START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

Pomerania Cup 2009 (cz.1)
fot. Rafał Gąszczyk

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Mściwoj Kartuzy mistrzem Pomorza!
  16 marca 2009 09:36 - Janusz Nowicki [349]
  fot: Rafał Gąszczyk
  Mściwoj Kartuzy zwyciężył w turnieju Pomerania Cup. W finale mistrz Pomorza amatorów pokonał drużynę JR Pogórze 6:1. Trzecie miejsce przypadło w udziale zespołowi miejscowemu - MKS II Władysławowo.

  > tutaj można zobaczyć wyniki i strzelców

  Problem z małą halą

  Nawet przez moment nie pomyśleliśmy, że może to być najtrudniejszy z dotychczas organizowanych przez nas turniejów. Wszystko przemawiało za tym, że uda się przeprowadzić imprezę wzorowo i wyjątkowo szybko. Tym większe było zdziwienie i zdenerwowanie, gdy okazało się że trzeba rozgrywać spotkania na jednej, a nie jak planowaliśmy na dwóch halach jednocześnie.

  Najpierw z rywalizacji w tzw. małej hali niezadowoleni byli piłkarze. W momencie, gdy uczestnicy zgodzili się już na grę, przeprowadzenia zawodów ze względu na bezpieczeństwo graczy odmówili sędziowie. Próby wyjścia z impasu trwały półtorej godziny. Wreszcie zdecydowaliśmy się na rozegranie wszystkich spotkań na jednym boisku hali głównej. Konieczna była szybka zmiana terminarza. Ostatecznie impreza przedłużyła się o półtorej godziny. Mimo, że nie wszystkim podobało się to rozwiązanie, to z gry zrezygnowała tylko miejscowa drużyna (!) Piaśnica II. W jej miejsce 'wskoczyła' drużyna rezerwowa - Kaszubia II Starzyno i mogliśmy rozpocząć grę w dwóch pozostałych grupach.

  Grupowe eliminacje

  Najbardziej zagmatwana sytuacja na koniec rozgrywek była w grupie A. Każda z trzech drużyn wygrała po jednym meczu i po jednym meczu przegrała. W tym momencie najważniejsza była różnica bramek. Najlepszy stosunek (3:2) miała drużyna Oldboys Sopot, drugie miejsce przypadło MKS II Władysławowo (2:2), a z turniejem musiała się pożegnać ekipa Jareksu Grabowo (1:2).

  W grupie B z pierwszego miejsca do ćwierćfinałów weszła ekipa J.R. Pogórze, a druga była drużyna KS Mściszewice. W grupie C komplet zwycięstw odniósł Mściwoj Kartuzy, a z jednym zwycięstwem do dalszej gry przeszedł Samson Sopot. W ostatniej grupie awans wywalczył Celtic Lębork oraz Radunia Stężyca.

  W końcówce fazy grupowej każdy uczestnik turnieju, a także kibice zostali poczęstowani grochówką. A nieco później każdy obecny w hali otrzymał napój energetyzujący, najlepszej firmy na rynku.

  Jan de Zeew na trybunach

  Ćwierćfinały to dla drużyn w naszych turniejach najtrudniejszy moment. Tutaj bowiem o dalszym 'być albo nie być' decyduje jeden mecz.

  W pierwszym spotkaniu minimalnie lepsi okazali się sopoccy oldboje, którzy wyeliminowali z dalszej rozgrywki KS Mściszewice. W drugim ćwierćfinale piłkarze J.R. Pogórze rozbili w pył Samsona Sopot wygrywając aż 7:1. Następnym finalistą okazał się Mściwoj Kartuzy, który jednak awansował dopiero po ciężkim boju z Radunią Stężyca. W ostatnim ćwierćfinale zanosiło się już na serię rzutów karnych, ale w ostatniej chwili bramkę na wagę awansu zdobyli piłkarze miejscowego MKS II.

  Dodać należy, że na trybunach zasiadła spora grupa kibiców. Wśród nich był także Jan de Zeew, menadżer piłkarskiej reprezentacji Polski. Jak się okazało przyjechał pokibicować drużynie Mściwoja Kartuzy.

  Nerwowa faza finałowa

  Pierwszy mecz półfinałowy mógł skończyć się różnie, ale napięcia nie wytrzymali zawodnicy Oldboys Sopot. Mściwoj - choć razem z J.R. Pogórze oceniany jako faworyt turnieju - długoi męczył się z najlepszą drużyną ligi sopockiej. Ostatecznie sopocianie otrzymali najpierw jedną czerwoną kartkę, następnie za pyskówki z sędziami kolejną czerwoną kartkę ujrzał drugi zawodnik. Część sopocian chciała zejść z boiska, część natomiast chciała honorowo dograć mecz do końca w trójkę. Ostatecznie zeszli na niecałą minutę przed końcem meczu, za co - zgodnie z regulaminem - zostali zdyskwalifikowani. W tym momencie awans Mściwoja do finału stał się faktem. Wiadomo też było, że nie zostanie rozegrany mecz o trzecią lokatę, a miejsce to należeć będzie automatycznie do przegranej drużyny z drugiego półfinału J.R. Pogórze - MKS II. Ostatecznie, po przegranej 2:4, z ostatniego miejsca na podium cieszyli się kibice miejscowej drużyny.

  Początek meczu finałowego również miał nerwowy początek. Czerwona kartka i rzut karny podyktowany został przez sędziów za dość kontrowersyjne zagranie ręką w polu karnym zawodnika J.R. Pogórze. Szybko stracona bramka podcięła skrzydła gdynianom. którzy ostatecznie przegrali aż 1:6.

  Sympatyczne nagrody

  Dla najlepszych drużyn puchary, dyplomy i medale ufundowali marszałek województwa pomorskiego, burmistrz Władysławowa, prezes Banku Spółdzielczego w Krokowej, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego oraz dyrektor Ośrodka Przygotowań Olimpijskich 'Cetniewo'. Ten ostatni ufundował również nagrodę - weekendowy pobyt w ośrodku wraz z osobą towarzyszącą - dla najskuteczniejszego zawodnika turnieju. Został nim Mateusz Pytka ze Mściwoja Kartuzy, a statuetka dla najlepszego bramkarza trafiła na ręce jego kolegi z drużyny, Jarosława Ochala.

  Sponsorem turnieju był Bank Spółdzielczy w Krokowej. Pomocy udzieliła także firma Holender z Władysławowa oraz firma reklamowo-elektryczna Agrafka s.c. z Władysławowa.

  *  *  *  *  *

  Pomysłodawcą i głównym organizatorem turniejów Kibol Cup i Pomerania Cup są redaktorzy serwisu SportoweKaszuby.pl, a także stowarzyszenie Sportowe Kaszuby.

  Patronat medialny nad turniejami objęli: TVP o/Gdańsk, Polska Dziennik Bałtycki, Radio Kaszebe, Telewizja TTM, Nasza TV, platforma medialna pMedia.pl  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

  kibic[niezalogowany-89.191.170.91] (15 marca 2010 14:53:06)
  wie ktos może z jakim klubem sympatyzują kibice ze Mściszewic?
  Klapa[niezalogowany-153.19.226.186] (19 marca 2009 12:27:47)
  bo my mielismy ogromne ducha walki! ! ;)byl blisko polfinal i moglo byc ciekawie moze nawet powtorka z sierakowic...ale na 2 rok bedzie jeszcze lepiej!!!
  kibol (18 marca 2009 20:37:49)
  Mogę odpowiedzieć za organizatorów. Mściszewice zrobiły na nas bardzo pozytywne wrażenie. Miejsce tej drużyny w turnieju w Sierakowicach było dla nas sporym zaskoczeniem. Dlatego dojście do ćwierćfinałów we Władysławowie wcale nas już nie zdziwiło. Mecz z Oldbojami z Sopotu też tylko minimalnie przegrany. A przyznać trzeba, że sopocianie - nie licząc wypadków w meczu ze Mściwojem - radzili sobie bardzo dobrze. Podsumowując, drużyna KS Mściszewice w naszych turniejach wypadła bardzo dobrze.
  asher[niezalogowany-79.190.203.194] (18 marca 2009 20:00:57)
  a co powiecie o małej wiosce Mściszewice
  jan de zeeuw[niezalogowany-89.79.190.92] (16 marca 2009 18:05:35)
  tak się to pisze
  TJR[niezalogowany-81.190.112.122] (16 marca 2009 12:57:57)
  Witam. Dzięki za dobrze zorganizowany turniej, pomijając tą sytuację z halą lecz zdrowie jest najważniejsze. Co do finału to karnego na początku być nie powinno i faktycznie przez to wkradła się nerwowa atmosfera, ale i bez tego Mściwoj był poza naszym zasięgiem. Byli najlepsi i wygrali zasłużenie. Gratulacje. TJR
  11[niezalogowany-81.190.112.122] (16 marca 2009 12:15:05)
  Dziękujemy za zorganizowanie turnieju, oby więcej takich imprez. Co do sędziowania zawsze będą sporne kwestie, wedle mojej opinii to nie był najlepszy turniej w ich wykonaniu. Mściwoj, najlepiej i najrówniej prezentująca się drużyna zasłużyła na wygraną. Ogólnie dobry poziom i organizacja. To że turniej się przedłużył wyszło tylko na dobre dla zawodników bo zdrowie jest najważniejsze. Pozdrawiam serdecznie pomysłodawców i organizatorów jednocześnie dziękując im za mile spędzone chwile w Cetniewie.
  gracz[niezalogowany-83.16.245.62] (16 marca 2009 10:52:19)
  Fajny pomysł na mistrzostwa amatorskich lig. Mam nadzieję, że za rok też zagram, a najlepsze drużyny będą już z całego Pomorza. Liczę tu głównie na Chojnice, gdzie poziom powinien być wysoki.
  kibic[niezalogowany-83.12.230.61] (15 marca 2009 20:54:46)
  Wygrała drużyna z Kartuz gdzie są wielkie tradycje związane z ligą halową. Gratulacje dla Mściwoja.
  mag [niezalogowany-77.253.7.126] (15 marca 2009 13:21:43)
  zauważyłem że pierwsze trzy drużyny w tym turnieju to zwycięzcy kibol cupów z Sierakowic, Wejherowa i Pucka. to oznacza że tam była dobra selekcja. Inne zespoły okazłay sie slabsze
  narka[niezalogowany-79.189.40.226] (14 marca 2009 23:16:23)
  kazik reprezenyuje wasz klub a czy on wsz to bym się kłucił też mu składam gratulacje
  kibol[niezalogowany-83.25.33.136] (14 marca 2009 21:11:19)
  brawo MKS za 3 miejsce.I gratulacje dla naszego maratonczyka z MKS Kazika Mielewczyk za wygranie Plebiscytu Najp.Sportowiec.Tylko MKS Wladyslawowo .
  Kaszub[niezalogowany-89.191.166.165] (14 marca 2009 20:47:20)
  Cartusia najlepsza jest!!!
  Strarzyno [niezalogowany-83.238.44.191] (14 marca 2009 18:59:29)
  Tylko Kaszubia :)
   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2019
  0.5

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel