START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POZOSTAłE


Wydarzenia
 
Pomorskie podsumowanie XVIII OOM w Sportach Letnich Małopolska 2012
04 września 2012 12:55 - Patrycja Kos [86]
W hotelu Europejskim w Krakowie miało miejsce podsumowanie wyników XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Małopolska 2012. Była to pierwsza edycja połączonych dyscyplin halowych i letnich. Reprezentacja Pomorza startowała w 35 dyscyplinach.

Młodzi pomorscy sportowcy powrócili z 89 medalami: 24 złotymi, 29 srebrnymi i 36 brązowymi, zajmując w tej klasyfikacji 8 miejsce.

Złote medale Pomorzan

  • Julia Wiśniewska (UKS Jantar Gdynia), Natalia Kozioł (SGA Gdynia) - gimnastyka artystyczna
  • Adrian Bloch i Paweł Kaśko (MKS Gdańsk) - gimnastyka sportowa
  • Aleksandra Gorecka (Granica Gdańsk) - zapasy kobiet
  • Krystian Wika, Rafał Formela (GKS Cartusia Kartuzy) - zapasy klasyczne
  • Paulina Gruchała (Boxing Team Chojnice), Larysa Sabinarz (Boxing Team Chojnice), Kamila Januszewska (Boxing Team Chojnice) -  boks 
  • Anna Isenko (AZS AWFiS Gdańsk) - judo
  • Magdalena Drapella, Anna Jereczek, Anna Szymczak, Julia Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk) - szermierka, floret drużynowy
  • Anna Biernaczyk, Kamila Kaczanowska, Małgorzata Trawczyńska, Klaudia Domaros, Marcelina Budnicka, Angelika Wasak, Marta Neumeller, Joanna Gędłek, Malwina Hartman, Klaudia Marcinkowska, Alicja Pękala, Klaudia Sikora, Klaudia Jędrycha, Karolina Wiśniewska, Klaudia Cykał, Klaudia Otta - piłka ręczna kobiet
  • Olimpia Włodkowicz - jazda konna, skoki kuce
  • Magdalena Klonowska, Agnieszka Skowyrska, Natalia Juchnowicz (UKS Dwójka Morena Gdańsk) - pięciobój nowoczesny 2-bój sztafety
  • Łukasz Smolnicki 400 m (SKLA Sopot), Damian Rudnik 1500 m (MKS Chojniczanka 1930 Chojnice) - lekkoatletyka
  • Magdalena Kwaśna Laser 4,7 (ChKŻ Chojnice), Adam Sosnowski Techno 293 (SKŻ Sopot), Adam Głogowski Optymist (YK Stal Gdynia) - żeglarstwo

Klasyfikacja wojewódzka
1. Województwo mazowieckie  - 3036,14 pkt
2. Województwo wielkopolskie - 2911,70 pkt
3. Województwo śląskie - 2647,51 pkt
4. Województwo dolnośląskie - 2119,05 pkt
5. Województwo pomorskie - 1917,71 pkt
6. Województwo kujawsko-pomorskie - 1881,68 pkt

W klasyfikacji klubowej Olimpiady sklasyfikowano 1449 klubów, a wśród nich kluby pomorskie:
18. MKS Gdańsk
26. GKS Cartusia Kartuzy
42. UKS Atena Gdańsk
57. UKS Jantar Gdynia
65. UKS Dwójka Morena Gdańsk
67. MKS Sambor Tczew
70. AZS-AWFiS Gdańsk
105. CHKŻ Chojnice
151. Energa Gedania Gdańsk
160. SGA Gdynia
163. Rugby Club Lechia Gdańsk
164. KS Gryf Słupski Słupsk
178. SKLA Słupsk
198. SKLA Sopot
205. YK Stal Gdynia
206. SKŻ Sopot
207. MKS Słupia Słupsk
268. GTK Gdynia
271. UKS Galeon Gdynia
275. UKS Orzeł Malbork
276. MKS Atleta Gdańsk
304. UKS Gdańsk Bursztyn
308. GKS Korsarz Gdańsk
322. MMKS Gdańsk
325. LKS Ziemi Puckiej Puck
333. SI Arka Gdynia
342. MRKS Gdańsk
348. ULKS Talex Borzytuchom
355. ZKS Granica Gdańsk
358. MKŻ Arka Gdynia
359. YKP Gdynia
374. MKS Chojniczanka 1930 Chojnice
384. MTS Kwidzyn
398. SGKS Wybrzeże Gdańsk
399. MKS Polstyr Człuchów
400. UKS Sokolik Czernin
403. TP Skalar Słupsk
415. SKB Czarni Słupsk
435. UKS Ósemka Starogard Gdański
436. UKS Conrad Gdańsk
445. UKS Trops Kartuzy
454. LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz
461. KS LOK Lider-Amicus Lębork
472. Lechia Gdańsk SSA
480. MKS Piast Człuchów
484. RKS Rumia
496. UKS Hals Sopot
521. Gdański KŻ Gdańsk
539. MLKS Baszta Bytów
560. KS Zatoka Puck
568. UKS Cisowa Gdynia
658. KKL Rodło Kwidzyn
694. STK Czarni Słupsk
715. STS Gryf-3 Słupsk
717. MKS Nogat Malbork
725. LKS Jantar Ustka
726. MTS Junior Sopot
749. LKS Charzykowy
781. MLKS Victoria Sztum
804. Arka Gdynia SSA
809. UKS Morświn Gdynia
820. SKB Piast Słupsk
831. GKS Żukowo
857. UKS De La Salle Gdańsk
859. LKS Pogoń Lębork
862. KKS Unia Tczew
886. UKS West Gardeja
887. GUKS Bellator Ryjewo
888. KS Łączpol Gdynia
890. EC Wybrzeże TPS Rumia
891. SPPS Łeba
899. LKS Nadwiślanin Kwidzyn
924. TKS Arka Gdynia
930. UKS Ajas Gdańsk
957. SKS Starogard Gdański
958. KS BAT Sierakowice
962. SKS Bałtyk Gdynia
971. UKS Ósemka Chojnice
974. KS Wisła Tczew
1027. GTW Gedania Gdańsk
1042. Trefl Sopot SA
1043. MTS Basket Kwidzyn
1044. KS Meduza Gdańsk
1114. LKS Mila Kamienica Królewska
1201. UKS Lipusz
1247. SPS Olimpic Gdańsk
1248. KOP Rodło Kwidzyn
1292. KL Lechia Gdańsk
1300. MOSiR Sopot
1310. WTT Wejherowo
1326. UKS Kałębie Osiek
1328. UKS Opti CWM Gdynia
1332. KJ Jackiewiczów
1340. MKB Lednik Miastko
1344. UKS U-2 Lotka Bytów
1349. KS Beniaminek 03 Starogard Gd.
1358. UKS Piast Wrzeście
1359. UKS Mosty Kosakowo
1376. KT Nasza Lechia Gdańsk
1378. GTW Drakkar Gdańsk
1387. JK Opty Ustka
1419. WOPR Malbork
1435. ULKS Rzemieślnik Malbork



info: Michał Kaczmarek


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.31

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel