START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

Orzeł II Choczewo - Piorun Choczewko
fot. Janusz Nowicki

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


PILKARSKIE.ligi.pl

  ::  PIłKA NOżNA


  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Orzeł pofrunął najwyżej
  06 czerwca 2007 13:22 - Janusz Nowicki [184]
  Drużyna Orła II Choczewo została mistrzem klasy C gminy Choczewo. Piłkarze A-klasowych rezerw aż o siedem punktów wyprzedzili na końcu rozgrywek drugą ekipę z Choczewa - Oldbojów. Poniżej pozwolę sobie na krótkie, subiektywne podsumowanie sezonu.

  Na uwagę zasługuje kilka spraw. Po pierwsze, wysoka lokata (4 miejsce z 27 pkt) beniaminka rozgrywek - Arki Prusewo. To jedyna drużyna biorąca udział w rozgrywkach, która nie jest reprezentacją mieszkańców gminy Choczewo. Prusewo bowiem należy do sąsiedniej gminy Krokowa. Jednak nie funkcjonuje tam na miejscu żadna liga gminna, a te drużyny które występują w klasie B Pomorskiego Związku Piłki Nożnej (Zryw Sławoszyno, Wicher Wierzchucino) od lat narzekają na brak zainteresowania piłkarzami ze strony Urzędu Gminy w Krokowej. Nie dziwi więc sytuacja, że w przyszłym sezonie rozgrywek choczewskiej ligi ma do niej zamiar przystąpić kolejna drużyna z gminy Krokowa.

  Druga sprawa - nadzwyczaj słabo wypadli tym razem piłkarze Kłosa Osieki. Mistrz ligi sprzed kilku lat uplasował się zaledwie na szóstym miejscu (21 pkt). Zapewne jest to też spowodowane upartym wstawianiem do składu zawodnika, który został ukarany przez organizatora ligi zakazem gry. Przez to drużyna zaliczyła kilka walkowerów, tracąc punkty wywalczone na boisku.

  Trzecią rzeczą jest zaskakująco słaba dyspozycja Motora Zwartowo. Drużyna ta przed laty z powodzeniem reprezentowała gminę Choczewo w rozgrywkach wojewódzkich. Przedostatnia lokata w tabeli (17 pkt) z pewnością nie zaspakaja ambicji miejscowych kibiców.

  No i czwarta sprawa, ostatnia drużyna tabeli - LZS Lublewo. Ani jednego zdobytego punktu, tylko dziewięć strzelonych bramek przy stu trzech wpuszczonych do własnej siatki. Specjalnie podkreślam te liczby, ale nie po to aby ganić, czy wyśmiewać. Wręcz przeciwnie - nie każdy musi poziomem dorównywać Lidze Mistrzów, ważne żeby chciał grać i bawić się w piłkę. Jakże wielka musi być wola gry, aby mimo kolejnych porażek mieć siłę zebrać się i zdecydować na grę przeciwko lepszym drużynom. I do tego drużyna ta od lat czeka na własne boisko - to akurat ma się niebawem zmienić. Gratuluję wytrwałości lublewianom i życzę wygranych na własnym i obcych boiskach!

  Na koniec słowo o strzelcach ligi. Królem strzelców został Piotr Formella z Arki Prusewo, któremu udało się trafić do bramki przeciwników piętnaście razy. Dwie bramki mniej na koncie zgromadził Jarosław Wit z Oldbojów Choczewo, a jedenaście goli zdobył Władysław Jankowski, również z Oldbojów. On też zdobył największą ilość bramek w jednym meczu. W spotkaniu z LZS Lublewo (1 października 2006) wygranym przez Oldbojów 14:0 (rekord ligi) trafił do siatki gości aż sześć razy.

  Organizator przewiduje uroczyste zakończenie ligi, jednak nie jest jeszcze znany termin imprezy.  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

  TWoja STara[niezalogowany-83.11.50.197] (21 czerwca 2007 21:07:20)
  Lepiej napisać że boisko było nie przygotowane niż pisać" DRUŻYNA GOSPODARZY NIE WYSTAWIŁA ZESPOŁU".Bynajmniej według mnie a i zacznijcie grać może kiedyś dorównacie Orłowi bo narazie kopiecie się w czoło i zmiencie kierownika drużyny bo jest głupi i przez niego mieliście walkowery.Nie słuchacie się jurka a Bartka W. który jest powalony na cyce i który jest dla was Bogiem! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
  HESUS[niezalogowany-83.11.50.197] (21 czerwca 2007 21:01:10)
  Nawet jurek ma w szachu kibola bo piszecie co on wam każe zamiast pisać prawde! ! ! ! ! ! ! ! !
  skok stefczyka[niezalogowany-153.19.97.222] (16 czerwca 2007 17:17:15)
  denerwóje mnie całe otoczenie ludzi wokół c klasy. całe to zakłamanie mnie denerwóje. w ostatnim meczu pan jerzy mówił ze skosi boisko i ze bedzie mecz ale boiska nie skosił i wpisali walkower mówiac ze boisko było nie przygotowane.za cos przeciez wzioł kase na ciągniczek do koszenia. czemu kosi sie tylko trawew słajszewie i jackowie. jeszcze jedno jak to może być ze mecze choczewa sedziuje pan waloch. dlatego orzeł tak pofrunoł.ile to jeszcze potrwa?????????????????????????????????
   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2018
  0.45

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel