39]
fot: Marek Gorlikowski
Trzydniowe regaty (21-23 maj) w międzynarodowej obsadzie zaliczane do pucharu Europy 2010 były jednocześnie eliminacjami do tegorocznych mistrzostw Polski i przebiegły w dość nerwowej atmosferze ze względu na bardzo słabe warunki wietrzne.. Już pierwszego dnia zawodnicy z Czech, Austrii i Polski przez ponad trzy godziny siedząc nad brzegiem jeziora Białego w Brennej czekali na decyzję komisji sędziowskiej o rozpoczęciu pierwszego wyścigu. Jednak chwilowo pojawiające się bardzo słabe podmuchy wiatru miały bardzo zmienny kierunek i nie było możliwości prawidłowego, zgodnego z przepisami żeglugi NAVIGA ustawienia trasy. W związku z tym zmęczeni wyczekiwaniem sędziowie w porozumieniu z zawodnikami podjęli próbę (okazało się, że bardzo trafną) rozgrywania regat w tych trudnych, niesprzyjających warunkach. Choć poszczególne wyścigi przeciągały się w czasie, a wyniki na mecie zależały od przypadkowych podmuchów wiatru, to i tak była to sytuacja lepsza od bezczynności - tym bardziej, że wielu uczestników przejechało setki kilometrów, by rywalizować między sobą, a kolejne dwa dni nie przyniosły zmian w pogodzie. Pomimo długich przestojów i wpatrywania w gładkie lustro tafli jeziora, przy wzajemnej wyrozumiałości i cierpliwości, udało się rozegrać wymaganą ilość wyścigów zarówno w klasie F5-E, jak i F5-M zaliczanej do rankingu Pucharu Europy.

Wyniki końcowe, choć trochę zniekształcone aurą, potwierdziły dominację dotychczas najlepiej spisujących się zawodników naszej czołówki krajowej, a wśród nich z RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo. W klasie Marblehead (F5-M) zaliczanej do Europa Cup wygrał Jan Springer z SM Wągrowiec, drugi był Julian Damaszk z "Blizy-BalexMetal" Wejherowo, a trzeci Nehera Petr z JK Hradec Kralove - Czechy. W kategorii juniorów zwyciężył Mikołaj Grzechowiak z SM Wągrowiec, przed Mateuszem Labudą i Karolem Klawikowskim z "Blizy-BalexMetal" Wejherowo. W eliminacjach do mistrzostw Polski klasy F5-E dominacja zawodników wejherowskiej "Blizy" była bardzo wyraźna.

Seniorzy:
1. Julian Damaszk - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo
2. Andrzej Becker - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo
3. Mieczysław Muller - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo

Juniorzy:
1. Karol Klawikowski - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo
2. Szymon Cyra - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo
3. Mateusz Labuda - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo

Młodzicy:
1. Dawid Mazurek - "Czarni" Pieszcz
2. Paweł Gosz - RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo
3. Jakub Sokołowski - SM Wągrowiec

Rywalizację zespołową zdecydowanie wygrał RJK PZPOW "Bliza-BalexMetal" Wejherowo, umacniając swoją pozycję lidera w krajowym rankingu klubowym.

Wszystkich sympatyków radiojachtingu w imieniu organizatora Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-wychowawczych w Wejherowie zapraszamy już w najbliższy długi weekend 05-06.06 na jezioro Zawiat w Bieszkowicach na VI Memoriał Kazimierza Dzięcielskiego i Ogólnopolskie Regaty o Puchar Prezydenta Wejherowa.info: Marek Gorlikowski


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.36

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel