START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Zimowy Halowy Turniej Piłki Nożnej SULMIN CUP 2010
  03 lutego 2010 15:48 - Piotr Łukaszewski [52]
  fot: Wiesław Kempa
  Na zaproszenie organizatorów: Urzędu Gminy w Żukowie i KS Sulmin zespół LKS Błękitni Sobowidz - junior rocz. 1997 pod wodzą trenera Tomasza Kempy uczestniczył w turnieju SULMIN CUP 2010, który został rozegrany 30 stycznia w pięknej hali w Żukowie.

  Organizatorzy zaprosili 10 drużyn województwa pomorskiego rocznika 1996 i mł. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne A i B w których rozgrywano mecze systemem każdy z każdym. W grupie A znalazły się drużyny GTS Fosfory Wiślinka, GSS Potok Pszczółki, KS Sulmin I, LKS Błękitni Sobowidz i UKS Przyjaźń. W grupie B zagrały GKS Żukowo, UKS Sztorm Mosty, Gedania Gdańsk, KS Sulmin II i GTS Kolbudy, który to ostatecznie nie dojechał na turniej.

  Bardzo dobrze wystartowali młodzi piłkarze z Błękitnych Sobowidz, którzy kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. W pierwszym meczy gładko rozprawili się z gospodarzami uważanymi za faworytów tej grupy 4:0 w kolejnych pojedynkach pokonali: UKS Przyjaźń 2:1, GSS Potok Pszczółki 3:1 i GTS Fosfory Wiślinka 4:1.

  Zwycięstwa w eliminacjach sprawiły że do półfinału Błękitni awansowali z pierwszego miejsca a w finale stoczyli pojedynek z o rok starszymi zawodnikami z Gedanii Gdańsk. Mecz ten przegrali 0:2. W meczu o III miejsce los zrządził, że znów się spotkali z KS Sulmin. Gospodarze wyciągnęli wnioski z porażki 4:0 w meczu eliminacyjnym i do rewanżu podeszli mocno zmotywowani i z pełną mobilizacją. Choć Błękitni ponownie z impetem zaatakowali przeciwnika i bliscy byli zdobycia bramek nie ustrzegli się błędów po których gospodarze turnieju wyprowadzili szybkie kontrataki i skarcili naszych strzelając im dwie bramki. W ostatnich minutach Błękitni strzelili honorową bramkę, ale do remisu już nie udało się doprowadzić.

  Kolejność końcowa turnieju przedstawia się następująco:
  1. Gedania Gdańsk
  2. UKS Sztorm Mosty
  3. KS Sulmin I
  4. LKS Błękitni Sobowidz
  5. GKS Żukowo
  6. UKS Przyjaźń
  7. Potok Pszczółki
  8. KS Sulmin II
  9. GTS Fosfory Wiślinka

  Drużyny za zajęte miejsca I-V otrzymały puchary, pozostałe pamiątkowe dyplomy, a trenerzy wszystkich drużyn upominki ufundowane przez UM w Żukowie - gadżety reklamujące Gminę Żukowo.

  Wśród wyróżnionych indywidualnie zawodników znalazł się reprezentujący Błękitnych Sobowidz - Damian Bartosik. Napastnik Błękitnych otrzymał nagrodę dla króla strzelców turnieju.

  Drużyna Błękitnych zagrała w składzie: Adrian Kaniuka(bramkarz), Kamil Czeczora, Damian Drobniewski, Bartek Gutorski(kapitan), Waldek Hennig, Damian Bartosik, Przemek Czerw i Adrian Chabros.

  W tym miejscu należy złożyć podziękowanie rodzicom piłkarzy w osobach Piotra Czerwa, Krzysztofa Gutorskiego i Edwarda Chabrosa za zabezpieczenie transportu do przewiezienia zawodników na turniej i z powrotem do miejsca zamieszkania.  info: Wiesław Kempa


  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2019
  0.41

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel