START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  SIATKóWKA


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Finał rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku
23 kwietnia 2013 19:09 - Piotr Łukaszewski [53]
fot: Marcin Klukowski
Dobiegły końca rozgrywki VI edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.. Dziesięć zespołów walczyło w rundzie zasadniczej o jak najlepsza lokatę, aby awansować do fazy play-off, z której wyłoniły się cztery najlepsze zespoły walczące w półfinałach o możliwość gry o pierwsze miejsce.

Na początku finałowych rozgrywek odbyły się mecze o miejsca ósme i piąte. W meczu o miejsce ósme lepsi okazali się gimnazjaliści z Gim 2 Lębork, którzy pokonali zespół Młodzi Gniewni 2:1. W pojedynku o miejsce piąte spotkały się dwa zespoły, które się bardzo dobrze znają. Bojan Żubry i Romek Lębork walczyli o zwycięstwo bardzo zacięcie. Mecz stał na dobrym poziomie, a w końcówce lepsi okazali się zawodnicy zespołu Romek Lębork pokonując Bojan Żubry 2:1.

Następnie rozegrane zostały mecze półfinałowe. Skojan MG Trans Puck grał z KS Baza 44. W tym pojedynku zdecydowanie lepsi byli zawodnicy z Pucka, którzy wygrali 2:0 i pewnie awansowali do finału. Drugi półfinał był bardziej zacięty. I Lęborski Batalion Zmechanizowany pokonał w wyrównanym pojedynku Tom Blok Wejherowo.

Po rozegraniu półfinałów odbyły się mecze o pierwsze i trzecie miejsce. Skojan MG Trans Puck walczył z I Lęborskim Batalionem Zmechanizowanym w finałowym meczu lęborskich rozgrywek o pierwsze miejsce. Po pierwszym secie wygranym przez Skojan MG Trans Puck wydawało się, że drugi set będzie również zwycięski dla pucczan. I Lęborski Batalion Zmechanizowany podjął wyrównaną walkę o każdy punkt i doprowadził do wyrównania, a o zwycięstwie decydował trzeci set. W tej odsłonie wojskowi z Lęborka od samego początku mocno zaczęli i zaskoczyli swoich przeciwników. Odskakując na kilka punktów doprowadzili przewagę do końca i odnieśli zwycięstwo w meczu finałowym 2:1. Bardzo duże zasługi w zwycięstwie miał Dariusz Korniak, który bardzo dużo emocji włożył w grę swojego zespołu i był jego wyraźnym liderem. Mecz o trzecie miejsce zakończył się po dwóch setach. Zwycięstwo i brązowe medale zdobyli zawodnicy KS Baza 44 Siemirowice którzy pokonali Tom Blok Wejherowo.

Po zakończeniu rozgrywek finałowych odbyło się podsumowanie Ligi. Wszystkie zespoły biorące udział w lidze otrzymały z rąk Starosty Lęborskiego Wiktora Tyburskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lęborku Adama Stenki oraz Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku Mariana Borka puchary, a najlepsze trzy zespoły również medale i nagrody rzeczowe. Wyróżniony został najlepszy zawodnik meczu finałowego, którym został Dariusz Korniak. Zwycięski zespół będzie reprezentował Lębork w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów, które odbędą się 19 maja w Lęborku.

Klasyfikacja końcowa Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku
1. I Lęborski Batalion Zmechanizowany
2. Skojan MG Trans Puck
3. KS Baza 44 Siemirowice
4. Tom Blok Wejherowo
5. Romek Lębork
6. Bojan Żubry
7. AZS Lębork
8. Gim 2 Lębork
9. Młodzi Gniewni
10. I LO Lęborkinfo: Marcin Klukowski


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.45

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel