START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POZOSTAłE


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Dalsze olimpijskie zmagania
02 sierpnia 2009 12:50 - Maciej Deling [92]
W trzecim tygodniu XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich na Rynku Głównym Krakowea odbyło się jej uroczyste otwarcie. .
W minionym tygodniu  pomorscy młodzi sportowcy wielokrotnie stawali na podium i zajmowali  punktowane miejsca w biegach na orientację /piszemy o tym w innym miejscu/, kolarstwie szosowym, strzelectwie, wioślarstwie, lekkiejatletyce.
Kolarstwo – ze startu wspólnego
6 m. Damian Dąbrowski / MLKS Baszta Bytów/


Strzelectwo sportowe
karabin pneumatyczny  40 strzałów
2 m. Karol Skotnicki  / WKS Flota Gdynia/
9 m. Mateusz Górski /LKS Lider Amicus Lębork/
pistolet dowolny 40 strzałów
1 m.Kamil Gersten / WKS Flota Gdynia/
trap 75
1m. Magdalena Chorzelska
2 m.Natalia  Błyskal 
4 m. Eliza Piątkiewicz
5 m.Joanna Klejnow / wszystkie  WKS Flota Gdynia/
karabin sportowy 60 strzałów
2 m. Marcin Spółny / LOK Lider Amicus Lębork/
pistolet sportowy 30+30 strzałów
9 m. Anna Samp /WKS Flota Gdynia/
10 m. Katarzyna Kaźmierska / Gryf Słupia Słupsk/
double trap 120 rzutków i 75 rzutków
10 m. x 2  Filip Jarowicz /UKS De la Salle Gdańsk/
karabin sportowy 60 strzałów leżąc
2 m. Marcin Spólny
10 m. Michał Fidala / obaj  LOK Lider Amicus Lębork/
pistolet pneumatyczny 40 strzałów
5 m. Anna Samp / LOK Lider Amicus Lębork/
10 m.Katarzyna Kazimierska / Gryf Słupia Słupsk/
karabin sportowy 3 x 20 strzałów
10 m. Karol Skotnicki  /WKS Flota Gdynia/


Wioślarstwo
dwójki
7 m.  Sylwia Zimnicka, Agnieszka Kołakowska
3 m. Rafał Fuchs, Łukasz Czubak / wszyscy  GTW Gedania Gdańsk /
4 m. Mateusz Dmiołek, Mateusz Krużyński / AZS AWF i S Gdańsk/
6 m. Tomasz Półjanowski, Łukasz Stasiewicz /GTW Gedania Gdańsk /
jedynki
5 m. Aneta Pogorzelska /GKW Drakkar Gdansk/
6 m. Sylwia Zimnicka  /GTW Gedania Gdańsk/
czwórki
5 m. Rafał Fuchs, Tomasz Półjanowski,Łukasz Stasiewicz, Remigiusz Biernacki /GTW Gedania Gdańsk/


Lekkoatletyka
medale złote:
sztafeta 4 x 100m Katarzyna Ratajczyk,Martyna Kuźnicka, Martyna Basiukiewicz, Syntia Ellward / AZS AWF i S  Gdańsk/,
400 m ppł   Agnieszka Karczmarczyk /GOKF Gdańsk/
skok w dal  Aneta Romańska  / AZS AWF i S Gdańsk/
1 500 m  Karol Brzeski  /ULKS Talex Borzytuchom/
medale srebrne:
200 m  Aneta Romińska /AZS AWF i S  Gdańsk/
rzut dyskiem 1 kg  Andżelika Przybylska / KKL Rodło Kwidzyn/
2000 m z przeszkodami Julia Serafinowska  /ULKS Talex Borzyuchom/
800 m   Jacek Dybowski  /Wejher Wejherowo/
1 500 m   Damian Zagaluk /GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska/
medale brązowe:
chód 5 000 m  Marta Stasiewicz /MKSŁ Konradia Gdańsk/
chód 10 000  m  Andrzej Łobaszewski /KL Lechia Gdańsk/
rzut młotem   Michał Grajewski /LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz/
800 m  Tomasz Rutkowki  /Wejher Wejherowo/
1 500 m  Anna Skawińska / GKS Żukowo/ 
czwarte m:
chód 5 000 m Marta Gardocka /KL Lechia Gdańsk/
skok w dal Alicja Machała /AZS AWF I S Gdańsk/
skok wzwyż Alina Langowska /MKS Sambor Tczew/
rzut oszczepem 600 g Monika Jęchorek / SKLA Słupsk/
skok o tyczce Aleksandra Stasiak /SKLA Sopot/
200 m Katarzyna Ratajczyk /AZS AWF I S Gdańsk/
piąte m:
400 m ppł  Martyna Basiukiewicz / AZS AWF i S Gdańsk/
rzut oszczepem 600 g Patrycja Chyła /LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz/
skok wzwyż Alina Langowska /MKS Sambor Tczew/
szóste m:
 pchnięcie kulą 4 kg  Małgorzata Bieniaszewska /AZS AWF I S Gdańsk/
400 m ppł    Martyna Kużnicka / AZS AWF i S Gdańsk/
400 m Sylwia Ellward /AZS AWF i S Gdańsk/
rzut dyskiem 1 kg Paulina Gajdamowicz / AZS AWF I S Gdańsk/
110 m ppł Magdalena Langowska /LKS Zantyr Sztum/
siódme m:
skok w dal  Alekdandra Dąbkowska /AZS AWF I S Gdańsk/
rzut dyskiem 1 kg Paulina Gajdamowicz /AZS AWF i S Gdańsk/
800 m Natalia Kahs /UKS I LO Viking Rumia/
ósme m:
400 m ppł Łukasz Rutkowski /LKS Prime Food Brda Przechlewo/
pchnięcie kulą 4 kg Kamila Szczypior /SKLA Słupsk/
skok w dal Anna Karawaj /LKS Zantyr Sztum/
200 m Katarzyna Ratajczyk /AZS AWF i S Gdańsk/
dziewiąte m:
rzut oszczepem 700 g Mateusz Wielichowski /AZS AWF i S Gdańsk/
dziesiąte m:
skok w dal  Karolina Konkel /UKS I Lo Viking Rumia/
rzut oszczepem 600 g Dominika Walkusz /SKLA Słupsk/
Czołówka klasyfikacji klubowej  w lekkiej atletyce :
1 m.  WKS Zawisza Bydgoszcz 98 pkt;
 2. AZS AWF i S Gdańsk 76; 3. KS Podlaskie Białystok 69,3; 4. KS Gwardia Piła 63; 5. UKS Kusy Warszawa 53; 6. ZLKL Zoelona Góra 51,3. Klasyfikacja wojewódzka: 1 m. Mazowieckie 346,8 pkt; 2. Wielkopolskie 322,7; 3. Pomorskie 265,8; 4. Śląskie 259,8; 5. Dolnośląskie 243,3; 6. Kujawsko-Pomorskie 243,0.
Po rozegraniu  siedemnastu dyscyplinach czołówka w klasyfikacji wojewódzkiej wygląda następująco: 1m. województwo Mazowieckie  1512,13 pkt; 2m. Wiekopolskie 1153,45; 3 m.
Dolnośląskie 972,79; 4 m. Śląskie 968,05; 5 m.Pomorskie 967,80; 6 m.Kujawsko-Pomorskie 747,34.
Klasyfikacja medalowa – 16 dyscyplin /bez lekkiej atletyki/ 1 m. Mazowieckie  20 złotych, 22 srebrne, 16 brązowych;  2 m. Pomorskie 14,13, 7;  3 m. Śląskie 11, 8, 9.



info: M.K.


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.33

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel