START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  SPORTY WALKI


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Judo - od uczniów do seniorów
26 maja 2010 15:19 - Piotr Łukaszewski [209]
fot: Michał Kaczmarek
Sala UKS "Galeon" Gdynia, gościła finalistów XXXVIII Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i XI Gimnazjady woj. Pomorskiego w judo.

W Igrzyskach wystartowało 10 dziewcząt i 71 chłopców reprezentujących 45 Szkół Podstawowych z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Pruszcza Gdańskiego, Banina, Rumi, Borcza, Mostów, Kowal, Żukowa, Rotmanki, Kiełpina, Borkowa, Wejherowa, Władysławowa.

W Gimnazjadzie walczyło 6 dziewcząt, 47 chłopców reprezentujących 27 Gimnazjów z Gdańska, Gdyni, Pruszcza Gdańskiego, Kowali, Żukowa, Rotmanki, Przywidza, Redy.

Najlepsi zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale, wszyscy uczestnicy dyplomy, trzy pierwsze szkoły okolicznościowe puchary, a pierwsza dziesiątka dyplomy.

Od tego roku decyzją Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku, judo jest dyscypliną wchodzącą do punktacji szkół woj. pomorskiego.

Medaliści Igrzysk XXXVIII Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Dziewczęta:
waga 28 kg
1. Karolina Perekitko (SP 4 Pruszcz Gdański)
2. Kamila Rychert (SP Banino)
waga 34 kg
1. Anna Kamińska (SP 42 Gdańsk)
waga 37 kg
1. Olga Butlewska (SP 29 Gdańsk)
2. Felicja Gajdowska (SP 29 Gdańsk)
waga 46 kg
1. Karolina Miller (SP 75 Gdańsk)
waga 49 kg
1. Julia Jaśkiewicz (SP 49 Gdańsk)
waga 52 kg
1. Natalia Szarwińska (SP 1 Rumia)
waga 55 kg
1. Marta Kozikowska (SP 1 Rumia)
waga +55 kg
1. Anita Formela (SP Borcz)

Chłopcy
waga 33 kg
1. Adrian Babiński (SP 2 Gdańsk)
2. Maurycy Krajka (SP 40 Gdynia)
3. Adam Konefka (SP De La Salle Gdańsk) i Tomasz Zielski (GSS Gdynia)
waga 36 kg
1. Patryk Wojtowicz, (SP 2 Gdańsk)
2. Maksym Rzepa (GSS Gdynia)
3. Adam Hajduk (SP Mosty)
waga 39 kg
1. Kamil Czapiewski (SP Rotmanka)
2. Krzysztof Papiernik (SP 15 Gdańsk)
3. Kamil Sandach (SP 46 Gdynia) i Jędrzej Stęcki (SA SP Gdańsk)
waga 42 kg
1. Paweł Babiński (SP 14 Gdańsk)
2. Dominik Chybczyński (SP św. Kazimierza Gdańsk)
3 Przemysław Łagosz (SP Mosty) i Wiktor Marszałkowski (SP 1 Sopot)
waga 45 kg
1. Karol Kos(SP 52 Gdańsk)
2. Krzysztof Brzozowski
3. Oskar Wilczyński (obaj SP 2 Gdańsk) i Karol Paglettke (SP 43 Gdynia)
waga 48 kg
1. Makis Bogdał (SP 56 Gdańsk)
2. Piotr Szpilman (SP 35 Gdynia)
3. Leonard Sikorski (SP św. Kazimierza Gdańsk) i Gedymin Markowski (SP 2 Gdańsk)
waga 51 kg
1. Michał Wantoch-Rekowski (SP 12 Gdańsk)
2. Jakub Korzeniowski (SP 8 Gdynia)
3. Alan Al - Khatab (SP 1 Społeczna Gdynia) i Dariusz Schneider (SP 89 Gdańsk)
waga 54 kg
1. Kacper Mendyka (SP 2 Gdańsk)
2. Patryk Frąckowiak (SP 12 Gdańsk)
waga 57 kg
1. Kamil Kotlik (SP 19 Gdańsk)
2. Onufry Janulewicz (SP Borkowo)
3. Marcin Borowicz (SP Żukowo)
waga 60 kg
1. Maciej Pieńkowski (GASP Gdańsk)
2. Daniel Sułkowski (SP 9 Rumia)
3. Dorian Ćwikliński (SP Mosty)
waga +60 kg
1. Miłosz Pozański (SP 9 Rumia)
2. Karol Gruszczyński (SP Mosty)
3. Wojciech Wnęk i Szymon Armatowski (obaj SP 19 Gdańsk)

Punktacja szkół podstawowych:
1. SP 2 Gdańsk 34 pkt
2. SP Mosty 25 pkt
3. SP 19 Gdańsk 15 pkt
4. SP 9 Rumia 12 pkt
5. GSS Gdynia 11,5 pkt
6. SP Rotmanka 11 pkt
7. SP św. Kazimierza Gdańsk 10,5 pkt
8. SA SP Gdańsk 10,5 pkt
9. SP 1 Rumia 10 pkt
10. SP 14 Gdańsk 9 pkt
11. SP 52 Gdańsk 9 pkt

Medaliści XI Gimnazjady woj. Pomorskiego
Gimnazjalistki
waga 44 kg
1. Dajana Bołoz (Gim. 2 Pruszcz Gdański)
waga 48 kg
1. Anna Cholewińska (Gim. 3 Gdańsk)
waga 52 kg
1. Dominika Jabłecka (Gim. 1 Pruszcz Gdański)
waga 63 kg
1. Agata Dobrzyńska (Gim. 4 Gdynia)
2. Dominika Parol (Gim. 3 Gdańsk)
waga 70 kg
1. Anna Isenko(Gim. 22 Gdańsk)

Gimnazjaliści
waga 46 kg
1. Tomasz Stańczyk (Gim. 22 Gdańsk)
2. Artur Babiński (Gim. 28 Gdańsk)
3. Dominik Miara (Gim. 11 Gdańsk) i Mateusz Itrych (Gim. 2 Żukowo)
waga 50 kg
1. Łukasz Kos
2. Szymon Jasiński (obaj Gim. 16 Gdańsk)
3. Paweł Garbacz (Gim. De La Salle Gdańsk)
waga 55 kg
1. Marcin Kondracki (Gim. 20 Gdynia)
2. Łukasz Itrych (Gim 2 Żukowo)
3. Patryk Rychert (Gim 2 Żukowo)
3. Jakub Rosłonowski (Gim. 1 Reda)
waga 60 kg
1. Kacper Zubiel (Gim. De La Salle Gdańsk)
2. Maciej Matkowski (Gim. De La Salle Gdańsk)
3. Jakub Tuszkowski (Gim. 9 Gdańsk) i Stanisław Wilemborek (Gim. Katolickie Gdynia)
waga 66 kg
1. Mieszko Półgrabski (Gim. 2 Gdynia)
2. Mateusz Miśnik (Gim. 4 Gdynia)
3. Michał Michałowski (Gim. Katolickie Gdynia) i Mateusz Stemplewski (Gim. 3 Gdańsk)
waga 73 kg
1. Filip Żagiel (Gim. 2 Pruszcz Gdański)
2. Mateusz Romanowski (Gim. 20 Gdynia)
3. Michał Butkiewicz (Gim. 17 Gdynia)
waga 81 kg
1. Mateusz Zakrzewski (Gim. Rotmanka)
2. Arek Matlakowski (Gim. 23 Gdynia)
3. Krystian Mejer (Gim. 3 Gdańsk)
waga 88 kg
1. Łukasz Isenko (Gim. 22 Gdańsk)
2. Adam Osękowski (Gim. Jezuitów Gdynia)
waga 95 kg
1. Mikołaj Kamiński (Gim. 29 Gdańsk)
2. Dominik Lipski (Gim. 4 Gdynia)
waga +95 kg
1. Michał Krzymiński (Gim. Przywidz)

Punktacja gimnazjów:
1. Gimnazjum De La Salle Gdańsk 19 pkt
2. Gimnazjum 22 Gdańsk 14 pkt
3. Gimnazjum 4 Gdynia 12,5 pkt
4. Gimnazjum Katolickie Gdynia 11 pkt
5. Gimnazjum 16 Gdynia 10,5 pkt
6. Gimnazjum 2 Żukowo 10 pkt
7. Gimnazjum 20 Gdynia 10 pkt
8. Gimnazjum 3 Gdańsk 9,5 pkt
9. Gimnazjum 2 Gdynia 9 pkt
10. Gimnazjum 2 Pruszcz Gdański 6,5 pkt

W czasie kiedy w Gdyni rozgrywana była Gimnazjada, w Szczyrku uczennice i uczniowie naszego województwa, członkowie Kadry Narodowej juniorów młodszych Polskiego Związku Judo i Pomorskiego Okręgowego Związku Judo w Gdańsku brali udział w Pucharze Europy Kadetów - międzynarodowym turnieju Europejskiej Unii Judo 15-16 latków. Gimnazjum nr 22 w Gdańsku – reprezentowały Magdalena Miller, Natalia Czaplicka i Barbara Lichońska, Gimnazjum nr 24 Gdańsk – reprezentowali Piotr Zakrzewski i Aleksandra Jabłońska; Gimnazjum ze Słupska – reprezentował Rafał Błoński. W konsultacjach szkoleniowych w Szczyrku uczestniczył Dawid Jarowienko z Gimnazjum nr 22 Gdańsk.

W piętnastej edycji turnieju startowało 20 ekip zza granicy, spośród których najliczniejsze oprócz naszej reprezentacji były z Francji, Rosji i Ukrainy. Sukcesem zakończył się start złotej medalistki zakończonej niedawno XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Aleksandry Jabłońskiej (AZS AWFiS Gdańsk) wywalczyła złoty medal, wyprzedzając dwadzieścia jeden konkurentek w wadze do 70 kg.

W Pucharze Polski seniorek i seniorów w Opolu, na podium i punktowane miejsca z Pomorza zajmowali:
1 m. waga 52 kg Monika Cabaj, 81 kg Kamil Kozłowski
2 m. 52 kg Zuzanna Pawlikowska, 63 kg Monika Chróścielewska, 70 kg Monika Las (wszyscy AZS AWFiS Gdańsk), 48 kg Kinga Kubicka (WKS Flota Gdynia), +100 kg Janusz Cichowski (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
3 m. 48 kg Justyna Koiro, 63 kg Katarzyna Stasiecka, 81 kg Błażej Mielcarek (wszyscy AZS AWFiS Gdańsk)
5 m. 63 kg Dominika Błach, +78 kg Joanna Jaworska (wszyscy AZS AWFiS Gdańsk), +100 kg Tomasz Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
7 m. 57 kg Aneta Jańczak, 63 kg Weronika Mielcarek, 90 kg Paweł Czaplicki (wszyscy AZS AWFiS Gdańsk), 78 kg Paulina Tomczyk (SGKS Wybrzeże Gdańsk)



info: Michał Kaczmarek


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.33

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel