START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


PILKARSKIE.ligi.pl

  ::  PIłKA NOżNA


  Wydarzenia
   
  Brda Przechlewo - Pogoń Lębork 0:3
  13 maja 2013 19:13 - Piotr Łukaszewski [36]
  Z wielkimi nadziejami, ale i obawami jechała drużyna Pogoni Lębork do Przechlewa na mecz z tamtejszą Brdą. Po słabych trzech spotkaniach, w których Pogoniści zdobyli tylko 1 punkt, mecz w Przechlewie miał być tym na przełamanie i miał pokazać, czy gorsza forma to dłuższy trend, czy chwilowa niedyspozycja.

  W Przechlewie Pogoń wystąpiła w odmienionym składzie. W powodu pauzy za żółte kartki nie mógł zagrać Stankiewicz i Witkowski, a Lęborku został także Haraszczuk z Żółtowskim. W wyjściowej jedenastce zabrakło Bacha i Kalamaszka, pojawił się za to Krajnik z Miasnikowem. W drugiej połowie w seniorskiej piłce zadebiutowali utalentowani juniorzy z rocznika 1995: Mateusz Raguza i Paweł Bulczak. Rotacja przyniosła pozytywne efekty. Pogoń pewnie wygrała z Brdą 3:0 i z jednym punktem straty do Piasta zajmuje drugie miejsce w tabeli premiowane awansem do IV ligi.

  Pierwsza połowa meczu to dominacja Pogoni i szereg sytuacji bramkowych. Pogoń tradycyjnie nacierała atakiem pozycyjnym. Brda szansy szukała w kontratakach. Dwa razy w sytuacji sam na sam udanie bronił Czekirda. Pod koniec pierwszej połowy, jedną z wielu akcji Pogoni na gola zamienia Jasiński przy asyście Morawskiego.

  Po przerwie gospodarze jeszcze bardziej cofnęli się na swoją połowę i coraz częściej brutalnie faulowali, czego skutkiem były żółte kartki i w efekcie czerwony kartonik dla Kolberga. W 67 minucie piłkę w pole karne zagrywa Jasiński i gdy Ilanz już miał ją dopaść, wyręcza go zawodnik Brdy Ginter zdobywając gola samobójczego. Wynik ustala w 83 minucie Kołodziejski, który dostaje podanie ze środka od Kołuckiego i technicznym strzałem pokonuje bramkarza. Jeszcze przed końcem spotkania, ciekawą i efektowną dwójkową akcję zalicza Morawski z Miasnikowem. Mocny strzał broni jednak Tandecki.

  Z wygranej i z dobrej gry zespołu zadowolony po meczu był trener Sobiesław Przybylski - Bardzo, ale to bardzo, po trzech gorszych spotkaniach, potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Mecz bardzo dobrze się rozpoczął, widać było, że moi zawodnicy chcą grać. Od początku byliśmy lepsi, prowadziliśmy grę, cały czas atakowaliśmy, stwarzaliśmy wiele sytuacji. W końcówce mogłoby być wyżej, Brda nie mogła nic nam zrobić. Paradoksalnie choć graliśmy na wyjeździe pomogło nam boisko. Bardzo dobrze przygotowana, równa murawa to typowa nawierzchnia dla nas, na której mogliśmy pokazać nasze wszystkie umiejętności.

  Brda Przechlewo - Pogoń Lębork 0:3 (0:1)  info: Janusz Pomorski/pogon.lebork.pl


  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2018
  0.3

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel