START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

Kibol Cup Wejherowo 2008 (2/3)
fot. SportoweKaszuby.pl

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  II Kibol Cup Wejherowo czas podsumować...
  25 lutego 2008 10:55 - Janusz Nowicki [194]
  Jak przystało na rozgrywki piłkarskie, nie zabrakło emocji podczas II turnieju finałowego halowych lig piłki nożnej powiatu wejherowskiego Kibol Cup o puchar prezydenta Wejherowa. Czternaście drużyn walczyło o miano najlepszej w powiecie i awans do kaszubskiego superfinału, który odbędzie się 8 marca w Luzinie. Szczęście uśmiechnęło się do drużyn Półwysep i Eko-Jawa. Obie są reprezentantami ligi halowej w Rumi.

  Brak drużyn turniejowi nie zaszkodził

  Już drugi raz najlepsze drużyny halowej piłki nożnej z gmin powiatu wejherowskiego zmagały się na parkiecie hali Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie. Na starcie stawić się miało szesnaście zespołów i ekipa rezerwowa. Niestety, zabrakło dwóch drużyn. Zabrakło Błyskawicy Reda Rekowo i Iskry Szemud oraz - co dziwniejsze - drużyny rezerwowej, która wygrała głosowanie sms-owe, Sosnowski Gdańsk. To jednak nie przeszkodziło w sprawnym przeprowadzeniu zawodów, wszystko skończyło się godzinę przed czasem. Z tego zadowoleni byli uczestnicy, ale też organizatorzy turnieju.

  W grupach bywało różnie...

  Spotkania grupowe przebiegały w przeróżny sposób. Były mecze bardzo zacięte i takie, gdzie niemal od pierwszego gwizdka można było wskazać jego zwycięzcę. Przyznać jednak trzeba, że poziomem od pozostałych odstawały może dwie, najwyżej trzy drużyny. Przykładem może tu być drużyna SKS Strzepcz. Nie wymieniamy jej jednak po to, aby piętnować jej słabszą postawę. Wręcz przeciwnie - chcemy podkreślić, że ta najmłodsza drużyna turnieju (uczniowie gimnazjum) stawili dzielnie czoła znacznie bardziej doświadczonym przeciwnikom... Ostatecznie do drużyny reprezentującej gminę Linia trafił puchar fair play, ufundowany przez komendanta powiatowego policji w Wejherowie. O tym zadecydowało kolegium sędziowskie, opierając się w tej kwestii na ilości przewinień, ale także na wieku zawodników.

  Do ćwierćfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny poszczególnych grup: PHU Fuks Wejherowo, Kniewo, Eko-Jawa, Zenit Łęczyce, Bolszewo, Lambada Ustarbowo, Półwysep i Power Plus.

  Gorące ćwierćfinały

  Chyba najwięcej emocji przyniosły spotkania ćwierćfinałowe. Tutaj o "być albo nie być" w dalszych rozgrywkach decydował tylko jeden mecz. Nie wszyscy piłkarze wytrzymali napięcie z tym związane. Jeden z uczestników zobaczył nawet czerwoną kartkę i został wyproszony z sali.

  Aż trzy z czterech spotkań ćwierćfinałowych rozstrzygać trzeba było w rzutach karnych. W regulaminowym czasie padały remisy. Jedynie ostatni ćwierćfinał, dość łatwo wygrał Półwysep.

  W pierwszym meczu Eko-Jawa dość szybko prowadziła z Bolszewem 2:0. Jednak chwila rozprężenia wystarczyła, aby drużyna z gminy Wejherowo wyrównała stan meczu. Dopiero w karnych musiała ustąpić pola reprezentantom ligi rumskiej.

  W kolejnym meczu bardziej doświadczony Fuks Wejherowo nie sprostał reprezentacji gminy Luzino - Power Plus. Za porażkę wejherowianie winą obarczali sędziów.

  Trzeci ćwierćfinał i kolejny remis. Tu jednak wydawało się, że obie drużyny grają zbyt asekuracyjnie. Ostatecznie nikt nie zdobył ani jednej bramki. Dopiero w karnych lepsza od Zenita Łęczyce okazała się Lambada Ustarbowo.

  Będzie złota bramka

  Występy na najwyższym szczeblu także były zacięte, ale znacznie łatwiej udało się wyłonić zwycięzców poszczególnych spotkań. Dopiero mecz o pierwsze miejsce musiał zostać rozstrzygnięty przez rzuty karne. Po tym spotkaniu organizatorzy turnieju zadecydowali, że już od superfinału w meczach turniejowych przeprowadzana będzie dogrywka z tzw. złotym golem.

  Nie mniej jednak, w finałowych rzutach karnych lepsza okazała się drużyna Półwyspu, czyli na co dzień piłkarze czwartoligowych Orląt Reda. 

  Wprowadzając zmianę regulaminową w meczach finałowych, organizatorzy zamierzają dodatkowo uatrakcyjnić turniejowe rozgrywki. Jednak zdaniem niemal wszystkich drużyn biorących udział w turnieju, impreza i tak zapewniła im sporo sportowych emocji i zabawy.

  Wyróżnienia

  - puchar dla zwycięzcy od prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta trafił do drużyny Półwysep 

  - puchar za tytuł wicemistrzowski wójta gminy Szemud Zbigniewa Engelbrechta otrzymał zespół Eko-Jawa 

  - puchar dla drugiego wicemistrza wójta gminy Linia Łukasza Jabłońskiego wywalczyła Lambada Ustarbowo

  - wyróżnienie dla najskuteczniejszego piłkarza burmistrza Redy Krzysztofa Krzemińskiego otrzymał Sławomir Kiełb z Półwyspu (9 goli)

  - wyróżnienie dla najlepszego bramkarza dyrektora Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie Andrzeja Byczkowskiego trafił w ręce Roberta Skoniecznego z Lambady Ustarbowo

  - puchar dla drużyny fair play komendanta powiatowego policji w Wejherowie Mariusza Mocka przyznano najmłodszej ekipie turnieju - SKS Strzepcz

   

  Organizatorami imprezy byli administratorzy i sympatycy serwisu SportoweKaszuby.pl. Partnerem turnieju była Grupa Inwestycyjna SEMEKO Gdynia, patronat medialny objęła gazeta Polska - Dziennik Bałtycki, Radio Kaszebe i Twoja Telewizja Morska.  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2018
  0.38

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel