START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich
fot. Michał Kaczmarek

::  POZOSTAłE


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich
24 sierpnia 2007 10:25 - Arkadiusz Pieper [1664]
Województwo Zachodniopomorskie było gospodarzem największej i najdłuższej tegorocznej imprezy sportu młodzieżowego, XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich /7.07-19.08. 2007 r./, ale nie tylko poszczególne dyscypliny odbyły się w Żorach, Kościelisku, Siemianowicach, Bydgoszczy, Zielonej Górze, Wrocławiu, Kruszwicy. Rozgrywana była w 26 dyscyplinach, z czego reprezentanci województwa Pomorskiego startowali w 18. Aby wystartować w finałach olimpiady, należy zakwalifikować się z eliminacji regionalnych.
Rywalizację rozpoczęły gry zespołowe w Policach, nasza reprezentacja w piłce nożnej, po wygraniu w grupie eliminacyjnej z drużynami : Warmińsko-Mazurskiego ZPN 1:0 i Świętokrzyskiego ZPN 2:1, przegraniu z lubelskim ZPN 0:2, awansowała z grupy i grała o trzecie miejsce. Wygrali z reprezentantami Dolnośląskiego ZPN 2:1,otrzymując brązowe medale. W reprezentacyjnej drużynie zagrało 17 zawodników OSP Lechia Gdańsk i jeden z Arka Gdynia SSA. Dla reprezantacji bramki strzelali - Adam Duda - 4 i Paweł Rosiński - 1, za najlepszego zawodnika drużyny Pomorza uznano Kaja Ziółkowskiego /Lechia/.
Drugą dyscypliną zespołową było rugby. Startowały z Pomorza dwie drużyny - KS Arka Gdynia i MKS Ogniwo Sopot. Wylosowały miejsca w jednej grupie.
Arka wygrała grupę pokonując, Ogniwo Sopot 14:8; Bobrek Bytom 10:7; Budowlanych Łódź 24:17; Ogniwo przegrało wszystkie mecze. W grach o miejsca, 7-8 Ogniwo Sopot przegrało 20:26 z Poznanią Poznań, a o złoty medal olimpiady Arka Gdynia 6:19 z Budowlanymi Lublin.
Trzecią grą zespołową rozgrywaną na plaży w Darłowie, nasi reprezentanci zajęli : 8 m. UMKS Jurand Malbork (Majorkowski Damian, Dziwierek Mateusz), 13 m. UKS Jastarnia (Ostrowski Szymon, Popek Dawid).
W kolejnych dyscyplinach na czołowych miejscach plasowali się:
bieg na orientację - 2 m.Alicja Pipka / GKS Luzino/; sztafety – kobiet 6 m. Marta Kozioł /UKS Siódemka Rumia/, Urszula Morawska /WKS Flota Gdynia/, Alicja Pipka / GKS Luzino/; mężczyźni 9 m. Mikołaj Taclaw, Mateusz Milewczyk / obaj GKS Luzino/, Michał Witkowski /WKS Flota Gdynia/.
jeździectwo - WKKW duże konie – 6m. Anna Hreczko /KS Tukan Wysoczyńscy/, 8 m. Agata Skawińska /PLJ Dziemiany/; ujeżdżanie duże konie- 9 m. Agata Skawińska,10 m. Daniela Kuczkowska / obie PLJ Dziemiany/;
skoki duże konie – 4m. Monika Jackiewicz /KJ Jackiewiczów Połchowo/;
skoki kuce – 4m. Weronika Wilska /SKJ Sopot/, 9 m. Katarzyna Falkiewicz /PLJ Dziemiany/.
kajakarstwo – kobiety, K1-500 6m. Justyna Sokół /Piast Człuchów/;K2 500
5 m. Anna Imianowska, Joanna Nadolna /Polstyr Człuchów/, 10 m. Aniela Cudna, Patrycja Piasecka /MRKS Gdańsk/; K1 3000 5. Justyna Sokół /Piast Człuchów/, 9. Joanna Nadolna /Polstyr Człuchów/;
mężczyźni, K1 500 9 m. Paweł Szandrach; K2 500 1m. Łukasz Puczkowski, Paweł Szandrach /obaj MRKS Gdańsk/ ; C2 500 5m. Patryk Lipka, Jakub Makowski; K4 500 7 m. Piotr Szymański, Patryk Tutaj, Jakub Węsierski, Mateusz Kapszewicz / wszyscy Viktoria Sztum/; K2 1000 7m. Bartosz Buczko,
Patryk Mogą /Polstyr Człuchów/; C2 1000 5m. Artur Masłoch, Vincent Słomiński /Piast Człuchów/, 8 m. Patryk Lipka, Jakub Makowski; C1 1000 1m.Marcin Smoliński, 9m. Marcin Rybczyk ; K4 1000 10m. Piotr Szymański, Patryk Tutaj, Jakub Węsierdki, Mateusz Kapszewicz ; C 1 5000 7m. Grzegoez Kara / wszyscy Victoria Sztum/; C 2 5000 1m. Artur Masłoch,Vincent Słomiński /Piast Człuchów/;
kolarstwo MTB - 3m. Michał Czerkies /WKS Flota Gdynia/;
lekkoatletyka - kobiety, pchnięcie kulą - 6m. Emilia Labbuda /UKS Olimp Bolszewo/; rzut oszczepem - 3m. Agata Komuda /KKL Rodła Kwidzyn/, 5m. Marta Malinowska ; rzut dyskiem-5m. Natalia Wiśniewska /SKLA Sopot/;skok o tyczce -1m. Olga Fronckowiak / obie AZS AWF i S Gdańsk/, 4m. Patrycja Kuc, 5m. Joanna Bloch, 10m., Edyta Krzanik /wszystkie SKLA Sopot/; skok wzwyż - 8m. Daria Grzegorzewska; 200 m - 3m. Aleksandra Piętka /obie AZS AWF i S Gdańsk/; 7 bój - 4m. Agnieszka Borowska /LKS Zanty Sztum/; sztafeta 4x100 - 5m. Aleksandra Piętka, Paulina Cieślak, Dorota Bartoszyk, Katarzyna Wesołowska / AZS AWF i S Gdańsk/; 100m ppł - 2m. Aleksandra Kobysz /MTS Junior Sopot/, 9m. Olga Grządziela /KL Gdynia /; 3000 m – 6m. Kamila Pobłocka /UKS Ekonomik Maratończyk Lębork/; 4 x 400 – 7m. Dominika Zakrzewska, Elżbieta Grabińska, Natalia Dajek, Aleksandra Piętka /AZS AWF i S Gdańsk/;
mężczyźni, 3000m. 3m. Marek Kowalski /UKS Komandor Żukowo/; 400m ppł- 7m.Paweł Celep /MLKS Baszta Bytów/; rzut oszczepem- 1. Krzysztof Pielecki,10.Paweł Pruszkowski /obaj SKLA Słupsk/;skok o tyczce – 4m. Marcin Szczepański/AZS AWF i S Gdańsk/,8m. Adrian Karczewski /SKLA Sopot/, 9. Mateusz Kozłowski, 10. Michał Wójcik /obaj AZS AWF i S Gdańsk/; skok w dal – 5m. Michał Rejnmus /AZS AWF i S Gdańsk/, 8m. Krzysztof Uwijała; trójskok- 8m. Krzysztof Uwijała /MKS Sambor Tczew/; 200m.- 7m. Krzysztof Fostiak /AZS AWF i S Gdańsk/; 4x100 – 5m. Jaromir Swigoń, Michał Różalski,
Daniel Browiński, Krzysztof Fostiak /AZS AWF i S Gdańsk/; chód 1m. Wojciech Halman /KS Lechia Gdańsk/, 10. Patryk Szpeflik /KKL Rodło Kwidzyn/.
łucznictwo - Krzysztof Lewandowski, ŁA- 6m.,ŁB- 5m., ŁAB- 3m., OR FITA -5m., OR FITA- 7m. OR FITA – 7m. Mateusz Regliński /obaj MRKS Gdańsk/;
pięciobój nowoczesny, kobiety – dwubój, 9m. Monoka Balczerwska /MKS Sambor Tczew/; trójbój – 6m. Oktawia Nowacka;
mężczyźni – dwubój, 6m. Bartosz Osnowski / oboje UKS 8 Starogard Gdański/,
10m. Mateusz Osnowski; trójbój 2m. Patryk Włodarczyk / oboje MKS Sambor Tczew/.
pływanie, 50m dowolnym- 9m. Łukasz Zięba /WKS Flota Gdynia/; Anna Bielawska- 7m. 50m. klasycznym, 8m. 100 klasycznym/ AZS AWF i S Gdańsk/; Dariusz Świerzb- 9m. 50 klasycznym, 9m. 100 klasycznym,5m. 200m. klasycznym/WKS Flota Gdynia/; Robert Karaś- 9m. 200 grzbiet, 5m. 50m. grzbiet, 4m. 100m. grzbiet /AZS AWF i S Gdańsk/; 200m. grzbiet 10m. Maciej Janiszewski ; . Katarzyna Amborska - 9m. 400m. zmiennym, 7m. 800m. dowolnym, / oboje WKS Flota Gdynia/; Anna Kwiatkowska - 9m. 400m. dowolnym, 9m. 800 m dowolnym /MOS i R Sopot/; 8m. sztafeta 4x100 zmiennym- Maciej Januszewski, Dariusz Świerzb, Przenysław Belgram, Łukasz Zięba /WKS Flota Gdynia/;
strzelectwo, pistolet pneumatyczny 5m. Martyna Konkol /Grot Puck/;
karabin sportowy - Paula Wrońska, 2x 1m., /LOK Lider Lębork/, Joanna Kuczerowska 4m. i 7m. /Gryf Słupia Słupsk/, Dominika Jankowska 8m., Alicja Muller 5m., Magdalena Łępicka 9m. /wszystkie WKS Flota Gdynia/,Marta Gołąbek 4m., 1m. Marek Chmiel / oboje LOK Lider Lębork/ ; ruchoma tarcza- Kajetan Mudlaf 2m. i 5 m., Adrian Górski 3m. i 1m., Mateusz Zimny 4m. i 5m.; pistolet sportowy - 3m. Damian Klimek, Zuzanna Pólkowska 2 x 6m.,Sylwia Rozenkranc 2 x 7m /wszyscy WKS Flota Gdynia/, 10m. Angelika Lisek /Gryf Słupski Słupsk/, pistolet szybkostrzelny-1m. Damian Klimek; Trap 75 - Magdalena Ejkszto 1 m., Izabela Buksińska 2m.; Double Trap 80 4m. Magdalena Ejkszto i 5m. Izabela Buksińska / wszyscy WKS Flota Gdynia/.
tenis ziemny - gra pojedyńcza, 3m. Agata Bochanek, 9m. Adrianna Daszkiewicz, 9m. Kamil Nowak; gra podwójna- 5m. Adrianna Daszkiewicz i Augustyna Skwarek / wszyscy TKS Arka Gdynia/; 9m. Julia Kawa i Marta Marszałek /SKT Sopot/; gra mieszana 5m. Agata Bachanek i Kamil Nowak, 9m. Augustyna Skwarek i Szymon Daszkiewicz /wszyscy TKS Arka Gdynia/;
triatlon, 5m. Rafał Gajewski /niestowarzyszony, Gdańsk/ ;
wioślarstwo, jedynki – 2m. Patrycja Borzykowska /GTW Gedania Gdańsk/, 5m. Daniel Trzebiatowski /Drakkar Gdańsk/, 10m. Robert Fusch /GTW Gedania Gdańsk/; dwójki - 2m. Patrycja Borzykowska i Monika Dudzik /GTW Gedania Gdańsk/, 1m. Kamil Morawski i Daniel Trzebiatowski /Drakkar Gdańsk/;
czwórki -7m. Monika Dudzik, Kamila Cybulska, Klaudia Kołakowska, Karolina Mizik /GTW Gedania Gdańsk/, 5m. Kamil Morawski, Paweł Renk, Łukasz Szpręgiel, Michał Zakrzewski /Drakkar Gdańsk/, 7m. Przemysław Kwiatkowski, Krzysztof Rekść, Michał Piechowski, Daniel Sobczak;
ósemka- Przemysław Kwiatkowski, Krzysztof Rekść, Michał Piechowski, Daniel Sobczak, Piotr Dudziński, Kuba Neuman, Marcin Potrzebowski, Igor Kwaśniewski, Arnold Woźniak / wszyscy AZS AWF i S Gdańsk/;
żeglarstwo, Optymist- 4m. Ewa Szczęsna /ChKŻ Chojnice/, 7m. Paulina Czubachowska /Zatoka Puck/, 9m. Mateusz Skrobaszewski;
Cadet – 6m. Łukasz Kawiński , Damian Frank , 8m. Jakub Gotowicki, Kacper Warmowski / wszyscy YKP Gdynia/; Lasre 4,7 – 2m. Joanna Maksymiuk, 3m. Anastazja Lewandowska , 1m. Mikołaj Staszewski, 3 m. Rafał Milczarek / wszyscy ChKŻ Chojnice/; L ‘Equipe – 4m. Kacper Jezierski, Alan Stachurski /YKP Gdynia/, 8m. Jakub Surowiec, Łukasz Jaszczakiewicz /SKŻ Sopot/, 9m. Piotr Wiszniewski, Jakub Pietraszkiewicz / YKP Gdynia/; Techno 293 – 2. Natalia Wójcik, 3m. Agnieszka Bilska, 6 m. Milena Rudzińska, 8m. Kaeolina Zajączkowska, 10m. Kanna Sikorska, 1m. Paweł Tarnowski, 2. Mateusz Hoppe, 6m. Marcin Urbanowicz, 9m. Łukasz Komar / wszyscy SKŻ Sopot/.

W klasyfikacji medalowej zwycięstwo odniosło województwo Mazowierckie
113 medali/ 46 złotych, 33 srebrne, 34 brązowe/, województwo Pomorskie 7 miejsce 40 medali /14,13,13/ - w roku 2006, 8 miejsce 38 medali /9,11,18/.
W klasyfikacji punktowej 1 miejsce Mazowieckie 1880,75 pkt., Pomorskie 7 m.906,5 pkt - w roku 2006 8 miejsce 877,32 pkt..

KLASYFIKACJA MEDALOWA WOJEWÓDZTW

MIEJSCE

WOJEWÓDZTWO

Z

S

B

Razem Medali

1

Mazowieckie

46

33

34

113

2

Śląskie

21

21

19

61

3

Łódzkie

21

11

11

43

4

Kujawsko-Pomorskie

18

24

16

58

5

Dolnośląskie

18

11

28

57

6

Wielkopolskie

16

26

28

70

7

Pomorskie

14

13

13

40

8

Małopolskie

13

15

22

50

9

Lubuskie

12

8

9

29

10

Zachodniopomorskie

11

16

11

38

11

Opolskie

11

6

3

20

12

Lubelskie

8

13

8

29

13

Podlaskie

5

5

6

16

14

Świętokrzyskie

4

7

5

16

15

Warmińsko-Mazurskie

3

8

6

17

16

Podkarpackie

2

6

5

13

 

RAZEM

223

223

224

670



INFO: Michał Kaczmarek


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

Ironman[niezalogowany-83.25.198.91] (12 maja 2008 22:34:52)
Fajnie że przynajmniej gdzieś sie pisze o tak ważnej imprezie !! ;D
niewzne[niezalogowany-83.17.235.230] (31 sierpnia 2007 18:41:11)
chcialabym powiedziec ze bylam 4 a nie 6 jak wy to napisaliscie nastepnym razem sprawdzajcie co piszecie! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
 
NASZE SERWISY


© 2002-2018       statystyki www stat.pl
urlop nad morzem | weekend nad morzem | wakacje nad morzem | Władysławowo | noclegi nad morzem
0.27

POLECAMY: nocleg nad morzem | automaty do bitej śmietany | Władysławowo | Jastarnia | Chłapowo | Władysławowo | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | maszyny do lodów | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel