START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

X Kaszubski Turniej Piłki Siatkowej
fot. Janusz Nowicki

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  SIATKóWKA


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
X Kaszubski Turniej Piłki Siatkowej
02 grudnia 2008 16:17 - Arkadiusz Pieper [60]
fot: Janusz Nowicki
X Kaszubski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach XI’ 2008

GKS „Sierakowice” wzorem lat ubiegłych zorganizował otwarty turniej piłki siatkowej dla amatorów. Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn co zmusiło organizatora do rozegrania eliminacji na dwóch salach sportowych. Zespoły wywodziły się z takich miejscowości jak: Gdańsk, Kartuzy, Dziemiany, Kołczygłowy, Wejherowo, Luzino, Klukowa Huta,Przodkowo, Gowidlino i Sierakowice.

29 listopada rozegrano mecze eliminacyjne. Z grupy A awansowały drużyny Powersystem Kartuzy i PiDM Kunikowski Przodkowo, z grupy B - KS Kołczygłowy i UKS Klukowa Huta. Najbardziej emocjonujące spotkania miały miejsce w grupie C, gdzie rozstrzygnięcie o awansie nastąpiło dopiero w ostatnim meczu. Liczni kibice zespołu Bat Sierakowice robili wszystko co mogli aby dopingować swoją drużynę, sala huczała jak nigdy. I udało się – wraz z Relaksem Dziemiany awansowali do półfinału wygrywając z silnym zespołem z Wejherowa. Drużyny, które nie zakwalifikowały się do półfinałów otrzymały okolicznościowe upominki na osłodę goryczy porażki.
30 listopada rozegrano półfinały i finał. Mistrzem został zespół KS Kołczygłowy (w drużynie jako rozgrywający występował również Wójt Gminy Kołczygłowy – Wacław Kozłowski, a co ważniejsze jak na swój wiek radził sobie bardzo dobrze), wicemistrzem Powersystem Kartuzy, a trzecie miejsce zajął zespół PiDM Kunikowski Przodkowo. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Wojciech Wojciechowicz – Powersystem Kartuzy i Rafał Stoltman – Ks Kołczygłowy. Finaliści otrzymali z rąk Prezesów Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach wspaniałe puchary, medale i upominki z okazji jubileuszu turnieju. Podczas uroczystości wręczania nagród wspomniano pomysłodawcę Turnieju – Tadeusza Wesółkę , który zmarł w lutym 2008r. Przez cały czas trwania zawodów wyświetlane były slajdy przypominające historię organizacji zawodów na przełomie 10 lat.


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.35

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel