START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  SPORTY WALKI


Wydarzenia
 
Mistrzostwa Europy Młodzieży w judo
21 listopada 2012 15:12 - Patrycja Kos [30]
Dwa medale wywalczyli reprezentanci  AZS AWF i S Gdańsk podczas Mistrzostw Europy Młodzieży do lat 23 w Pradze z udziałem 38 reprezentacji narodowych, 144 judoczek  i 218 judoków, 13 reprezentantów Polski..

Srebrny medal wywalczył Tomasz Domański w wadze do 100 kg, a brązowy - Katarzyna Furmanek do 78 kg. Domański w drodze do finału stoczył cztery walki wygrywając z zawodnikami Turcji, Ukrainy i Włoch przez ippon, a z Rosjaninem przez wazari. Natomiast w finale uległ przez ippon zawodnikowi gospodarzy Lukasowi Krpalce.

Inaczej potoczyła się droga do medalu Katarzyny Furmanek. W walkach eliminacyjnych pokonała Niemkę przez yuko (kary), Słowenkę przez rzut oceniony na yuko,  a w półfinale przegrała w 48 sekundzie walki z Abigel Joo (Węgry) późniejszej złotej medalistce, piątej zawodniczce IO w Londynie gdzie pokonała w ostatnich sekundach walki Darię Pogorzelec (S GKS Wybrzeże Gdańsk). W walce o brązowy medal spotkała się ze Chorwatką Ivaną Maranicz, w ostatniej minucie walki wykonała dwa rzuty ocenione na yuko i stanęła na najniższym stopniu podium.

W Pradze dla barw Polski złoty medal wadze 73 kg  wywalczył Damian Szwarnowiecki (Gwardia Wrocław), a piąte miejsce w wadze 57 kg - Agata Perenc (Polonia Rybnik). Z tym dorobkiem medalowym i punktowym w tej klasyfikacji Polska zajęła czwarte miejsce, a zwyciężyła reprezentacja Rosji -  trzy złote, trzy  srebrne i trzy brązowe medale, przed Holandią i Węgrami.

W tym samym terminie co w Pradze walczyli młodzieżowcy  w Gliwicach o Drużynowe Mistrzostwo Polski walczyli juniorki i juniorzy młodsi. Trójmiasto reprezentowały dwa zespoły juniorów młodszych UKS Conrad Gdańsk i UKS Galeon Gdynia. Zawodnicy UKS Conrad Gdańsk wywalczyli siódme miejsce.  Drużyna UKS Galeon Gdynia zakończyła swoje walki w eliminacjach. Tytuły mistrzowskie wywalczyły – juniorki młodsze MKS Juvenia Wrocław, juniorzy młodsi GKS Czarni Bytom 1.info: Michał Kaczmarek


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.3

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel