START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

IX Mistrzostwa Wybrzeża i Mistrzostwa Polski weteranów
fot. Michał Kaczmarek

::  LEKKA ATLETYKA


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Dziewiąty raz w Rumi
23 czerwca 2009 22:28 - Maciej Deling [69]
fot: Michał Kaczmarek
W sobotnie popołudnie na ulicach Rumi przy hali sportowo- widowiskowej na okrążeniu 1 km rozegrane zostały po raz dziewiąty mistrzostwa Wybrzeża i mistrzostwa Polski weteranów na 10 km w chodzie sportowym. Patronat nad zawodami objął Robert Korzeniowski – najbardziej znany polski chodziarz.
Mistrzostwach Wybrzeża w formule otwartej wzięli udział reprezentanci z kraju i zagranicy, chodzono na dystansach od 1 km do 10 km w zależności od wieku. W trakcie imprezy można było zobaczyć pokazy brazylijskiej sztuki walki – capoeira.
Organizatorami mistrzostw kolejny raz był Urząd Miasta i MOS i R Rumia.

Medaliści:

1 km rocznik 2000 i młodsi:
1. Marcelina Stosik (rocznik 2002), 2. Weronika Kosecka (rocznik 2005);
1. Hubert Kosecki (wszyscy UKS Drzewiarz Osieczna);
2 km rocznik 1998/99:
1. Zuzanna Czaja (UKS Drzewiarz), 2 Bibiana Trnkowa, 3. Maria Fuksova (obie Borsky Svety Jur Słowacja);
1. Robert Goławski (WLKS Siedlce Iganie Nowe), 2. Mikołaj Kosecki, 3. Maciej Fomin (obaj UKS Drzewiarz);

3 km rocznik 1996/97
1. Ineta Koskonaite( Bristonas Litwa), 2. Dominika Dererova, 3. Erika Kollarova (obie Borsky);
1. Kacper Kosecki , 2. Jakub Kolasiński, 3. Krzysztof Suszek (wszyscy UKS Drzewiarz);

3 km młodziczki rocznik 1994/95
1. Monika Wijata, 2 Klaudia Rapant (obie KL Lechia Gdańsk), 3. Adela Krnacova (Borsky Svety);

5 km młodzicy rocznik 1994/95
1. Tomasz Dmowski (WLKS Siedlce), 2. Adrian Szarmach (UKS Drzewiarz), 3. Dawid Kominek ( UKS Orkan Środa);

5 km juniorki młodsze, rocznik1992/93
1. Karolina Svedalite, 2. Monika Milusauskaite (obie Bristonas); 3. Marta Stasiewicz (Konradia Priorytet Pocztowy Gdańsk);

10 km juniorzy młodsi , rocznik 1992/93
1. Andrzej Łobaczewski (KL Lechia), 2. Adam Goławski (WLKS Siedlce), 3. Dawid Brandt(KL Lechia);

10 km juniorki i juniorzy, rocznik 1990/91 
1. Agnieszka Żmudzka (KL Lechia), 2. Monika Trawińsk (MKL Szczecin);
1. Artur Kowalski (UKS Orkan Wielkopolska), 2. Adrian Błocki (MKL Szczecin);

10 km seniorki i seniorzy , rocznik + 1989
1. Monika Kowalczuk (KL Lechia), 2. Justyna Świerczyńska (PLKS Gwda Piła), 3. Agnieszka Ellward (KL Lechia);
1. Michał Stasiewicz (AZS AWF i S Gdańsk), 2. Stanisław Stosik (UKS Drzewiarz), 3.Grzegorz Grinholc (UKS Zagórzanka Rumia)

Startowało w mistrzostwach 74 zawodniczki i zawodników.

Wyniki Międzynarodowych Mistrzostw Polski Weteranów w Chodzie Sportowym na 10 km. kobiety- W45 1. Janina Łuniewska (Konradia Priorytet Pocztowy Gdańsk);
mężczyźni- M40 1. Janusz Goławski (WLKS Siedlce), 2. Bogusław Barbużyński (PKWLA Sopot), 3.Przemysław Torłop (Gdańsk);
M 45 1. Zbigniew Kwita (Przeźmierowo);
M50 1. Mirosław Łuniewski (Konradia Priorytet Pocztowy Gdańsk) RMP, 2. Marek Zaworski (Orkan Środa) ;
M60 1. Lyn Attebury (Wielka Brytania) ;
M70 1. Jan Białous (PKWLA Sopot).

Dla najlepszych były medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Rumia, Starostwo Powiatowe Wejherowo, Bank Spółdzielczy Rumia i firmę „Czesbud” Reda.



info: M.K.


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.34

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel