START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  SPORTY WALKI


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Medale judoków w Tampere, Nicei i Gdyni
30 września 2013 18:41 - Piotr Łukaszewski [150]
fot: Michał Kaczmarek
W fińskim Tampere odbył się doroczny turniej Pucharu Europy w judo z udziałem 48 zawodniczek i 94 zawodników 16 państw, wśród których walczyli z powodzeniem reprezentanci Pomorza.. Na najwyższym stopniu podium stanęła Daria Pogorzelec w wadze 78 kg po wygraniu przez ippon czterech walk. Jest to dobry prognostyk powrotu tej zawodniczki po kontuzji na maty europejskie przed rozpoczynającymi się w przyszłym roku klasyfikacjami do Igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Na najniższym stopniu podium stanęli: Karolina Tałach (70 kg) i Jakub Zarzeczny (90 kg). Oboje wygrali po trzy walki jedną przegrywając. Piąte miejsca zajęli: Damian Nasiadko (+100 kg) i Filip Puzyr (73 kg) z SGKS Wybrzeże Gdańsk.

Na medalowych miejscach zakończyli start nasi reprezentanci w VII Igrzyskach Frankofońskich rozgrywanych w Nicei (Francja). Złoto wywalczyły: Joanna Jaworska (+78 kg) i Katarzyna Furmanek (78 kg), a srebro - Damian Nasiadko (+100 kg).


W hali GOSiR w Gdyni walczyli na sześciu matach młodzi judocy i judoczki w XII Międzynarodowym Turnieju Judo Baltic Cup z udziałem ponad 450 uczestników z 46 klubów z Estonii, Niemiec, Rosji i Polski.

Miejsca medalowe reprezentantów Pomorza - U 12
Złote
24 kg Barbara Drygas (UKS Tori Dąbrowa)
33 kg Milena Modzińska (UKS Orzeł Konczewo)
+50 kg Kalina Ludwiczak (UKS Pantera Gdynia)
24 kg Eryk Pikulik (UKS Tori Dąbrowa)
27 kg Jakub Prusiecki (UKS Opty Gdynia)
50 kg Dominik Świrko (UKS Galeon Gdynia)
55 kg Jan Sosnowski (KS AZS AWFiS Gdańsk)
+60 kg Dawid Kalinowski (UKS Galeon Gdynia)
Srebrne
33 kg Zuzanna Perkowaska (STS Gryf 3 Słupsk)
46 kg Katarzyna Mikołajczyk (STS Gryf 3 Słupsk)
50 kg Martyna Szaniawska (STS Gryf 3 Słupsk)
27 kg Kajetan Radziszewski (UKS Conrad Gdańsk)
30 kg Paweł Jabłoński (STS Gryf 3 Słupsk)
46 kg Antoni Szostak (UKS Pantera Gdynia)
60 kg Michał Jędrzejewski (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
Brązowe
24 kg Natalia Dambek (UKS Opty Gdynia) i Klara Kamińska (UKS Opty Gdynia)
33 kg Sonia Radziszewska (UKS Conrad Gdańsk) i Aurelia Szczukowska (UKS Opty Gdynia)
42 kg Wiktoria Itrych (UKS Mosty Kosakowo)
46 kg Izabela Deyk (UKS Pantera Gdynia) i Patrycja Kowalewska (UKS Mosty Kosakowo)
24 kg Jan Wrzesięń (UKS Piast Wrzeście)
27 kg Michał Kotłowski (UKS Conrad Gdańsk) i Jakub Golędzinowski (UKS De la Salle Gdańsk)
30 kg Dawid Prusiecki (STS Gryf 3 Słupsk)
33 kg Dominik Marcinkowski (UKS Conrad Gdańsk) i Maciej Kaczorowski (UKS Galeon Gdynia)
50 kg Mateusz Wyrzykowski (UKS Orzeł Kończewo)
55 kg Dawid Mechowskia (UKS Conrad Gdańsk) i Jakub Sordyl (UKS Galeon Gdynia)
60 kg Bartosz Płotka (GKS Żukowo)

Miejsca medalowe reprezentantów Pomorza - U 14
Złote
36 kg Karolina Potrykus (UKS Galeon Gdynia)
40 kg Natalia Kucharska (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
44 kg Agata Świątek (UKS Jedynka Bytów)
57 kg Marta Wejman (UKS Jedynka Bytów)
Srebrne
44 kg Karolina Poglettke (UKS Mosty Kosakowo)
63 kg Dominika Lasota (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
Brązowe
36 kg Kamila Rychert (GKS Żukowo)
48 kg Joanna Świtońska (UKS Opty Gdynia) i Daria Przywara (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
57 kg Weronika Matlakowska (UKS Galeon Gdynia)
63 kg Danuta Frąckowiak (UKS Conrad Gdańsk)

Miejsca medalowe reprezentantów Pomorza - U 17
Złote
48 kg Aleksandra Butlewska (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
52 kg Barbara Fołtynowicz (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
57 kg Felicja Gajdowska (UKS Galeon Gdynia)
63 kg Karolina Miller (KS AZS AWFiS Gdańsk)
+70 kg Anita Formela (GKS Żukowo)
50 kg Wiktor Kumidor (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
66 kg Szymon Jasiński (UKS Galeon Gdynia)
73 kg Przemysław Błoński (STS Gryf 3 Słupsk)
81 kg Kamil Kotlik (UKS Conrad Gdańsk)
+90 kg Przemysław Szuta (UKS Opty Gdynia)
Srebrne
70 kg Julia Jaśkiewicz (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
46 kg Mateusz Hasiak (UKS Conrad Gdańsk)
50 kg Konrad Szatkowski (STS Gryf 3 Słupsk)
55 kg Cezary Tchórzewski (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
60 kg Jędrzej Stecki (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
66 kg Maksym Bogdał (UKS Conrad Gdańsk)
81 kg Wojciech Wnęk (UKS Conrad Gdańsk)
+90 kg Karol Gruszczyński (UKS Mosty Kosakowo)
Brązowe
46 kg Tomasz Zieliński (UKS Galeon Gdynia)
50 kg Adrian Winiarczyk (UKS Piast Wrzeście Słupsk)
55 kg Adrian Kaliś (UKS Conrad Gdańsk) i Tomasz Błóński (STS Gryf 3 Słupsk)
60 kg Michał Wantoch-Rekowski (UKS Conrad Gdańsk) i Jakub Siedlikowski (STS Gryf 3 Słupsk)
66 kg Patryk Kastner (STS Gryf 3 Słupsk)

Czołówka klasyfikacji Open Senior
75 kg
1. Paweł Żydak (WKS Flota Gdynia)
2. Tomasz Puzyr (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
3. Jacek Kreft (UKS Opty Gdynia)
+75 kg
1. Tomasz Domański (KS AZS AWFiS Gdańsk)
2. Błażej Mielcarek (KS AZS AWFiS Gdańsk)
3. Roman Błoński (WKS Flota Gdynia)

Czołówka klasyfikacji klubowej
1. SGKS Wybrzeże Gdańsk
2. STS Gryf 3 Słupsk
3. UKS Conrad Gdańsk
4. UKS Galeon Gdynia
5. UKS Olimp Nowa Sól
6. Kaliningrad



info: Michał Kaczmarek


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.31

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel