START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  LIGI


PILKARSKIE.ligi.pl

  ::  PIłKA NOżNA


  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Podsumowanie rundy jesienniej drużyny Pogoni Farm Frites Lębork
  26 listopada 2012 15:05 - Patrycja Kos [22]
  fot: Janusz Pomorski
  Kolejną drużyną Pogoni w roczniku 2001/2002 jest zespół trenowany przez Rafała Bartoszka. Tu także chłopcy rywalizują w rozgrywkach rocznika 2000/2001..

  Większość chłopców chodzi do klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 8, a także do Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie prowadzi ich Jerzy Saczkowski, który pomaga trenerowi Bartoszkowi w prowadzeniu zespołu. W ligowych zmaganiach w dziewięciu meczach drużyna zdobyła 19 punktów : sześć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki. Pozwoliło to zająć trzecią lokatę ze stratą tylko dwóch punktów do Jantara Ustka i jednego punktu do Gryfa Słupsk. Drużyna zdobyła 32 gole tracąc 21 bramek.

  Zespół, podobnie jak pozostałe młode roczniki w Pogoni  uczestniczy w projekcie „Szkółki Nivea”, czyli w systemie szkolenia Akademii Ajaxu  Amsterdam.  Trener Rafał Bartoszek we wrześniu uczestniczył w czterodniowym szkoleniu w Opalenicy prowadzonym przez ekspertów z Holandii. Bardzo pomocnym w szkoleniu narzędziem okazała się platforma multimedialna „Ajax Akademia Online” do której codziennie logują się nasi szkoleniowcy.

  - Akademia online to rzeczywiście kopalnia wiedzy - ocenia trener Rafał Bartoszek. - Oprócz ćwiczeń ściśle piłkarskich znajdujemy tam również wiele propozycji zabaw ruchowych wykorzystywanych do rozgrzewki. Co więcej każdy z trenerów może sobie wybrać kategorie wiekową i dopasować odpowiedni zestaw ćwiczeń do trenowanych przez siebie zawodników. Wiadomo, że na każdym etapie szkolenia stawiamy chłopcom nieco inne wymagania i takie zróżnicowanie wiekowe jest bardzo potrzebne.

  Każde ćwiczenie dostępne na internetowej platformie składa się z opisu, schematu graficznego oraz krótkiej animacji obrazującej jego przebieg. Na każdym etapie eksperci Ajaxu zawracają uwagę na aspekty poza sportowe, wychowawcze. Silny nacisk kładzie się na budowanie u zawodników postaw fair play oraz tzw. „team building” czyli umacnianie ducha drużyny, pozytywne nastawienia, praca zespołowa.

  - Ciekawą sprawą jest również system monitorowania zawodników. Od września na każdym meczu towarzyszą nam specjalne arkusze obserwacji zawodników. W każdym pojedynku ligowym obserwujemy 3-4 zawodników i sporządzamy notatki, wystawiamy noty. Po meczu wszystko zostaje wprowadzone do naszego panelu. Każdy zawodnik ma swój profil, jest osobno oceniany i monitorowany. Łatwiej w ten sposób czuwać nad rozwojem młodych piłkarzy i poprawiać popełniane przez nich błędy - dodaje Rafał Bartoszek.

  Klasyfikacja końcowa
  1. Jantar II Ustka 
  2. KS Gryf II Słupsk 
  3. Pogoń II Lębork 
  4. Wybrzeże Objazda 
  5. SwePol Link Bruskowo Wielkie
  6. Anioły Agro North Garczegorze 
  7. Pomorze Potęgowo 

   

   

     info: Janusz Pomorski


    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2018
  0.38

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel