START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


POZKosz.ligi.pl

  ::  KOSZYKóWKA


  Wydarzenia
   
  Jermaine zastąpi Jamelle
  09 grudnia 2011 11:05 - Piotr Łukaszewski [21]
  Nowym graczem Trefla Sopot został Jermaine Mallett. Amerykanin rozwiązał umowę ze swoim poprzednim klubem - ŁKS Łódź - i dołączył do sopockiej ekipy, gdzie zastąpi Jamelle Horne'a, który w tym tygodniu niespodziewanie opuścił zespół ze względów osobistych.

  Jermaine Mallett ma 23 lata i może występować na pozycji rzucającego obrońcy lub niskiego skrzydłowego. Jest tegorocznym absolwentem Uniwersytetu Stanowego Missouri, w barwach którego na ostatnim roku studiów notował średnio 11,7 punktów (39% za 3), 6 zbiórek i prawie 3 asysty na mecz. Jego mocnymi stronami są wszechstronność, atletyzm, dobra gra z piłką i skuteczność w rzutach.

  Po przyjeździe do Polski Amerykanin praktycznie z miejsca stał się liderem beniaminka z Łodzi i już w pierwszej kolejce TBL dał próbkę swoich umiejętności strzeleckich, w meczu przeciw Anwilowi zdobywając 26 punktów. Tyle samo punktów oraz 8 zbiórek zaliczył w drugiej kolejce, w przegranym przez ŁKS spotkaniu z Treflem. W kolejnych meczach jego zdobycze punktowe były już mniej okazałe, ale i tak podczas swoich występów w barwach ŁKS notował średnio 13,8 punktów i 4 zbiórki.

  W ostatnich dniach Jermaine Mallett rozstał się z przeżywającym problemy finansowe beniaminkiem z Łodzi i trenerzy naszej drużyny uznali, że będzie przydatny w naszym zespole. Pytany o nowego zawodnika trener Karlis Muiznieks powiedział: Po zwolnieniu Horne’a szukaliśmy gracza, który poszerzy naszą rotację na pozycjach 2 i 3, który jest w rytmie meczowym i treningowym, a równocześnie będzie mieścił się w naszym budżecie. Rozpatrywaliśmy też inne propozycje, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na sprowadzenie zawodnika, który już przebywa w Polsce i którego widzieliśmy w wielu meczach. Mallett pokazał już, że może być wartościowym zawodnikiem. Oczywiście jego rola w naszym zespole będzie się różniła od tej, którą spełniał w Łodzi, ale zawodnik jest tego świadomy.  info: Marcelina Nieroda


    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2019
  0.37

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel