START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Czas na Kibol i Pomerania Cup!
  14 lutego 2009 17:40 - Janusz Nowicki [185]
  fot: archiwum
  Już za tydzień rozpoczniemy coroczne piłkarskie święto, jakim są turnieje finałowe halowych lig piłki nożnej Kibol Cup i Pomerania Cup. W przyszłą sobotę startujemy w Pucku. Następne w kolejności są: Wejherowo, Przodkowo/Kartuzy oraz Władysławowo. Nasze turnieje urastają już do rangi nieoficjalnych mistrzostw trzech powiatów oraz mistrzostw województwa pomorskiego. Poniżej prezentujemy garść najświeższych informacji, którymi będziemy na bieżąco dzielić się z internautami.

  IV Kibol Cup Puck

  Miejsce: hala sportowa MOKSiR w Pucku, ul. Lipowa 3

  Termin: sobota, 21 lutego - start o godz. 9.00

  Co wiemy: znamy już większą część drużyn, które walczyć będą w turnieju o puchar starosty puckiego. Pierwsze znane były drużyny z ligi puckiej - Błyskawica Rekowo i Finiszparkiet. Błyskawica to już niemal stały uczestnik turniejów finałowych. Natomiast Finiszparkiet może zawdzięczać grę w Kibol Cup drużynie Sezamek...

  Udział drużyn jak co roku sponsoruje Urząd Miasta w Pucku.

  Dzięki mniejszej niż zwykle ilości drużyn w puckiej lidze, postanowiliśmy w tym roku podzielić dostępne miejsca równo, wśród wszystkich gmin powiatu puckiego. Na tym zyskała głównie Jastarnia, skąd w dotychczasowych turniejach występowała tylko jedna drużyna. Tym razem są dwie, wyłonione podczas turnieju przeprowadzonego w tamtejszej hali sportowej - Boty i Gumisie.

  Udział drużyn jak co roku sponsoruje Urząd Miasta w Jastarni wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Jastarni.

  Kolejni finaliści pochodzą z gminy Puck - Piaśnica II i Kaszubia II Starzyno. Dość niespodziewanie z przeprowadzonej w Starzynie ligi, nie awansowała pierwsza drużyna Kaszubii. W puckim finale zabraknie jej ambicji i zadziorności. Miejmy nadzieję, że finaliści z gminy Puck godnie wypełnią tę lukę.

  Udział drużyn jak co roku sponsoruje Urząd Gminy w Pucku wraz z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

  W tym roku nie odbyła się liga halowa w Krokowej. Dzięki temu miejscowi działacze sportowi wytypowali do rozgrywek dwie drużyny, występujące w rozgrywkach klasy B - Almares Wierzchucino oraz Arkę Prusewo.

  Udział drużyn jak co roku sponsoruje Urząd Gminy w Krokowej.

  Trwają jeszcze rozgrywki w pozostałych gminach. Jednak z pewnością miejsce w finale wywalczyła już drużyna Mosty z gminy Kosakowo. Ustaliliśmy z prowadzącymi ligę, że w Pucku zagrają drużyny, które aktualnie zajmują najwyższe lokaty. Z tym, że o ile w wypadku Mostów sprawa jest jasna, to już kwestia drugiego miejsca jest otwarta. W ostatniej kolejce ligowej nie odbył się bowiem mecz dwóch zainteresowanych drużyn - Delfina Rewa i Dębogórza. Podobno sędzia odgwizdał walkowera na korzyść Dębogórza, jednak organizatorzy podają jedynie informację, że mecz się nie odbył. Ustalenia co do tego spotkania zadecydują, która z tych dwóch drużyn zagra w Pucku.

  Udział drużyn jak co roku sponsoruje Urząd Gminy w Kosakowie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu Kosakowo.

  Trwają też rozgrywki w Helu. Więcej na temat finalistów dowiemy się pewnie po tym weekendzie.

  Udział drużyn jak co roku sponsoruje Urząd Miasta w Helu.

  Podobnie sytuacja wygląda we Władysławowie, gdzie Derby kończą się już jutro. Największe szanse mają drużyny Kordeksu oraz MKS I i MKS II.

  Udział drużyn jak co roku sponsoruje Urząd Miejski we Władysławowie wraz z Centrum Kultury i Promocji Miasta Władysławowo.

  Do obsadzenia w turnieju pozostają jeszcze trzy miejsca. Zajmą je drużyny wyłonione z głosowania smsowego, które przeprowadzimy w najbliższym czasie. Dwie zagrają na pewno, trzecia będzie drużyną rezerwową. Będzie ona traktowana jak pełnoprawny uczestnik rozgrywek, jednak na parkiet wyjdzie tylko w wypadku braku na starcie drużyny z podstawowego składu lub wycofania drużyny przez organizatorów.

  Potwierdzeni sponsorzy puckiego turnieju: Bank Spółdzielczy w Krokowej, Komex. Zupę dla uczestników sponsoruje burmistrz Pucka wraz z firmą Holender.

  III Kibol Cup Wejherowo

  Miejsce: hala sportowa ZS nr 1 w Wejherowie, ul. Śmiechowska

  Termin: sobota, 28 lutego - start o godz. 9.00

  Co wiemy: znamy już część drużyn, które walczyć będą w turnieju o puchar prezydenta Wejherowo. Pierwsze rozegrane zostały turnieje w Redzie. Zwycięzcy obu turniejów zaproszeni zostali do Kibol Cup. Niestety, z racji przygotowań do rozgrywek ligowych, z wywalczonego miejsca zrezygnowała drużyna XXL. Jej miejsce zajmie Classic, wicemistrz pierwszego turnieju w Redzie. Drugie miejsce wywalczyła ekipa Samby.

  Udział drużyn jak co roku sponsoruje Urząd Miasta w Redzie.

  Rozgrywki zakończyła liga w Rumi. Bezapelacyjne zwycięstwo przypadło w udziale drużynie Półwysep, która wygrała wszystkie swoje spotkania. Drugi w tabeli jest Robocop, który jest wyżej w tabeli niż Ziomale dzięki wygranej w meczu bezpośrednim obu ekip.

  Kolejny raz staramy się o dofinansowanie udziału drużyn przez Urząd Miasta w Rumi. Jednak jeśli się ta sztuka nie uda, drużyny zmuszone zostaną samodzielnie pokryć koszty udziału.

  Rozgrywki turniejowe rozegrano również w gminie Linia. Najlepszą okazała się ekipa Ośrodka Szkolenia Poligonowego ze Strzepcza. A na pochwałę zasługuje druga drużyna - Lewino. Drużyna we wszystkich meczach występowała w czwórkę, bez żadnych zmian. Z racji tego, postanowiliśmy zezwolić na uzupełnienie składu graczami z ościennych miejscowości.

  Udział drużyn jak co roku sponsoruje Urząd Gminy w Lini wraz z Gminnym Domem Kultury w Lini.

  Pierwszą ligę w Luzinie wygrała ekipa J.R. Pogórze. Natomiast drugie miejsce z Luzina przypadnie najlepszej drużynie gminnej ligi sołeckiej. Jak na razie w tabeli przewodzi drużyna z samego Luzina.

  Udział drużyny sołeckiej sponsoruje Urząd Gminy w Luzinie wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie. Niestety, drużyna J.R. Pogórze musi zapłacić startowe z własnej kieszeni.

  W gminie Wejherowo rozgrywki nie zakończą się przed Kibol Cup Wejherowo, dlatego wspólnie z organizatorami ligi przyjęta została zasada awansu dwóch drużyn, najlepszych po pierwszej rundzie rozgrywek. Są to, rewelacyjne Pętkowice oraz druga drużyna Bolszewianki Bolszewo (oldboje).

  Udział drużyn sponsoruje Urząd Gminy w Wejherowie wraz z Gminnym Ośrodkiem Promocji, Sportu i Rekreacji w Bolszewie.

  Gminę Łęczyce z racji braku rozgrywek ligowych i turniejowych reprezentować będzie tradycyjnie Zenit Łęczyce. Udział drużyny sponsoruje Urząd Gminy w Łęczycach.

  Podobnie jest w gminie Choczewo, którą tradycyjnie reprezentować będą piłkarze Orła. Startowe zapłacą z własnych środków.

  Trudniejsza sytuacja dotyczy pozostałych gmin. Zacznijmy od Wejherowa. Udział drużyn sponsoruje Urząd Miasta w Wejherowie. Niestety, tradycyjnie już, nie mamy zielonego pojęcia kto zajmie miejsca w turnieju. Mimo naszych usilnych próśb organizator ligi TKKF nie informuje nas o rozgrywkach ligowych. Nie wiemy czy rozgrywki trwają, czy już zostały zakończone. Nie znamy też kryteriów jakimi kieruje się organizator ligi przy wskazywaniu nam drużyn mających wystąpić w turnieju. Już się do tego przyzwyczailiśmy...

  Nie wiemy jak będzie wyglądać w tym roku finansowanie drużyn z ligi szemudzkiej. Chęć gry wyraziła już drużyna prowadząca w tabeli - Masters Szemud. Na szczęście pozostało jeszcze trochę czasu na załatwienie tej sprawy.

  Na koniec gmina Gniewino. W tym wypadku nie wiemy kompletnie nic. Postaramy się jednak coś z tym fantem zrobić.

  Do obsadzenia w turnieju pozostają prawdopodobnie (zależy od wersji rozgrywek) jeszcze dwa miejsca. Zajmą je drużyny wyłonione z głosowania smsowego, które przeprowadzimy w najbliższym czasie. Jedna zagra na pewno, druga będzie drużyną rezerwową. Będzie ona traktowana jak pełnoprawny uczestnik rozgrywek, jednak na parkiet wyjdzie tylko w wypadku braku na starcie drużyny z podstawowego składu lub wycofania drużyny przez organizatorów.

  II Kibol Cup Kartuzy

  Miejsce: ?

  Termin: sobota, 7 marca - start o godz. 9.00

  Co wiemy: podobnie jak rok temu, organizacja turnieju w powiecie kartuskim to spore wyzwanie. Szczegóły pozostawimy sobie. Zdradzimy jedynie, że nie wiemy jeszcze gdzie turniej zostanie rozegrany. Pierwotny plan zakładał Przodkowo, ale przez rok wiele się zmieniło... Nie możemy też wrócić do Żukowa, gdyż w tym czasie rozgrywany jest tam turniej piłki ręcznej i spotkanie ligowe tenisistów. Na szczęście jest jeszcze kilka innych, mniej lub bardziej ciekawych wyjść z sytuacji. To już jednak nasz kłopot.

  Pierwsze poznaliśmy drużyny z gminy Stężyca. W turnieju zobaczymy ekipy Bajer Zgorzałe i Dream Team. Udział drużyn sponsoruje Urząd Gminy w Stężycy.

  Ligę w Przodkowie wygrały drużyny Maniara Gdańsk i Leo Lniska. Nie wiemy jeszcze jak wyglądać będzie sponsorowanie udziału tych drużyn.

  Ligę żukowską wygrały drużyny Miho Polska Pępowo i Leźno. Jesteśmy pewni, że ich startowe pokryje przyjazny sportowym zmaganiom Urząd Gminy w Żukowie.

  Z pewnych rzeczy mamy jeszcze start reprezentantów gminy Sulęczyno. W Kibol Cup zagra drużyna tamtejszej Słupi.

  W dwóch ligach rozstrzygnięcie padnie jutro. W obu znamy już finalistów, ale nie wiemy z których pozycji wejdą do turnieju. W Kartuzach walczą Elus ze Mściwojem, a w Sierakowicach Murkaz z Metal Serwisem.

  Czekamy jeszcze na decyzję Grunke Somonino reprezentowania gminy w turnieju. Nie znamy też roztrzygnięć w lidze chmieleńskiej. Wiemy natomiast, że Urząd Gminy w Chmielnie sfinansuje wpisowe tylko drużynom z własnej gminy.

  Do obsadzenia w turnieju pozostają jeszcze trzy miejsca. Zajmą je drużyny wyłonione z głosowania smsowego, które przeprowadzimy w najbliższym czasie. Dwie zagrają na pewno, trzecia będzie drużyną rezerwową. Będzie ona traktowana jak pełnoprawny uczestnik rozgrywek, jednak na parkiet wyjdzie tylko w wypadku braku na starcie drużyny z podstawowego składu lub wycofania drużyny przez organizatorów.

  II Pomerania Cup

  Miejsce: hala główna OPO Cetniewo we Władysławowie, al. Żeromskiego

  Termin: sobota, 14 marca - start o godz. 9.00 lub 9.30 (zależy od systemu rozgrywek)

  Co wiemy: turniej rozegrany zostanie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich 'Cetniewo' we Władysławowie. Prawdopodobnie zagramy na dwóch boiskach jednocześnie, co znacznie przyspieszy rozgrywki.

  Jak na razie znamy jedynie jednego uczestnika - drużynę Raduni Stężyca, drugą drużynę powiatowej ligi z Kościerzyny. Zwycięzca rozgrywek (Hotel Niedźwiadek Kaszubia Kościerzyna) prawdopodobnie zwolni miejsce, gdyż zawodnicy przygotowywać się już będą do rundy wiosennej rozgrywek na trawie. Natomiast chęć gry w zastępstwie Hotelu wyraził już trzeci zespół ligi - Jareks Grabowo.

  Oprócz najlepszych drużyn z turniejów Kibol Cup w turnieju zobaczymy jeszcze zwycięzców powiatowej ligi z Lęborka oraz z ligi im. Pawła Orlińskiego w Sopocie i ligi RedBox z Gdańska.

   

  Pomysłodawcą i głównym organizatorem turniejów Kibol Cup i Pomerania Cup jest redakcja SportoweKaszuby.pl.

  Patronat medialny nad turniejami objęli: TVP Gdańsk, Polska Dziennik Bałtycki, Radio Kaszebe, Nasza TV. To jednak nie koniec, gdyż jesteśmy w trakcie załatwiania kolejnych patronów, po to aby wieść o zmaganiach najlepszych drużyn piłkarskich dotarła do jak najszerszej rzeszy kibiców.

  Prosimy drużyny o przesłanie formularzy zgłoszeniowych, gdyż w przeciwnym wypadku do turnieju zaprosimy drużyny zajmujące niższe lokaty w tabelach. Więcej informacji oraz formularze na specjalnej, turniejowej stronie: cup.kibol.pl.

  Wszelkie dodatkowe informacje pod numerem tel. (0) 602-349-540  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

  kibol (17 lutego 2009 12:36:38)
  Na głównej stronie serwisu biegnie pasek z wynikami głosowania. Trzeba na niego kliknąć.
  pit bull[niezalogowany-62.179.9.4] (17 lutego 2009 11:27:39)
  to gdzie oddawać glosy ?
  cup.kibol.pl[niezalogowany-89.191.163.108] (15 lutego 2009 22:10:15)
  ta strona jest zainfekowana...
  pit bull[niezalogowany-83.25.86.11] (15 lutego 2009 10:08:19)
  a kiedy głosowanie się zacznie i kiedy będą podane numery ?
   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2018
  0.35

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel