wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady

Powiększ zdjęcie
    III kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Gniewinie
    07 listopada 2011 18:11 - Piotr Łukaszewski [87]
    fot: Konrad Wargin
    Dnia 6 listopada po raz trzeci z rzędu zawodników Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Gniewinie przywitała słoneczna aura zwiastująca ciekawy i widowiskowy turniej.. Siedem drużyn zostało podzielonych przez organizatora na 2 grupy eliminacyjne.

Grupę A zwyciężył faworyt - Dębogórze dowodzone przez niezawodnego Radosława Styna, będącego jeszcze niedawno podporą III-ligowych Orląt Reda. Tuż za nimi awans do półfinału uzyskała ekipa King Oskar, coraz pewniej radząca sobie na gniewińskim boisku sztucznym.

Grupę B wygrały Pralnia Gniewino i Sołectwo Gniewino. Z siedmioma punktami, remisem w bezpośrednim pojedynku i identycznym bilansem bramkowym Sołectwo i Pralnia stanęły w szranki do rzutów karnych decydujących o pierwszej lokacie w grupie. Karne lepiej wykonywało Sołectwo i to ten zespół, grający chyba najbardziej atrakcyjny dla oka futbol pokazał, że coraz bardziej liczyć się będzie w klasyfikacji generalnej zawodów.

W meczu o V miejsce Enbud, który liczył tego dnia na znacznie wyższą lokatę, pokonał Pralnię II Gniewino 4:0. Oba półfinały natomiast zakończyły się serią rzutów karnych. W tej "piłkarskiej loterii" Dębogórze pokonało Sołectwo 3:2, a Pralnia zwyciężyła King Oscar 2:0.

W finale Dębogórze pokonało Pralnię 2:1 umacniając się na pozycji lidera rozgrywek.

Najlepszymi strzelcami turnieju okazali się Skrzyński z Pralni, oraz Styn i Maszota (Dębogórze).