START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  SIATKóWKA


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów
20 maja 2013 18:57 - Piotr Łukaszewski [47]
fot: Marcin Klukowski
Po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów.. W tegorocznym turnieju zagrało siedem zespołów w dwóch grupach. Mecze odbywały się na dwóch boiskach jednocześnie. Po zakończeniu meczy grupowych dwa najlepsze zespoły z grupy awansowały do półfinału.

W pierwszym półfinale spotkały się zespoły: Gnieżdżewo i I Lęborski Batalion Zmechanizowany. Zwycięsko z tej potyczki wyszli zawodnicy Gnieżdżewa pokonując lęborski zespół 2:1. W drugim półfinale w pojedynku pomiędzy D&H Poland i Thunder Czarnica awans do finału wywalczyli zawodnicy Thunder Czarnica nie tracąc seta.

W meczu o trzecie miejsce I Lęborski batalion Zmechanizowany pokonał zespół D&H Poland i zdobył brązowe medale Mistrzostw Województwa Pomorskiego. W meczu finałowym spotkały się zespoły Gnieżdżewo i Thunder Czarnica. Mecz był bardzo wyrównany - po rozegraniu dwóch setów był remis i potrzebny był trzeci set. Tutaj lepsi okazali się zawodnicy Gnieżdżewa i to oni zdobyli tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów. Zawodnicy Thunder Czarnica zostali Wicemistrzami już po raz drugi. W zeszłym roku również wywalczyli drugie miejsce.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a trzy najlepsze zespoły - medale. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Paweł Kaczmarek, zawodnik zespołu Gnieżdżewo, który otrzymał drobną nagrodę rzeczową oraz bilety na Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach.

Tegoroczny turniej był piątym z kolei organizowanym w Lęborku. Podczas wszystkich edycji panuje pozytywna atmosfera, a rywalizacja jest prowadzona w duchu fair play, co powoduje, że zespoły chętnie przyjeżdżają na mistrzostwa organizowane w Lęborku i mile je wspominają.

Klasyfikacja końcowa
1. Gnieżdżewo
2. Thunder Czarnica
3. I Lęborski Batalion Zmechanizowany
4. D&H Poland
5-7. Tom Blok Wejherowo, KS Baza 44 Siemirowice, EPO Polandinfo: Marcin Klukowski


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.37

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel