START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

Pomorska Gala Sportu Młodzieżowego
fot. Michał Kaczmarek

::  POZOSTAłE


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Marszałek nagrodził młodych sportowców
12 lutego 2010 21:33 - Maciej Deling [174]
fot: Michał Kaczmarek
Tradycją stało się wyróżnienie młodych sportowców medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży Niepełnosprawnej, mistrzostw Polski kadetów, w dyscyplinach drużynowych i indywidualnych, trenerów, oraz medalistów mistrzostw Europy i świata przez Jana Kozłowskiego marszałka województwa Pomorskiego. .
Uroczystość Pomorskiej Gali Sportu Młodzieżowego w Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku miała szczególny charakter, po raz ostatni Jan Kozłowski jako marszałek województwa Pomorskiego wręczył medale, dyplomy i książkowe albumy sportowe, w towarzystwie prezesa Pomorskiej Federacji Sportu w Gdańsku Marka Fostiaka i złotego medalisty olimpijskiego w gimnastyce sportowej Leszka Blanika. Na przyszłoroczną uroczystość zaproszony został już jako Europoseł. Obecni w Filharmonii byli prezesi Okręgowych Związków Sportowych, zaproszeni goście.
Uhonorowano 257 zawodniczek i zawodników, 107 trenerów za zdobycie medali w (37 medali złotych, 30 srebrnych i 38 brązowych). Uhonorowani zostali też medaliści mistrzostw świata i Europy w kategoriach młodzieżowych, oraz wyróżniono 10 trenerów, przyznana została nagroda za osiągnięcia w pracy szkoleniowej.
Galę poprowadził znany z anteny Radia Gdańsk komentator sportowy i turystyczny Włodzimierz Machnikowski.
Ze względu na długą listę medalistów, poniżej przypomninamy tylko zdobywców złotych medali i ich trenerów (Sportowe Kaszuby na bieżąco informowały o sukcesach Pomorskich reprezentantów na arenach OOM), oraz reprezentantów powiatu puckiego.
Boks – Kazomierz Łęgowski (UKS Ósemka Chojnice – trener Andrzej Plata), Przemysław Runowski (KS Damnica – Adam Pałucki);
Gimnastyka artystyczna – Marta Kulesza, Katarzyna Romaniuk ( obie SGA Gdynia – Ewa Gustafsson), Angelika Kosoulieva (SGA Gdynia – Anna Mrozińska), Kornelia Lis (UKS Jantar Gdynia- Agnieszka Walczak);
Gimnastyka sportowa – Kamil Czajkowski (MKS Gdańsk- Czesław Słodkowski);
Judo kobiet - Natalia Czaplicka (AZS AWF i S Gdańsk – Piotr Staszkiewicz, Paweł Chybczyński);
Kajakarstwo - Marcin Łubniewski, Patryk Sokół (obaj KS Piast Człuchów- Jarzy Opara);
Koszykówka mężczyzn - Łukasz Paszkowski, Karol Głomski, Bartosz Behring, Bartosz Grądzki ( wszyscy Bryza Kolbudy- Jacek Szymkiewicz), Jakub Derkowski , Maciej Gawryć (obaj GTK Gdynia – Zbigniew Baliński), Kacper Radwański Filip Rajkowski (obaj SKS Starogard Gdański – Krzysztof Biesiada), Kacper Szymański, Rafał Stefanik (obaj Korsarz Gdańsk – Andrzej Kwaśniewski), Wojciech Gehrman (Ósemka Wejherowo- Kordian Zabrocki), Kacper Borowski (Czarni Słupsk - Robert Kozłowicz), trenerzy reprezentacji Jacek Szymkiewicz, Andrzej Przechowski;
Kręglarstwo - Natalia Postrożny ( Dębinki Gdańsk- Przemysław Lazarski);
Lekka Atletyka - Katarzyna Ratajczyk, Martyna Kiźnicka, Syntia Ellward (wszystkie AWF i S Gdańsk- Anna Sękowska), Martyna Basiukiewicz (AZS AWF i S Gdańsk- Tomasz Krawxczyk), Agnieszka kolasa (AZS AWF i S - Agnieszka Wrona),Marta Kąkol (GKS Luzino- Leszek Walczak), Agnieszka Kaczmarczyk (GOKF Gdańsk-Sariusz Adamczyk), Aneta Romańska ( AZS AWF i S Gdańsk - Maria Kamrowska – Nowak), Karol Brzeski (ULKS Talex-Borysław Borzytuchom – Jarosław Ścigała);
Orientacja sportowa - Anna Morawska (WKS Flota Gdynia- Agata Porzycz), Robert Niewidzała, Michalina Kantecka, Paweł Lipieński, Marcin Piechowski (wszyscy UKS Siódemka Rumia – Benedykt Król), Angelika Lińska (GKS Luzino- Wiesław Szmidtka);
Pięciobój Nowoczesny – Bartosz Lilla, Adrian Brodnicki(obaj MKS Sambor Tczew – Sławomir Gdaniec),Szymon Hoang Van (UKS Ósemka Starogard Gdański – Jarosła Błażek),
Piłka nożna kobiet - Kamila Serocka, Karolina Strzępek, Marianna Detlaff, Katarzyna Bizewskas, Justyna Wolny, Magdalena Hinca, Aneta Romotowska, Kinga Bużan, Katarzyna Marczak, Marta Kurkowiak, Urszula Pranga, Angelika Welczyk, Aleksandra Czarniak, Małgorzata Kowalczyk, Aleksandra Miller Angelika Buzan, Martyna Wróbel, Marta Cichosz ( Sztorm Gdynia- Krzysztof Własny);
Piłka ręczna mężczyzn - Jakub Alaburda, Aleksander Bronk, Michał Piwowarczyk (wszyscy KS Sokół Kościerzyna- Janusz Kuźma), Artur Chmieliński, Paweł Kowalkowski, Michał Łępicki (UKS Sokół Gdańsk - Tomasz Gacyk), Michał Daszek(MKS Sambor Tczew- Lech Stoliński), Grzegorz Dorosz, Łukasz Naus, Paweł Niewrzawa (wszyscy KS Łączpol Gdynia – Mieczysław Jachlewski), Krzysztof Muszak, Piotr Popowicz (obaj MTS Kwidzyn- Patryk Rombel), trener reprezentacji Mieczysław Jachlewski;
Pływanie - Karolina Urbańska, Olaf Meller (oboje AZS AWF i S Gdańsk - Piotr Makar), Mateusz Zawada (Jedynka Solex Lębork -Dariusz Gromulski);
Strzelectwo sportowe – Magdalena Chorzelska (WKS Flota Gdynia -Paweł Jackiewicz), Kamil Gersten (WKS Flota -Zygmunt Bogdziewicz);
Tenis ziemny - Karolina Świderska, Paweł Ciaś (oboje SKT Sopot- Helena Franko, Marcin Lewandowski);
Zapasy, styl klasyczny, wolny - Szymon Roszkowski (GKS Kartuzy- Andrzej Pryczkowski);
Żeglarstwo - Sandra Sikorska , Sara Sikorska ( obie LKS Charzykowy-Dariusz Kosecki), Ewa Szczęsna (CHKŻ Chojnice- Mirosław Laskowski), Marcin Urbanowicz (SKŻ Sopot- Jarosław Miarczyński);
Sport niepełnosprawnych medale - lekkoatletyka, Dominik Skowroński (Szansa -Start Gdańsk-Eugeniusz Grabowski), Iza Czajkowska, Marcin Kaczyński (oboje Szansa -Start Gdańsk- Andrzej Piworowicz); pływanie, Paulina wierzbicka, Patryk Kowalski, Piotr Pieniążczak, Dominik Dzwonkowski, Łukasz Meironke (wszyscy Szansa- Start Gdańsk – Hanna Klimek Włodarczak);
łucznictwo, Michał Kacprzak (Szansa- Start Gdańsk – Mirosław Olejarczyk).
Żeglarstwo – srebrny medal, Paulina Czubachowska (KS Zatoka Puck - Maciej Kropidłowski)
Piłka siatkowa plażowa mężczyzn – brązowy medal, Dawid Popek , Bartosz Księżarek (UKS Jastarnia- Leszek Hermann).

 

Wyróżnieni medaliści mistrzostw świata juniorów:
judo-medal srebrny, Tomasz Domański (AZS AWF i S Gdańsk- Marek Adam, Radosłąw Laskowski);
kajakarstwo – brązowe, K-1 Paweł Szandrach (MRKS Gdańsk), C-2 Mateusz Kamiński, Marcin Smoliński (Victoria Sztum- Stanisław Kuczyński);
taekwon-do ITF – srebrny,3 brązowe, Michał Mączka (GKS Posrjdon Gdynia- Kamil Karbowiak);
żeglarstwo – złoty, Iceboard, Natalia Wókcik, srebrny Agnieszka Bilska (obie SKŻ Sopot -Roman Budziński), brązowy Milena Rudzińska (SKŻ Sopot- Maciej Dziemiańczuk), srebrny Optymist Ewa Szczęsna (CHKŻ Chojnice – Mirosław Laskowski);

 i mistrzostw Europy:
brydż sportowy – złoty Paulina Jatczak, Katarzyna Tyszkiewicz ( obie Gdańskie Towarzystwo Brydżowe – Artur Toeplitz);
judo – brązowy Tomasz Domański (AZS AWF i S Gdańsk – Marek Asam, Radosław Laskowski);
kajakarstwo- złoty K-1,srebrnyK- 4 – Paweł Szndrach (MRKS Gdańsk), Marcin Smoleński srebrny C-4, brązowy C-2 Marcin Smoliński, srebrny C-4 Mateusz Kamiński ( Victoria Sztum-Stanisław Kuczyński);
orientacja sportowa – złoty jun, mł. Julita Linowska (PKO Haroagan Gdańsk – Karol Kalsztein);
strzelectwo sportowe – 2 srebrne strzelanie kulowe Paula Wrońska (Lider-Amicus Lębork- Robert Biczkowski);
szermierka – brązowe drużyna floret Hanna Łyczbińska , Marta Łyczbińska (AZS AWF i S Gdańsk- Longin Szmit), jun.mł. Mateusz Knitter (AZS AWFiS Gdańsk- Łukasz Szymański);
taekwon-do ITF – 2 złote, brązowy (3x drużynowo) Michał Mączka (GKS Posejdin Gdynia – Kamil Karbowiak) ;
żeglarstwo – złoty slalom Agnieszka Bilska (SKŻ Sopot), srebrne FW Agnieszka Zajączkowska , RS-X Natalia Wójcik ( obie SKŻ Sopot- Roman Budziński), brązowe LAR Wojciech Zemke (Arka Gdynia – Andrzej Lutomski), jun.mł. Optymist Konrad Lipski (YKP Gdynia- Przemysław Struś).

Nagrody finansowe Marszałka Województwa Pomorskiego na wniosek klubów sportowych otrzymali:
żeglarstwo - Sandra Sikorska, Sara Sikorska (obie LKS Charzykowy), Jacek Piasecki (SKŻ Sopot), Monika Kordek (AZS AWF i S Gdańsk);
podnoszenie ciężarów - Krzysztof Zwarycz (WKS Flota Gdynia);

 

Najlepsi trenerzy 2009 r.:
strzelectwo
- Jacek Dagil (WKS Flota Gdynia), Robert Biczkowski (Lider-Amicus Lębork);
pływanie- Piotr Rząsa (AZS AWF i S Gdańsk);
żeglarstwo - Przemysław Struś (YKP Gdynia); Cezariusz Piórczyk (AZS AWF i S Gdańsk):
szermierka - Lpngin Szmit (AZS AWF i S Gdańsk):
wioślarstwo - Witold Sroga (AZS AWF i S Gdańsk):
lekka atletyka -Sławomir Nowak (AZS AWF i S Gdańsk):
 judo - Marek Adam , Radosław Laskowski (obaj AZS AWF i S Gdańsk).

 

Nagrodę za osiągnięcia w pracy szkoleniowej otrzymał trener piłki ręcznej AZS AWF i S Gdańsk i Kadry Narodowej Daniel Waszkiewicz.


Na zakończernie Gali podpisana została umowa pomiędzy Janem Kozłowskim marszałkiem województwa Pomorskiego w imieniu Sejmiku Wijewódzkiego a Markiem Fostiakiem prezesem Pomorskiej Federacji Sportu w Gdańsku o dofinansowaniu sportu dzieci i młodzieży w wojewódzywie na kwotę 3.400 tys. zł.
Młodym reprezentantom wojewódzywa Pomorskiego należy życzyć dalszych sukcesów na arenach krajowych i zagranicznych.



info: M.K.


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

Kaczorex[niezalogowany-85.237.162.20] (14 lutego 2010 08:51:28)
Co to za koleś pisał, że tyle błędów robi. Co z niego za dziennikarz
 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.3

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel