START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POZOSTAłE


Wydarzenia
 
Zakończona Olimpiada w sportach halowych
18 maja 2009 14:34 - Maciej Deling [89]
Zakończyła się XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych – Świętokrzyskie 2009, młodzież gościło 13 miejscowości nie tylko województwa Świętokrzyskiego (Kielce, Suchedniów, Starachowice, Kraków, Tomaszów Mazowiecki, Końskie, Kazimierza Wielka, Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko Kamienna, Nowiny k. Kielc, Warszawa, Sielpia, Staszów), w 26 dyscyplinach sportowych. .

Część wyników już podawaliśmy na naszej stronie, a teraz pozostałe i punktacja. W punktacji medalowej na pierwszym miejscu województwo śląskie 99 medali ( 31 złotych,36 srebrnych, 32 brązowe); 2. wielkopolskie 87 (30,28,29); 3. mazowieckie 93 (25,22,46); 7. pomorskie 61 (15,23,23,).

W punktacji generalnej 1. mazowieckie 1839 pkt.; 2. śląskie 1629,90; 3. wielkopolskie 1535,45; 4. dolnośląskie 1404,91; 5. pomorskie 1180,17; 6. małopolskie 889,34. Startowali reprezentanci z 854 klubów, punktowali z 806, a w pierwszej setce znalazły się kluby z naszego województwa: 1. MKS Kusy Szczecin 239,00 pkt.; 2. AZS AWF Poznań 210,75; 3. Stal Rzeszów 171,00; 5. AZS AWF i S Gdańsk 144,00;31. SGA Gdynia 65,00; 36. KS Łączpol Gdynia 62,00; 45. UKS Bryza Kolbudy 54,60; 47. GTK Gdynia 52,80; 50. MKS Gdańsk 51,00; 54. Gedania S.A. Gdańsk 48,50; 59. MTS Kwidzyn 44,50; 89 UKS Jantar Gdynia 35,00; 97 – 101 . SKS Starogard Gdański, GKT Gdańsk 33,00.

W poszczególnych dyscyplinach nasi reprezentanci zajmowali następujące lokaty:

gimnastyka artystyczna- wielobój klasa. III 1. Katarzyna Romaniuk, 3. Wiktoria Patok, 9. Angela Kosoulieva (wszystkie SGA Gdynia);
klasa II - 1. Marta Kulesza (SGA Gdynia), 3. Malwina Kozłowska (UKS Jantar Gdynia), 4. Magdalena Mioskowska (SGA Gdynia), 9. Kornelia Lis (UKS Jantar Gdynia);
skakanka kl. II - 2. Marta Kulesza (SGA), 3. Malwina Kozłowska (Jantar), 4. Magdalena Mioskowska (SGA);
obręcz kl. II -1. Marta Kulesza (SGA) , 4. Angelika Rywalska (Jantar);
piłka kl. II -1. Kornelia Lis (Jantar);
maczugi kl II - 2. Magdalena Mioskowska (SGA),3. Malwina Kozłowska, 4. Kornelia Lis, 5. Angelika Rywalska (wszystkie Jantar);
taneczno – akrobatyczny kl. III – 1. Angela Kosoulieva, 2. Wiktoria Patok, 8. Julia Woźniak (wszystkie SGA);
skakanka kl. III - 1. Katarzyna Romaniuk;
obręcz kl. III - 1 Katarzyna Romaniuk, 4. Wiktoria Patok (wszystkie SGA);

piłka ręczna kobiet - 1. świętokrzyskie, 2. pomorskie; w siódemce turnieju z pomorskiego, prawo skrzydłowa Natalia Wiśniewska;

piłka ręczna mężczyzn - 1. pomorskie; w siódemce turnieju z pomorskiego, prawe rozegranie Michał Daszek, lewe rozegranie Michał Piwowarczyk, środkowe rozegranie Paweł Niewrzawa;

brydż - turniej par na maxy kobiety, 6. Paulina Jatczak ( Sopociaki Sopot), Patrycja Kurys ( Budmor ZS 1 Władysławowo); 10. Honorata Górzyńska, Adriana Wolska ( obie STB Słupsk);

turniej par na maxy mężczyźni, 2. Roman Kowalewski, Łukasz Nierzwicki (Trójka Gdynia), 6. Adam Lonski, Kamil Madej (STB Słupsk), 10. Patryk Berhorst, Bartłomiej Cybula (Budmar ZS1 Władysławowo);

turniej par na impy kobiet - 5. Honorata Górzyńska, Adriana Wolska ( obie STB Słupsk), 7. Paulina Jatczak (Sopociaki Sopot), Patrycja Kurys (Budmor ZS1 Władysławowo);

turniej teamów mężczyzn – 2. Pomorskie, Roman Kowalewski, Łukasz Nierzwicki(Trójka Gdynia) i Adam Lonski, Kamil Madej (STB Słupsk), 4.Pomorskie/Łódzkie Łukasz i Mateusz (Trójka Gdynia), 10. Bartłomiej Cybula,Patryk Berhorst, Rafał Śliwiński (Budmor ZS1 Władysławowo), Marek Gackowski (STB Słupsk);

podnoszenie ciężarów - kobiety, 58 kg 10. Kamila Krol (MKS Atleta Gdańsk); mężczyźni, 77 kg 6. Grzegorz Małek ; 85 kg 6. Krystian Gmerek (obaj Żuławy Nowy Dwór Gdański);

tenis stołowy - gra pojedyncza kobiet, 5. Marta Szymańska (MRKS Gdańsk);
drużynowo kobiety, 4. Agnieszka Kaczmarek, Marta Szymańska (MRKS Gdańsk), 5. Marta Krajewska Daria Sawicka, Iga Rusiecka (LUKS Straszyn);
drużynowo mężczyźni, 9. Mateusz Dykowski, Filip Gajewski (MRKS Gdańsk);
debel kobiet, 5. Marta Krajewska (LUKS), Agnieszka Kaczmarek (MRKS); 9. Marta Szymańska(MRKS), Daria Stawicka(LUKS);
debel mężczyzn, Filip Gajewski,Mateusz Dykowski (MRKS),
mikst, 5. Dariusz Burger ( Granit Strzelin), Marta Krajewska(LUKS), 9. Mateusz Dykowski, Marta Szymańska (MRKS) i Jakub Dyjas (Koszalinianin), Agnieszka Kaczmarek (MRKS);

taekwando ITF - walki kobiet, 49 kg 3. Anna Ślizewska; 53 kg 2. Ewa Janda, 5. Patrycja Sikora;57 kg Magdalena Kaczan (wszyscy GKT Gdańsk);
układy mężczyźni, 9. Damian Smagieł (wszyscy GKT Gdańsk);
walki mężczyzn, 54 kg 3. Marian Richert (Taekwon Kolbudy);60 kg 9. Arkadiusz Klepaczka ; 66 kg 7. Michał Drossel , 9. Piotr Októj i Piotr Piczajka (wszyscy GKT Gdańsk);

zapasy kobiety - 70 kg 3. Susan All Saeed (Granica Gdańsk);

zapasy styl klasyczny - 46 kg 5. Jakub Kleina; 58 kg 2. Jakub Serkowski (obaj Cartusia Kartuzy), 3. Grzegorz Wanke i Arkadiusz Kułynycz (ZKS Miastko); 63 kg 9. Krzysztof Mech; 69 kg 3. Jacek Maliszewski (obaj Granica Gdańsk), 5. Krystian Formela; 85 kg 1. Szymon Roszkowski (obaj Cartusia), 3. Dariusz Szymański (ZKS Miastko);

badminton - debel kobiet, 3. Izabela Pietrzak,Magdalena Witek, 9. Emikia Dolna,Marta Falkowska (wszystkie Piast Słupsk) i Paulina Krzemińska, Karolina Leończuk (Lednik Miastko);
debel mężczyzn, 2. Łukasz Jasiński(Lednik Miastko), Paweł Przyjemski (Orlik Suchedniów), 9. Robert Smoluchowski , Paweł Żarski (Lednik Miastko);
mikst, 3. Łukasz Jasiński (Lednik) Marta Falkowska (Piast), 5. Kamil Kołpaczewski, Izabela Pietrzak (Piast);

szermierka, floret - kobiety, indywidualnie 2. Zuzanna Sobczak, 10. Joanna Szypułkowska (obie AZS AWF i S Gdańsk);
drużynowo 2. AZS AWF i S Gdańsk, Natalia Gołębiowska, Zuzanna Sobczak, Joanna Szypułkowska, 6. AZS AWF i S Anna Korneluk,Laura Lewańczyk, Marta Przybyłowicz, Agata Wyganowska, 10. UKS Atena Gdańsk, Karolina Goc, Karolina Mielewczyk, Agata Wasilczyk, Hanna Żmijewska;
mężczyźni indywidualnie, 2. Mateusz Knitter, 3. Krystian Gryglewski (obaj AZS AWF i S Gdańsk), 8. Filip Franceson (Atena Gdańsk);
drużynowo, 2. AZS AWF i S Gdańsk Krystian Gryglewski, Mateusz Knitter, Ksawery Nowosielski, Michał Siess, 7. AZS AWF i S Mariusz Chrzanowski, Szymon Szewczyk, Jakub Wiśniewski, Ignacy Żabicki.

Aktualne wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży na dzień 12.05.2009 r.(uwzględnione są wyniki Mistrzostw Polski Młodzieży, Juniorów, OOM i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików):

1. śląskie 4 313,25,
2. małopolskie 3 995,82,
3. mazowieckie 2 908,01,
4. dolnośląskie 2 738,12,
5. wielkopolskie 1 530,00,
6. pomorskie 1 243,67.

Letnia XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się na terenie województwa Małopolskiego, a wystartują w nich zawodniczki i zawodnicy w następujących dyscyplinach: basebol, biathlon letni, bieg na orientację, hokej na trawie kobiet i mężczyzn, jeździectwo, kajakarstwo- klasyczne i górskie, kolarstwo -szosowe, torowe, MTB, lekka atletyka, łucznictwo, pięciobój nowoczesny, piłka nożna- kobiet i mężczyzn, piłka wodna, pływanie, rugby, siatkówka plażowa kobiet i mężczyzn, strzelectwo sportowe, tenis ziemny, triatlon, wioślarstwo, żeglarstwo.



info: Michał Kaczmarek


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018       statystyki www stat.pl
urlop nad morzem | weekend nad morzem | wakacje nad morzem | Władysławowo | noclegi nad morzem
0.27

POLECAMY: nocleg nad morzem | automaty do bitej śmietany | Władysławowo | Jastarnia | Chłapowo | Władysławowo | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | maszyny do lodów | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel