START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POZOSTAłE


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Arka Noego wśród sportowców
01 września 2009 18:50 - Janusz Nowicki [56]

W Żukowie dobiegły końca trzydniowe Mistrzostwa Polski w Futsalu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Najlepsza okazała się reprezentacja Archidiecezji Gdańskiej, która w meczu finałowym pokonała piłkarzy z KSM Gdynia Cisowa 9:3.

Patronat medialny: Sportowe Kaszuby.pl


Przez wszystkie dni mistrzostw nikt z zawodników „nie odstawiał nogi”. Licznie zgromadzeni widzowie często mieli okazję oglądać zacięte spotkania, choć jak przystało na tego typu imprezę, zachowywano zasady fair play.

Mistrzostwa zorganizowaliśmy po raz pierwszy, ale chyba nam się udało – mówi Michał Wadowski, główny koordynator imprezy. - Dzisiaj za wcześnie mówić o szczegółach, ale w przyszłości będziemy chcieli kontynuować i rozszerzać imprezę.

 


Uroczyste otwarcie Festiwalu

Wczoraj wieczorem w Żukowie uroczyście otwarto VI Pomorski Festiwal Sportu, a przy okazji zakończono mistrzostwa KSM. Wszystkich uczestników oraz kibiców Festiwalu serdecznie powitał burmistrz Żukowa, Albin Bychowski. Wspólnie z licznie zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył szóstą edycję Pomorskiego Festiwalu Sportu.

Po części oficjalnej, na specjalnie ustawionej scenie przy hali widowiskowo-sportowej, odbył się otwarty dla wszystkich koncert zespołu Arka Noego. Natomiast po lubianej formacji dziecięcej wystąpiła równie znana grupa 2Tm2,3.

 


Wśród 'dzikich' wygrywali żukowianie

Wczoraj także, na kompleksie boisk Orlik, rozegrano Turniej Dzikich Drużyn Dzieci i Młodzieży w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Gabrex oraz nagrodę Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska. Dobra pogoda sprawiła, że młodzież bawiła się doskonale. Najlepszymi drużynami w trzech kategoriach wiekowych okazały się drużyny z gminy Żukowo.

Kolejność końcowa:

- 1993

Vigo Tuchom

1912 Borkowo

Żukowo

- 1995

Przyjaźń

Słowik Gdańsk

Myśliwiec Tuchomie

- 1993

Żukowo

1912 Borkowo

Barsa Żukowo

 

 

 

Jeszcze dzisiaj o godzinie osiemnastej na stadionie w Żukowie rozegrany zostanie mecz piłki nożnej Oldboys Żukowo kontra Reszta Świata. W tym czasie na boisku Orlik przeprowadzony zostanie Pomorski Turniej Piłkarskich 'Szóstek'.  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.06

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel