START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Kibol/Pomerania Cup cz. III
  12 lutego 2010 23:16 - Janusz Nowicki [114]
  fot: archiwum - Pomerania Cup 2009
  Mamy kolejne informacje o nadchodzących mistrzostwach amatorów w futsalu Kibol Cup i Pomerania Cup. Znane są następne drużyny, pojawili się nowi sponsorzy - wszyscy czekamy na pierwsze starcie.

  Patronat medialny: Sportowe Kaszuby.pl


  ..

  Walczaki znowu mają szansę

  Najbliższe starcie nastąpi już za tydzień w Helu, gdzie zmierzą się ze sobą najlepsze drużyny piłki nożnej halowej ze wszystkich gmin powiatu puckiego. Dzisiaj do terminarza na stronie cup.kibol.pl dopisaliśmy kolejne nazwy. Są to ekipy z ligi halowej gminy Puck, która co roku rozgrywana jest w hali sportowej Zespołu Szkół w Starzynie.

  W cyklu trzech turniejów najlepszą okazała się drużyna Kaszubii I Starzyno. Znane nam dobrze walczaki ze Starzyna, mają ponowną okazję poważnie zamieszać w szykach faworytów mistrzostw.

  Ajax Leśniewo, to druga drużyna gminy Puck. W naszych mistrzostwach brała udział już w pierwszej, historycznej edycji Kibol Cup. Wówczas niestety, dwie przegrane wyeliminowały leśniewian z dalszej gry. Tym razem jednak może być zupełnie inaczej.

  Dzisiaj też dowiedzieliśmy się, że Półwysep Helski reprezentowany będzie przez drużynę Jastarnia.

  W wejherowskim Kibol Cup na pewno zobaczymy ekipę Luzina, występującą w rozgrywkach sołeckich. Podobnie jak rok temu Zelewo, drużyna z gminy Luzino trafia tu w nagrodę za zwycięstwo w lidze sołeckiej 'trawiastej'. Drużyna, która awansuje z I ligi halowej, nie jest jeszcze znana. Dzisiaj późnym wieczorem (o godz. 22) odbył się zaległy mecz, pomiędzy najlepszymi drużynami ligi. Nie znamy jednak jeszcze wyniku tej konfrontacji.

  Poza tym z gminy Wejherowo w akcji zobaczymy po raz pierwszy Nowy Dwór Wejherowski. Oprócz tej niespodzianki, będą stare wygi z Bolszewianki II Bolszewo. Tej ekipy stałym bywalcom turniejów futsalowych przedstawiać chyba nie trzeba.

  W Kibol Cup Kartuzy powinniśmy zobaczyć z gminy Stężyca drużyny Nasz Dach Stężyca oraz DDD Klukowa Huta. Jednak Nasz Dach zapewnił sobie już udział w Pomerania Cup, będąc drugą drużyną kościerskiej ligi powiatowej. Teraz rozważana jest możliwość rezygnacji z gry w powiatowych rozgrywkach, aby w mistrzostwach mogła zagrać trzecia drużyna z gminy Stężyca.

  O mistrzostwach Pomorza

  Znamy też kolejnych uczestników Pomerania Cup. W tym sezonie prawdopodobnie zobaczymy najlepszą drużynę lęborskiej ligi halowej. Nie wiadomo, czy jeśli faktycznie tak będzie, drużyna ta nie znajdzie się w ścisłej czołówce... KM Ajax Lębork to bardzo dobra ekipa. Zobaczymy...

  Bez funduszy ani rusz

  Niestety, teraz o funduszach. Bez pieniędzy bowiem nie byłoby tej imprezy. Być może gdyby pięć lat temu nie znaleźli się pierwsi sponsorzy, nadal nikt nie wpadłby na pomysł turnieju, gdzie drużyny z najmniejszych lig gminnych mają szansę zagrać i sprawdzić się z najlepszymi drużynami z sąsiedztwa. W tym przecież jest całe piękno sportu - rywalizacja o miano mistrza.

  Na tym poziomie bez sponsorów zorganizowanie takiej imprezy byłoby po prostu niemożliwe. Trzeba więc chwalić - nie tylko z obowiązku - te firmy, te osoby które są gotowe wyjąć z kieszeni swoje, własne pieniądze i dać na organizację wydarzeń sportowych.

  Tak jest m.in. z władzami Banku Spółdzielczego w Krokowej wchodzącego w skład Spółdzielczej Grupy Bankowej, dyrekcją firmy Komex z Jastarni, władzami Abruko sp. z o.o. we Władysławowie, właścicielem Piekarni Brzóska w Pucku, szefostwem firmy Prefabet Bożepole Wielkie, czy właścicielem Agencji Budowlanej Bis w Kartuzach.

  Na słowa uznania zasługują również samorządowcy, zwłaszcza z powiatu puckiego, którzy bez zbędnego wahania są gotowi wesprzeć mistrzowskie rozgrywki.

  Tym razem szczególne wyrazy szacunku należą się burmistrzowi Helu, jak zawsze od czterech lat prezydentowi Wejherowa oraz ponownie burmistrzowi Żukowa. Mamy nadzieję, że jeszcze kilka osób wpisze się na naszą 'złotą listę'.

  Pomoc zawsze pożądana

  Chętnych do pomocy i finansowego zasilenia stowarzyszenia Sportowe Kaszuby, organizatora mistrzostw, prosimy o wpłaty na konto: BS Krokowa 30 8349 0002 0035 1795 2000 0010. Wszystkich sponsorów i dobroczyńców będziemy przedstawiać na naszych łamach i podczas turniejów.


  Daty i miejsca imprez

  V Mistrzostwa Powiatu w Futsalu „Kibol Cup” o Puchar Starosty Puckiego
  20 lutego, godz. 9-18 – uroczyste otwarcie o godz. 11.35
  Hel, hala widowiskowo-sportowa przy ul. Wiejskiej

  IV Mistrzostwa Powiatu w Futsalu „Kibol Cup” o Puchar Prezydenta Wejherowa
  27 lutego, godz. 9-18 – uroczyste otwarcie o godz. 10.35
  Wejherowo, hala Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Śmiechowskiej

  III Mistrzostwa Powiatu w Futsalu „Kibol Cup” o Puchar Starosty Kartuskiego
  6 marca, godz. 9-18 – uroczyste otwarcie o godz. 11.35
  Kartuzy, hala Gimnazjum nr 1 przy ul. Piłsudskiego

  III Mistrzostwa Pomorza w Futsalu „Pomerania Cup” o Puchar Marszałka Województwa
  13 marca, godz. 9-18 – uroczyste otwarcie o godz. 11.35
  Żukowo, hala widowiskowo-sportowa przy ul. Armii Krajowej  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2018
  0.32

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel