START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  LEKKA ATLETYKA


Wydarzenia
 
V Półmaraton Ziemi Puckiej
17 lipca 2013 11:05 - quaresma89 [95]
W dniu 27 lipca (sobota) Lekkoatletyczny Klub Sportowy Ziemi Puckiej będzie organizatorem imprezy biegowej pn. V Półmaraton Ziemi Puckiej (21,097 m).
Poprzednio Klub przez 25 lat organizował pełny Maraton Ziemi Puckiej. Obecnie piąty rok organizowany jest Półmaraton a więc łącznie już 30 lat biegacze z całej Polski i nie tylko mogą rywalizować na terenie Ziemi Puckiej.
Start do Półmaratonu nastąpi na stadionie w Pucku o godz. 15.00 a trasa biegu prowadzi przez Błądzikowo - Żelistrzewo - Osłonino - Rzucewo - ponownie Błądzikowo z metą na stadionie w Pucku gdzie zawodnicy - czołówka - będą oczekiwani od godz. 16.00
Regulamin tegorocznego Półmaratonu zakładał limit 700 uczestników (ze względów organizacyjnych, zaplecze itp.)
Już 3 tygodnie przed terminem startu limit uczestników został wyczerpany.
Do startu w biegu zgłoszeni są przedstawiciele m.in. Dani, Wielkiej Brytani, Ukrainy, Niemiec, Kenii.
W związku z dosyć trudną i wymagającą trasą oraz raczej skromnymi nagrodami nie należy się liczyć z udziałem wybitnych zawodników, lecz cel jakim jest popularyzowanie i upowszechnianie biegów na Ziemi Puckiej z pewnością zostanie osiągnięty gdyż do biegu zgłosiło się 110 uczestników reprezentujących Ziemię Pucką co jest liczbą rekordową w porównaniu z poprzednimi latami.
Lekkoatletyczny Klub Sportowy Ziemi Puckiej do współorganizacji biegu zaprosił n/w. przedsiębiorstwa, instytucje: Samorządy Ziemi Puckiej: Urząd Gminy Puck i Krokowa, Urząd Miasta Puck, Starostwo Puckie, Ministerstwo Sportu, Urząd Marszałkowski, Energa S.A., Polski Cukier Toruń, Agencja Nieruchomości Rolnych, PGNiG Warszawa, Parentis Spółka Kartoszyno, BS Krokowa, Nadleśnictwo Wejherowo, Zarząd Portu Gdynia.

info: Waldemar Płomień


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.34

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel