START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

III Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego w Futsalu
fot. SportoweKaszuby.pl

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  TOMBUD ELEWACJE trzecim mistrzem!
  06 marca 2010 20:03 - Janusz Nowicki [127]
  Tym razem swoje mistrzostwa rozegrali futsalowcy z powiatu kartuskiego. Mistrzem została drużyna Tombud Elewacje Kartuzy.

  Patronat medialny: Sportowe Kaszuby.pl


  Jak zwykle wyniki mistrzostw wprowadzane były na żywo na stronie cup.kibol.pl, gdzie można przyjrzeć się rywalizacji podczas III Mistrzostw Powiatu w Futsalu 'Kibol Cup' o Puchar Starosty Kartuskiego.

  Faworyci przed szansą

  Pierwsza gra w kartuskich mistrzostwach i już pierwsza niespodzianka. Jeden z faworytów rozgrywek - Tombud Elewacje - jedynie remisuje z drużyną Syldar Kiełpino. Zaczęło się ciekawie, choć jak się później okazało było to jedyne spotkanie tego dnia nie wygrane przez przyszłych mistrzów. Drużynie z Kiełpina punkt zdobyty w tym meczu otworzył szansę na grę w ćwierćfinałach.  

  Drugi mecz i drugi faworyt. KS Mściszewice, który - zdaniem niektórych - miał pewne zwycięstwo w turnieju, potwierdził dobrą formę zwycięstwem 2:0 z Tomaszem BS Sierakowice. Drugi mecz Tombudu i tym razem zwycięstwo z Elwozem Szklana 2:1. Tymczasem w drugiej grupie drużyna KS Mściszewice z trudnością pokonała Elektryka Garcz 3:2.

  Po drodze jeszcze Elektryk przegrał z DDD Klukowa Huta 0:2. jak się okazało później to były ważne punkty drużyny z gminy Stężyca.

  Syldar, który sprawił na początku niespodziankę w meczu z Tombudem, przegrał spotkanie z Wodomeksem Bojano. Dla drużyny z ligi przodkowskiej było to jedyne zwycięstwo w mistrzostwach.

  Później przyszły jeszcze wygrane faworytów obu grup i walka o trzecie miejsca.

  Grupa A

  1. Tombud Elewacje Kartuzy 7 6:2

  2. Syldar Kiełpino 4 4:3

  3. Elwoz Szklana 3 2:4

  4. Wodomex Bojano 3 2:5

  Grupa B

  1. KS Mściszewice 9 7:2

  2. DDD Klukowa Huta 4 3:3

  3. Elektryk Garcz 3 6:6

  4. Tomasz BS Sierakowice 1 2:7

  W pierwszym ćwierćfinale Tombud po prostu rozniósł drużynę DDD Klukowa Huta aż 6:0. Za to w drugim spotkaniu Mściszewice ledwo, ledwo wyeliminowały z dalszej gry Syldara po golu zdobytym z rzutu karnego. Zawodnik z Kiełpina zablokował w polu karnym strzał na bramkę górną częścią ręki.

  Tak więc z dwóch pierwszych grup do półfinałów awansowali faworyci mistrzostw.

  Sporo niespodzianek

  W pozostałych dwóch grupach nie było tak zdecydowanych faworytów, chociaż wspominało się nieco o drugiej drużynie z gminy Sulęczyno. Słupia jednak tym razem nie zachwyciła. Tylko remis z Grahamem Sierakowice to za mało na awans do ćwierćfinałów. Przegrana 0:2 z Millenium Somonino przesądziła o ostatnim miejscu w grupie.

  Przykrą niespodziankę sprawiła drużyna, która miała reprezentować I ligę z Żukowa. Drużyna Meritum-Bedeker Gdańsk nie przyjechała na zawody, choć jej udział potwierdzony został przez organizatorów żukowskiej ligi. Szkoda, bo chętnych do gry w mistrzostwach nie brakowało.

  W pierwszym meczu wygrana Stolema Garcz ze Stężycką Hutą 2:0 nie była jeszcze niczym nadzwyczajnym. Natomiast później okazało się, że to wcale nie przypadek. Stolem zachwycał swoją grą niemal w każdym meczu. Tego po drużynie z gminy Chmielno niewiele osób się spodziewało. Drugą drużyną, która nieźle zaskoczyła kibiców był Graham. Młodzi zawodnicy z ligi kartuskiej bardzo dobrze radzili sobie z bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

  Dobrze radziła sobie także drużyna Leo Lniska, podobnie jak Millenium Somonino. Leo w ćwierćfinale odpadł z Grahamem dopiero po rzutach karnych. Millenium w tej fazie nie zachwycił ulegając Stolemowi aż 0:4.

  Grupa C

  1. KS Stolem Garcz 7 5:1

  2. Leo Lniska 7 5:1

  3. KS Banino 3 3:3

  4. Stężycka Huta 0 0:8

  Grupa D

  1. Graham Sierakowice 7 9:1

  2. Millenium Somonino 6 7:3

  3. Słupia Sulęczyno 4 1:3

  4. Meritum-Bedeker Gdańsk 0 0:15

  Faworyci w kratkę

  Jak zwykle ciekawie wyglądała rywalizacja w półfinałach. Tombud tylko jedną bramką pokonał rewelacyjnego Stolema. Niespodziewanie za to KS Msciszewice przegrało z Grahamem w rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry wynik brzmiał 1:1. W karnych znacznie lepsi byli piłkarze mistrza drugiej ligi kartuskiej.

  Kolejna niespodzianka to przegrana w meczu o trzecie miejsce drużyny ze Mściszewic. Stolem okazał się lepszy strzelając dwie bramki. W ścisłym finale Tombud minimalnie lepszy był od Grahama. Mistrz kartuskiej superligi pokonał mistrza kartuskiej drugiej ligi strzelając jedną, ale za to bardzo szczęśliwą bramkę.

  Tym samym drużyna Tombud Elewacje Kartuzy wywalczyła sobie miejsce w III Mistrzostwach Pomorza w Futsalu 'Pomerania Cup' o Puchar Marszałka Województwa, które w tym roku odbędą sie w Żukowie w przyszłą sobotę.

  Najlepszym strzelcem mistrzostw został Mateusz Pytka z Tombudu, a jego kolega z drużyny Maciej Zengierski został najlepszym bramkarzem.

  Organizatorami mistrzostw byli: Kaszubskie Stowarzyszenie Sportowe 'Sokół' Kartuzy oraz stowarzyszenie Sportowe Kaszuby. Mistrzostwa współfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Kartuzach. Pomocy udzieliły również samorządy gmin Chmielno, Sulęczyno i tradycyjnie Stężyca oraz Żukowo.

   

  Pomoc zawsze pożądana

  Chętnych do pomocy i finansowego zasilenia stowarzyszenia Sportowe Kaszuby, organizatora cyklu mistrzostw, prosimy o wpłaty na konto: BS Krokowa 30 8349 0002 0035 1795 2000 0010. Wszystkich sponsorów i dobroczyńców będziemy przedstawiać na naszych łamach i podczas turniejów.

   

  Patronat medialny: Polska Dziennik Bałtycki, Radio Kaszebe, Twoja Telewizja Morska oraz TV Teletronik.


  Data i miejsce mistrzostw Pomorza
  III Mistrzostwa Pomorza w Futsalu „Pomerania Cup” o Puchar Marszałka Województwa
  13 marca, godz. 9-17.30 – uroczyste otwarcie o godz. 11.30
  Żukowo, hala widowiskowo-sportowa przy ul. Armii Krajowej  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2019
  0.34

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel