START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Lechia najlepsza w "Fosfory Cup"
  17 listopada 2008 18:33 - Arkadiusz Pieper [47]
  fot: Jacek Zawadzki
  Zakończyły się rozgrywki ligowe na otwartych boiskach, rozpoczęło się granie na halach. Jeden z pierwszych turniejów odbył się w Trąbkach Wielkich. 24 drużyny z Pomorza i Warmii rywalizowały przez dwa dni o puchar ufundowany przez prezesa Gdańskich Zakładów Nawozów Fosforowych. Zwycięzcą turnieju został pierwszy zespół Lechii, który w finale nie dał szans swoim kolegom z drugiej drużyny. Na najniższym stopniu podium stanął Jantar Pruszcz Gdański po zwycięstwie z Olivią II.

  W pierwszym dniu turnieju na hali w Trąbkach rządziły zespoły biało-czarnych. Na dziesięć rozegranych spotkań tylko w jednym stracili punkty, po remisie drugich zespołów Olivii i Lechii. Pierwsza drużyna Olivii w swojej grupie po bardzo dobrej grze wygrała wszystkie spotkania, w tym z Lechią I 3:2. Drugi dzień nie był już tak szczęśliwy dla oliwian. W kolejnej fazie eliminacji Olivia I na początek doznała porażki z Kolejarzem Chojnice 1:2, by później w meczu o wyjście z grupy pokonać po pięknym spotkaniu Lechię II.

  Dobry los tego dnia nie był po stronie oliwian i skojarzył dwa zespoły biało-czarnych już w ćwierćfinale. W regulaminowym czasie padł remis 1:1. W rzutach karnych lepsi okazali się koledzy z drugiej ekipy. W półfinale Olivia II zmierzyła się z Lechią I i gładko przegrała 0:3. W meczu o trzecie miejsce Jantar niespodziewanie ograł Olivię, natomiast w biało-zielonym finale pierwszy zespół rozgromił drugi aż 6:2.

  Można stwierdzić, że dwa gdańskie zespoły zdominowały ten silnie obsadzony turniej, pokazując równie efektowny futbol nie tylko na boisku, ale również hali. Niespodzianką było odpadnięcie już w fazie eliminacji Jedynki. Redzianie są znani z bardzo dobrej gry na hali, wygrywali kilka silnie obsadzonych ogólnopolskich turniejów. Tym razem nie weszli nawet do fazy pucharowej.

  Ostateczna kolejność pierwszej ósemki:
  1. Lechia I Gdańsk
  2. Lechia II Gdańsk
  3. Jantar Pruszcz Gd.
  4. Olivia II Gdańsk
  5. Olivia I Gdańsk
  6. Olimpia Elbląg
  7. Sapa Rumia
  8. MKS Władysławowo

  Nagrody indywidualne otrzymali:
  Król strzelców: Bartek Smuczyński (Lechia),
  Najlepszy zawodnik: Damian Belecki (Olivia),
  Najlepszy bramkarz: Mateusz Machola (Lechia).

  info: Olaf Dramowicz


  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2018
  0.36

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel