START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POZOSTAłE


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Zakończenie Olimpiady
14 maja 2008 15:37 - Arkadiusz Pieper [504]
Dobiegła końca rywalizacja w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych na Dolnym Śląsku / wcześniej o tym wydarzeniu informowaliśmy/. W kolejnych dniach Olimpiady z Pomorza stawali wielokrotnie na podium gimnastycy sportowi z MKS Gdańsk, w klasie II: na najwyższym stopniu podium - Michał Wysocki dwukrotnie, w ćwiczeniach wolnych i skoku, jego koledzy Arkadiusz Paczyński w ćwiczeniach na koniu z łękami i Adrian Łopatyński na kółkach, a w ćwiczeniach wolnych wywalczył brązowy medal, tak jak Michał Wysocki w wieloboju i Kamil Czajkowski na kółkach. Srebrny medal przypadł Maksymilianowi Pajdakowi za ćwiczenia na drążku. Z medalami wracają także reprezentanci taekwando ITF, srebrny medal w układach indywidualnych - Marcin Richert /Taekwon Kolbudy/ a brązowy Robert Kotarski /GKT Gdańsk/. W walkach brązowe wywalczyli w wadze 57 kg Magdalena kaczan /GKT Gdańsk/ i 48 kg Marcin Richert / Taekwon Kolbudy/. Dyscypliną kończąca zmagania na arenach XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych był tenis stołowy. Po zdobyciu złotego medalu przez drużynę MRKS Gdańsk / Tomasz Wiśniewski, Marcin Ściblak/ przyszedł czas na sukcesy indywidualne. W grze pojedynczej chłopców złoty medal wygrał Tomasz Wiśniewski / /MRKS Gdańsk/, brązowy Łukasz Nadolski /UKS Tenisista Rudno/; ta para wywalczyła także srebrny medal w grze podwójnej, a brązowy Maciej Prendota /UKS Stoczek Sopot/ i Michał Korycki /MTS Kwidzyn/; medal takiego samego koloru przypadł w grze mieszanej Marcin Ściblak /MRKS Gdańsk/ z Anną Urbańczyk / Górnik 09 Mysłowice/.
W punktacji klubowej MRKS Gdańsk zajął 3 miejsce,a województwo Pomorskie w tej dyscyplinie drugie miejsce.
Punktacja ogólna klubów XIV OOM, pierwsza dziesiątka, z punktujących 767:1.MKS Kusy Szczecin 180,84; 2. AZS-AWF Poznań 164,16; 3. Stal Rzeszów 150; 4. Wisła Kraków 113,67; 5. WLKS Siedlce - Iganie Nowe 112; 6. AZS-AWF i S Gdańsk 103; 7. NT Gim Nysa 100,5; 8. Iskra Zabrze 92; 9. AZS-AWF Wrocław 88; 10. Zawisza Bydgoszcz 86,5.
Klasyfikacja medalowa województw: 1m. śląskie złote 35, srebrne 28, brązowe 41, razem 104; 2. dolnośląskie 28, 31, 27, 86; 3. mazowieckie 25, 30, 40, 95;
4. wielkopolskie 25, 24, 33, 82; 5. pomorskie 23, 15, 25, 63; 6. kujawsko-pomorskie 15, 14, 13, 42.
Klasyfikacja punktowa województw: 1m. mazowieckie 1565,08; 2. śląskie 1499,22; 3. dolnośląskie 1239,1; 4. wielkopolskie 1148,821; 5. pomorskie 893,25; 6. małopolskie 726,17. Warto też przypomnieć medalistów XIV Ogólnopolskiej Olimpiady w sportach halowych, bo może za cztery lata w Londynie lub za osiem lat reprezentować będą barwy polski na Igrzyskach Olimpijskich.

INFO: Michał Kaczmarek

MEDALE ZŁOTE
Nazwisko i imię rok ur. Klub dyscyplina konkurencja
Antosiak Agata 91 MTS Kwidzyn piłka ręczna K
Burakowska Sara 91 MTS Kwidzyn piłka ręczna K
Cymer Anna 92 MTS Kwidzyn piłka ręczna K
Dolecki Paweł 94 AZS Środowisko. Gdańsk taekwondo olimpijskie M-10
Dyller Patryk 92 Wisła Tczew boks 75 kg
Gołąbek Daria 91 MTS Kwidzyn piłka ręczna K
Gołębiowska Natalia 94 AZS - AWF i S Gdańsk szermierka floret drużyna -K
Gryglewski Krystian 94 AZS – AWF i S Gdańsk szermierka floret drużyna -M
Gutkowska Ewelina 92 MTS Kwidzyn piłka ręczna K
Jatczak Paulina 91 MDK Sopot brydż sportowy Maxy -K
Jędrzejewska Julita 91 MTS Kwidzyn piłka ręczna K
Kamińska Monika 92 MTS Kwidzyn piłka ręczna K
Klein Justyna 91 MTS Kwidzyn piłka ręczna K
Knitter Mateusz 93 AZS – AWF i S Gdańsk szermierka floret drużyna-M
Kozłowska Malwina 97 UKS Jantar Gdynia gimnastyka artystyczna Skakanka kl.2, Wielobój kl.2
Krajewska Magda 91 MKS Sambor Tczew piłka ręczna K
Kulesza Marta 98 SGA Gdynia gimnastyka artystyczna Skakanka kl.3, układ tan-akr. K l.3, wielobój kl.3
Lewańczyk Laura 93 AZS – AW F i S Gdańsk szermierka floret drużyna -K
Łopatyński Adrian 93 MKS Gdańsk gimnastyka sportowa kółka M-kl.2
Mohamed - Seghir Halima 92 Wybrzeże Gdańsk judo K 57 kg
Nowosielski Ksawery 93 AZS – AWF i S Gdańsk szermierka floret drużyna-M
Paczynski Arkadiusz 94 MKS Gdańsk gimnastyka sportowa koń M-kl.2
Podgórska Martyna 92 MTS Kwidzyn piłka ręczna K
Samp Bartosz 90 Flota Gdynia podnoszenie ciężarów M 77 kg
Siess Michał 94 AZS – AWF i S Gdańsk szermierka floret drużyna-M
Sobczak Zuzanna 93 AZS – AWF i S Gdańsk szermierka floret drużyna -K, floret -K
Szoła Kamila 91 MKS Sambor Tczew piłka ręczna K
Szypułowska Joanna 93 AZS – AWF i S Gdańsk szermierka floret drużyna -K
Sciblak Marcin 93 MRKS Gdańsk tenis stołowy drużyna-M
Tomczyk Marta 92 MKS Sambor Tczew piłka ręczna K
Tyszkiewicz Katarzyna 90 MDK Sopot brydż sportowy Maxy -K
Wanke Grzegorz 92 ZKS Miastko zapasy st. klasyczny 46 kg
Winiarska Natalia 92 MTS Kwidzyn piłka ręczna K
Wiśniewski Tomasz 93 MRKS Gdańsk tenis stołowy drużyna-M, gra pojed. -M
Włodarczak Magdalena 91 MTS Kwidzyn piłka ręczna K
Wysocki Michał 93 MKS Gdańsk gimnastyka sportowa ćwiczenia wolne M-kl.2, skok M-kl.2
Zarzeczny Jakub 92 Wybrzeże Gdańsk judo M 90 kg
Zwarycz Krzysztof 90 Flota Gdynia podnoszenie ciężarów M 69 kg

MEDALE SREBRNE
Bartecka Magdalena 92 KS Łaczpol Gdynia piłka ręczna K
Bolda Patrycja 93 UKS Bliza Władysławowo koszykówka K
Borys Paulina 98 SGA Gdynia gimnastyka artystyczna Skakanka kl.3
Broda Anna 93 GTK Gdynia koszykówka K
Buksza Karolina 92 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Chodnikiewicz Magdalena93 UKS Bryza Kolbudy koszykówka K
Fedoruk Natalia 92 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Gołębiowska Natalia 94 AZS – AWF i S Gdańsk szermierka floret -K
Horbacz Agnieszka 92 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Jackowska Ewelina 93 GKS Korsarz Gdańsk koszykówka K
Kasuła Anastazja 92 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Kowalski Sebastian 91 Dębinki Gdańsk kręglarstwo Mixt
Kubicki Albert 91 ZKS Miastko zapasy st. klasyczny 85 kg
Labuhn Anna 91 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Labuhn Marta 91 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Laskowska Paulina 92 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Malaczek Paula 92 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Malinowska Anna 92 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Maszota Magdalena 91 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Mendelewska Julia 96 UKS Jantar Gdynia gimnastyka artystyczna Skakanka kl.2, wstążka kl.2
Mioskowska Magdalena 97 SGA Gdynia gimnastyka artystyczna obręcz kl. 2
Nadolski Łukasz 93 UKS Tenisista Rudno tenis stołowy debel M
Nasiadko Damian 92 Wybrzeże Gdańsk judo M 90+ kg
Ogrodnik Paula 92 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Olejko Dagmara 93 UKS Bliza Władysławowo koszykówka K
Ostrowska Agata 93 GKS Korsarz Gdańsk koszykówka K
Pabisiak Kaja 93 GTK Gdynia koszykówka K
Pawłowska Magda 92 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Pobudko Paulina 91 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
PostroGny Natalia 91 Dębinki Gdańsk kręglarstwo Mixt
Pujdak Maksymilian 93 MKS Gdańsk gimnastyka sportowa drążek M-kl.2
Raczka Karolina 93 UKS Victoria Dębnica Kaszubska koszykówka K
Richert Marcin 94 Taekwon Kolbudy taekwondo ITF KUP-M
Skwiercz Agnieszka 91 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Stanulewicz Magdalena 92 KS Łączpol Gdynia piłka ręczna K
Tałach Karolina 92 Wybrzeże Gdańsk judo K 52 kg
Wilamowski Łukasz 91 GTB Gdańsk brydż sportowy Maxy -M
Wilamowski Marcin 91 GTB Gdańsk brydż sportowy Maxy -M
Wilk Karolina 93 UKS Bliza Władysławowo koszykówka K
Wiśniewski Tomasz 93 MRKS Gdańsk tenis stołowy debel M
Witkowska Aleksandra 93 GTK Gdynia koszykówka K
Zglenicka Monika 93 UKS Bryza Kolbudy koszykówka K
Zuchniewicz Agata 93 GTK Gdynia koszykówka K

MEDALE BRAZOWE
Borys Paulina 98 SGA Gdynia gimnastyka artystyczna Wielobój kl.3
Czajkowski Kamil 94 MKS Gdańsk gimnastyka sportowa kółka M-kl.2
Gryglewski Krystian 94 AZS – AW F i S Gdańsk szermierka floret-M
Jatczak Paulina 91 MDK Sopot brydż sportowy I mpy -K
Kaczan Magdalena 93 GKT Gdańsk taekwondo ITF + 57 kg -K
Knitter Mateusz 93 AZS – AW F i S Gdańsk szermierka floret-M
Korycki Michał 93 MTS Kwidzyn tenis stołowy debel M
Kotarski Robert 92 GKT Gdańsk taekwondo ITF KUP-M
Kozłowska Malwina 97 UKS Jantar Gdynia gimnastyka artystyczna obręcz kl. 2
Kułynycz Arkadiusz 92 ZKS Miastko zapasy st. klasyczny 50 kg
Lewanczyk Laura 93 AZS – AWF i S Gdańsk szermierka floret -K
Lonski Adam 91 STB Słupsk brydż sportowy Maxy -M
Łopatyński Adrian 93 MKS Gdańsk gimnastyka sportowa ćwiczenia wolne M-kl.2
Madej Kamil 91 STB Słupsk brydż sportowy Maxy -M
Mendelewska Julia 96 UKS Jantar Gdynia gimnastyka artystyczna Wielobój kl.2
Michalski Mateusz 93 KS Damnica Słupsk boks 57 kg
Mioskowska Magdalena 97 SGA Gdynia gimnastyka artystyczna Skakanka kl.2
Nadolski Łukasz 93 UKS Tenisista Rudno tenis stołowy gra pojed -M
Osowski Bartosz 92 Polmed Starogard Gdański boks +80 kg
Postrożny Natalia 91 Debinki Gdansk kręglarstwo Indywidualnie -K, pary -K
Prendota Maciej 93 UKS Stoczek Sopot tenis stołowy debel M
Przychodzeń Dawid 92 Wybrzeże Gdańsk judo M 60 kg
Richert Marcin 94 Taekwon Kolbudy taekwondo ITF 48 kg-M
Rosengart Natalia 90 HB Plus Wejherowo kręglarstwo sprint -K
Rozenek Małgorzata 90 Dębinki Gdańsk kręglarstwo pary -K
Saeed Ali Suzan 93 Granica Gdańsk zapasy st. wolny K 70 kg
Szydłowski Dariusz 92 Sokół Gdynia boks 80 kg
Sciblak Marcin 93 MRKS Gdańsk tenis stołowy mikst
Tyszkiewicz Katarzyna 90 MDK Sopot brydż sportowy I mpy -K
Wysocki Michał 93 MKS Gdańsk gimnastyka sportowa wielobój M-kl.2
Zakrzewski Jakub 93 AZS - AWF i S Gdańsk judo M 90 kg


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.31

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel