START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


PILKARSKIE.ligi.pl

  ::  PIłKA NOżNA


  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Półfinałowy turniej Lotos Junior Cup w Luzinie
  30 maja 2013 18:41 - Piotr Łukaszewski [33]
  fot: Piotr Klecha
  We wtorek 28 maja na Stadionie GOSRiT w Luzinie odbył się półfinałowy turniej Lotos Junior Cup - Mała Piłkarska Kadra Czeka LZS.. Turniej, który powstał z połączenia idei Ludowych Zespołów Sportowych oraz Grupy Lotos, rozgrywany jest na trzech szczeblach. Pierwszym szczeblem były eliminacje gminne rozgrywane w 16 gminach wyznaczonych przez Pomorski LZS. Dwa najlepsze zespoły z każdych eliminacji przyjeżdżają na turnieje półfinałowe, takie jak ten w Luzinie.

  W turnieju w Luzinie prócz czterech zespołów z Luzina, grały również drużyny: LZS Linia i Pobłocie, SP Leśniewo oraz Konlas Sławoszyno. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, w których każdy grał z każdym. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy grały w półfinałach, a pozostałe dwa o konkretne miejsca.

  Jak przyznali obserwatorzy turnieju, rozgrywki stały na wysokim poziomie i kilka zawodników warto było zobaczyć na boisku.

  Zarówno w meczach półfinałowych jak i o niższe lokaty nie brakowało emocji. W pierwszym półfinale spotkały się zespoły SP Leśniewo oraz Konsal Sławoszyno. Był to rewanż za finał rozgrywany w gminie Puck. W tym pojedynku lepszą ekipą okazał się zespół ze Sławoszyna strzelając bramkę na 2:1 w samej końcówce meczu. Drugi półfinał rozgrywany pomiędzy dwoma zespołami GOSRiT był już bardziej jednostronny i zakończył się wynikiem 5:0.

  W meczach o miejsca 5-6 grały zespoły Wikęd Luzino i Kleba Luzino (zawodnicy z rocznika 2003-2004), i to ci młodsi pokazali klasę wygrywając aż 5:0. W meczu o miejsce siódme spotkały się ekipy z Pobłocia i Linii. Po dramatycznych karnych lepszy okazał się zespół z Pobłocia.

  W finale, o trzecie miejsce walczyły zespoły GOSRiT/el professional Luzino II i SP Leśniewo. Był to dość dramatyczny mecz. Zespół z Luzina szybko wyszedł na prowadzenie po bramce Adriana Pielowskiego. Leśniewo nie chciało przegrać kolejnego ważnego meczu i starało się z całych sił wyrównać. Jednak dobrze w obronie współpracował Stolc, Landowski i bramkarz Rybicki. Wynik meczu utrzymał się do końca spotkania.

  W wielkim finale spotkały się zespoły Konlas Sławoszyno i GOSRiT/el professional Luzino. Mecz był wyrównany ale to gospodarze stwarzali sobie więcej okazji strzeleckich. Brakowało jednak zimnej krwi i szczęścia. W końcu Mikołaj Nastały wykorzystał niezdecydowanie obrony Sławoszyna i płaskim strzałem wyprowadził drużynę na prowadzenie.

  Im bliżej końca tym Konsal mocniej naciskał starając się wyrównać wynik spotkania. Jednak praca obrońców Pieńkowski-Damps była bezbłędna. Dodatkowo bardzo pewnie spisywał się Miłosz Grubba, który kilkakrotnie dobrze interweniował i nie wpuścił tego dnia ani jednej bramki, w wyniku czego, po ostatnim gwizdku sędziego to GOSRiT mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

  Podczas uroczystego wręczenia nagród obecni byli Wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer, Dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk Tomasz Bocheński oraz Piotr Klecha - dyrektor GOSRiT. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, piłkę, a najlepsze trzy drużyny - puchary.

  Zwycięzca zawodów, zespół GOSRiT/el professional Luzino w ramach nagrody głównej pojedzie 23 czerwca na finał do Gdańska.  info: Piotr Klecha


    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2018
  0.38

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel