START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POZOSTAłE


Wydarzenia
 
Pomorski Sport Młodzieżowy w 2011 roku - część I
28 lutego 2012 10:54 - Piotr Łukaszewski [118]
Ukazało się opublikowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki doroczne wydawnictwo "System Sportu Młodzieżowego".. Publikacja obejmuje współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży obejmujące cztery kategorie wiekowe: młodzieżowcy, juniorzy, juniorzy młodsi, młodzicy. Punktowane są Mistrzostwa Polski Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych, halowych i letnich oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sportach indywidualnych i grach zespołowych.

We wstępie do wydawnictwa Minister Sportu i Turystyki pisze - z satysfakcją trzeba odnotować rosnący z roku na rok zasięg sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży. Obejmuje rywalizację w kilkudziesięciu sportach. Zdobyte w tej rywalizacji punkty przekładają się na miejsca zajęte przez kluby, województwa, powiaty i gminy we współzawodnictwie ogólnopolskim.

Sklasyfikowano 3192 kluby (w 2001 r. - 2233) w tym 1167 UKS-ów (w 1995 r. - 24) z 876 gmin i 361 powiatów ze wszystkich 16 województw.

Punktacja województw w klasyfikacji generalnej
1. Mazowieckie 18182,23 pkt
2. Wielkopolskie 15280,96 pkt
3. Śląskie 14615,96 pkt
4. Dolnośląskie 13163,02 pkt
5. Małopolskie 11515,24 pkt
6. Pomorskie 10682 pkt
7. Kujawsko-Pomorskie 9507,71 pkt
8. Zachodniopomorskie 8130,54 pkt
9. Łódzkie 7613,97 pkt
10. Lubelskie 6967,63 pkt
11. Warmińsko-Mazurskie 6140,19 pkt
12. Lubuskie 5732,69 pkt
13. Podlaskie 5497,55 pkt
14. Podkarpackie 4382,65 pkt
15. Opolskie 3800,71 pkt
16. Świętokrzyskie 2774,96 pkt

Najlepsze gminy i powiaty w klasyfikacji generalnej (sklasyfikowano 876 gminy (w 2001 r. - 690), 361 powiaty (w 2001 r. - 336))
1. Warszawa 11025,87 pkt
2. Poznań 6980,78 pkt
3. Wrocław 6167,28 pkt
4. Bydgoszcz 4476,41 pkt
5. Kraków 4360,09 pkt
6. Gdańsk 3812,28 pkt
7. Białystok 3602,14 pkt
8. Szczecin 3548,90 pkt
9. Łódź 3545,67 pkt
10. Katowice 2414,64 pkt

Najlepsze kluby w klasyfikacji generalnej
1. Śląsk Wrocław 1820,49 pkt
2. Zawisza Bydgoszcz 1671,99 pkt
3. AZS AWF Katowice 1562,24 pkt
4. AZS AWF Warszawa 1467,62 pkt
5. AZS OŚ Poznań 1344,31 pkt
6. AZS AWFiS Gdańsk 1307,50 pkt
7. Juvenia Białystok 848,83 pkt
8. AZS AWF Poznań 847 pkt
9. Juvenia Wrocław 766,88 pkt
10. AZS AWF Kraków 764 pkt

W województwie pomorskim sklasyfikowano wszystkie 20 powiatów oraz 51 gmin ze 123.

Sport dzieci i młodzieży województwa pomorskiego na tle kraju
6. Gdańsk 3812,28 pkt
15. Gdynia 1849,57 pkt
25. Sopot 960,76 pkt
68. Słupsk 408,44 pkt
78. wejherowski 389,61 pkt
79. kwidzyński 386,85 pkt
82. chojnicki 370,75 pkt
86. kartuski 360,76 pkt
97. tczewski 337,25 pkt
113. lęborski 296,50 pkt
123. bytowski 273,85 pkt
127. starogardzki 260,59 pkt
150. człuchowski 217,50 pkt
151. pucki 214,50 pkt
157. gdański 203,66 pkt
240. sztumski 97 pkt
252. słupski 86 pkt
260. malborski 81,24 pkt
281. kościerski 62,86 pkt
344. nowodworski 12 pkt

Punktacja najlepszych klubów w gminach Województwa Pomorskiego
Gdańsk
- 6 m. 44 kluby 3812,28 pkt
1. AZS AWFiS Gdańsk 1307,50 pkt
2. MKS Gdańsk 262 pkt
3. Stoczniowiec Gdańsk 200,17 pkt
4. MRKS Gdańsk 196,62 pkt
5. Wybrzeże Gdańsk 161 pkt
6. UKS Conrad Gdańsk 152,19 pkt
7. Energa Gedania Gdańsk 120 pkt
8. GKT Gdańsk 113 pkt
9. Granica Gdańsk 109 pkt
10. UKS De La Salle Gdańsk 85 pkt

Gdynia - 14 m. 35 klubów 1849,51 pkt
1. GKT Gdynia 292,77 pkt
2. Flota Gdynia 226,50 pkt
3. UKS Jantar Gdynia 175 pkt
4. SGA Gdynia 162,50 pkt
5. YKP Gdynia 131 pkt
6. MKŻ Arka Gdynia 112 pkt
7. UKS Azymut 45 Gdynia 95,16 pkt
8. Sztorm Gdynia 80,26 pkt
9. Łączpol Gdynia 74,88 pkt
10. SI Arka Gdynia 58,11 pkt

Sopot - 24 m. 13 klubów 960,76 pkt
1. SKŻ Sopot 422 pkt
2. SKLA Sopot 138 pkt
3. SKT Sopot 131 pkt
4. Trefl Sopot S. A. 85 pkt

Słupsk - 60 m. 10 klubów 408,44 pkt
1. SKLA Słupsk 94 pkt
2. STK Czarni Słupsk 89,94 pkt
3. Gryf Słupski Słupsk 65 pkt
4. SKB Piast Słupsk 63 pkt

Chojnice - 69 m. 5 klubów 344,75 pkt
1. CKHŻ Chojnice 182 pkt
2. Chojniczanka 1930 Chojnice 63,75 pkt
3. Boxing Team Chojnice 51 pkt

Tczew - 72 m. 8 klubów 337,25 pkt
1. Sambor Tczew 228,08 pkt
2. Unia Tczew 33 pkt
3. Wisła Tczew 30 pkt

Kwidzyn - 78 m. 5 klubów 329,50 pkt
1. MTS Kwidzyn 208,71 pkt
2. MTS Basket Kwidzyn 59,79 pkt
3. KKL Rodło Kwidzyn 52 pkt

Lębork - 89 m. 9 klubów 289 pkt
1. UKS Jedynka Lębork 99,50 pkt
2. LOK "Lider - Amicus" Lębork 86 pkt
3. Pogoń Lębork 34,75 pkt

Kartuzy - 94 m. 4 kluby 280,29 pkt
1. Cartusia Kartuzy 238,50 pkt
2. UKS Trops Kartuzy 32,79 pkt
3. KKSz Ormuzd Kartuzy 7 pkt

Rumia - 101 m. 7 klubów 259,42 pkt
1. UKS Siódemka Rumia 118 pkt
2. UKS Tri-Saucony Rumia 52 pkt
3. RKS Rumia 31,75 pkt

Człuchów - 123 m. 5 klubów 169,50 pkt
1. Piast Człuchów 115 pkt
2. Polstyr Człuchów 52 pkt
3. UKS Nowi Polnica 17 pkt

Starogard Gdański - 156 m. 8 klubów 162,09 pkt
1. KKB Starogard Gdański 36 pkt
2. SKS Dwójka Starogard Gdański 33,26 pkt
3. SKS Starogard Gdański 28,58 pkt

Puck - 181 m. 4 kluby 141,50 pkt
1. Zatoka Puck 105,50 pkt
2. LKS Ziemi Puckiej 30 pkt
3. Grot Puck 4 pkt

Kolbudy - 201 m. 3 kluby 123,58 pkt
1. UKS Bryza Kolbudy 66,58 pkt
2. Taekwon Kolbudy 36 pkt
3. Zawisza Kolbudy 21 pkt

Borzytuchom - 223 m. 1 klub 112 pkt
1. ULKS Talex Borzytuchom 112 pkt

Sztum - 242 m. 3 kluby 97 pkt
1. LKS Zantyr Sztum 60 pkt
2. Victoria Sztum 23 pkt
3. UKS Sokolnik Czernin 14 pkt

Miastko - 251 m. 3 kluby 91,50 pkt
1. ZKS Miastko 58,50 pkt
2. MKB Lednik Miastko 31 pkt
3. UKS Morena Miastko 2 pkt

Malbork - 273 m. 9 klubów 81,24 pkt
1. UKS Orzeł Malbork 31,85 pkt
2. UMKS Jurand Malbork 18,17 pkt
3. WOPR Malbork 6 pkt

Wejherowo - 275 m. 6 klubów 78,50 pkt
1. UKS Ósemka Wejherowo 45 pkt
2. Wejher Wejherowo 19 pkt
3. TP Kręglarstwa Wejherowo 6 pkt

Bytów - 293 m. 5 klubów 70,35 pkt
1. Baszta Bytów 48 pkt
2. UKS U-2 Lotka Bytów 13 pkt
3. UKS Jedynka Bytów 6 pkt

Pruszcz Gdański - 294 m. 4 kluby 70,08 pkt
1. SK TKD AN-DO Pruszcz Gdański 63 pkt
2. UKS Jantar Pruszcz Gdański 4,58 pkt
3. UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański 2 pkt

Skórcz - 333 m. 1 klub 58,50 pkt
1. LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz 58,50 pkt

Żukowo - 341 m. 2 kluby 56 pkt
1. GKS Żukowo 54 pkt
2. GLKS Morena Żukowo 2 pkt

Kościerzyna - 346 m. 6 klubów 54,86 pkt
1. ZSP nr 1 Kościerzyna 21,25 pkt
2. UKS Olimpijczyk Skorzewo 15 pkt
3. GKS Kościerzyna 9 pkt

Władysławowo - 377 m. 2 kluby 46,14 pkt
1. Budmor ZS 1 Władysławowo 24 pkt
2. UKS Bliza Władysławowo 22 pkt

Luzino - 379 m. 3 kluby 45,69 pkt
1. GKS Luzino 32,01 pkt
2. UKS Kaszub Luzino 13 pkt

Damnica - 449 m. 1 klub 30 pkt
1. KS Damnica 30 pkt

Chojnice gm. wiejska - 469 m. 1 klub 26 pkt
1. LKS Charzykowy 26 pkt

Puck gm. wiejska - 510 m. 1 klub 21 pkt
1. KJ Jackiewiczów Połchowo 21 pkt

Smętowo Graniczne - 512 m. 1 klub 21 pkt
1. LLKS Ziemia Kociewska Smętowo Gr. 21 pkt

Sierakowice - 563 m. 3 kluby 16 pkt
1. FC Gowidlino 12 pkt
2. UKS Lis Sierakowice 2 pkt
3. LKS Mila Kamienica Królewska 2 pkt

Nowy Dwór Gdański - 606 m. 1 klub 12 pkt
1. Żuławy Nowy Dwór Gdański 12 pkt

Słupsk gm. wiejska - 633 m. 1 klub 10 pkt
1. UKS Piast Wrzeście 10 pkt

Kaliska - 643 m. 1 klub 9 pkt
1. Victoria Kaliska 9 pkt

Pruszcz Gdański gm. wiejska - 650 m. 3 kluby 9 pkt
1. LUKS Straszyn 6 pkt
2. KJ Czarna Perła Goszyn 2 pkt
3. GTS Łęgowo 1 pkt

Chmielno - 660 m. 1 klub 8,50 pkt
1. UKS Troyan Chmielno 8,50 pkt

Nowa Wieś Lęborska - 674 m. 1 klub 7,50 pkt
1. Tęcza Nowa Wieś Lęborska 7,50 pkt

Lipusz - 679 m. 1 klub 7 pkt
1. UKS Lipusz 7 pkt

Lubichowo - 698 m. 1 klub 6 pkt
1. ULKS Olimpic Lubichowo 6 pkt

Kosakowo - 719 m. 1 klub 5 pkt
1. UKS Mosty 5 pkt

Kobylnica - 751 m. 1 klub 4 pkt
1. UKS Orzeł Kończewo 4 pkt

Osiek - 756 m. 1 klub 4 pkt
1. UKS Kłębie Osiek 4 pkt

Dziemiany - 837 m. 1 klub 1 pkt
1. KJ Pomorska LJ Dziemiany 1 pkt

Jastarnia - 841 m. 1 klub 1 pkt
1. UKS Jastarnia 1 pkt

Potęgowo - 854 m. 1 klub 1 pkt
1. UKS Judo Łupawa 1 pkt

Reda - 855 m. 1 klub 1 pkt
1. UKS Jedynka Reda 1 pkt

Trąbki Wielkie - 860 m. 1 klub 1 pkt
1. UKS Kosynier Sobowidz 1 pkt



info: Michał Kaczmarek


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2018
0.28

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel