START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

Puchar Mlecznego Startu - półfinał krajowy
fot. Michał Kaczmarek

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


PILKARSKIE.ligi.pl

  ::  PIłKA NOżNA


  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Puchar Mlecznego Startu w Redzie
  13 maja 2008 13:39 - Arkadiusz Pieper [108]
  W sobotę na boiskach Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Redzie, odbył się trzeci z czterech, półfinałowy turniej, jednej z największych imprez piłkarskich w kraju „Puchar Mlecznego Startu” 11 -12 latków. Na starcie imprezy w Polsce wzięło udział 1 200 drużyn piłkarskich, czyli prawie 15 tys. młodych piłkarzy. W Redzie zmierzyli się finaliści z czterech województw, pomorskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i warmiński-mazurskiego. Stawiło się tutaj prawie 500 uczestników z 31 drużyn. Mecze rozgrywano na czterech boiskach, a trwały prawie dziewięć godzin, choć czas gry w eliminacjach wynosił 15 min, a w finale dwa razy po 10 min. Z Redy do Poznania gdzie będzie rozegrany finał krajowy awansowało osiem drużyn, niestety wśród nich nie ma zespołów, z Pomorza, a w półfinale grały: UKS 1 Reda, SP Kębłowo, SP 40 Gdynia, KS Sulmin, ULKS –U2 Bytów, Mini „Lipniczanka” Lipnica, UKS Lider Miastko, LKS Prime Food Brda Przechlewo.
  Najlepsza drużyna z finału poznańskiego awansuje do finału światowego Danone Nations Cup w Paryżu, a już w Poznaniu 4.czerwca. br. medale najlepszym wręczać będzie osobiście Zinédine Zidane. Oprócz świetnej zabawy, każdy z uczestników półfinału otrzymał pamiątkowe zestawy – piłkę, koszulkę i kaszkę Mleczny Start. Mecze eliminacyjne rozgrywano w 8 grupach po 4 drużyny, zwycięzcy grali dalej systemem pucharowym.
  Mecz o trzecie miejsce UKS Lider Drogtom Włocławek - Naki Olsztyn I 0:1, w finale po rzutach karnych drużyna MUKS Piętnastka Bydgoszcz pokonała zespól KKS Orzeł Siemiatycze 3:2.
  Najlepsi strzelcy półfinału w Redzie, Oskar Zawada / Naki Olsztyn I/ - 7 bramek, Konrad Marat /UKS SMS Łódź/ , Krzysztof Majewsjki /OTS Korona HiD Ostrołęka/,Robert Bartczak/UKS Lider Drogtom Włócławek/ - 5 bramek.
  Medale i puchary zwycięskim drużynom wręczali przedstawiciele Danona, francuz Sylvian Romien i Przemek Pohrybieniuk .

  Do Turnieju finałowego w Poznaniu, awansowało łącznie osiem zespołów: UKS Fala Świekatowo, UKS Lider Drogtom Włocławek, KKS "Orzeł" Siemiatycze, BSP Jagiellonia Białystok, Junior Brodnica, M UKS "Piętnastka" Bydgoszcz, TKP Elana Toruń oraz Naki Olsztyn .

  Należy podkreślić wzorową organizację turnieju, za która odpowiadał m.in. Stanisław Pogorzelski, jak nam powiedział swoje korzenie ma w Rumi, oraz dynamicznie i przejrzyście dla wszystkich informując, komentując bieżąco wydarzenia , starając się pilnować programu przez cały czas imprezy, co się udało - Paweł Kosiński.
  Należy mieć nadzieję że nasi zawodnicy w roku przyszłym zagrają lepiej.

  INFO: M.K.


    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2019
  0.4

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel