START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

Regaty windsurfingowe UKS w Jastarni
fot. UKSwJastarni.pl

::  żEGLARSTWO


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Regaty UKS w Jastarni
22 sierpnia 2011 17:38 - Piotr Łukaszewski [81]
fot: UKSwJastarni.pl
Ostatnim etapem szkolenia windsurfingowo-żeglarskiego w bieżącym sezonie dla członków Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni były regaty windsurfingowe.. Mimo swojego rekreacyjnego charakteru, zostały one potraktowane jako forma sprawdzenia pozyskanych umiejętności. Do rywalizacji - mimo, że była ona sprawą drugorzędną - przystąpiło aż 20 młodych żeglarzy.

Pierwszego dnia zdołano przeprowadzić cztery biegi, w czasie których młodzi surferzy zaprezentowali wysokie umiejętności żeglowania na desce z żaglem oraz dużą wyobraźnię taktyczną, szczególnie przy zwrotach na bojach. Różnice punktowe pomiędzy pierwszą trójką zawodników były nieznaczne i o miejscach na podium miał zadecydować następny dzień zmagań. Niestety w drugim dniu regat pogoda pokrzyżowała wszystkie plany i nie odbył się żaden wyścig. Do klasyfikacji końcowej zaliczono 4 wyścigi z pierwszego dnia, których kolejność była następująca:
1. Dominik Kohnke
2. Patryk Winszczyk
3. Marek Konkol
4. Wiktoria Konkel
5. Karolina Narkowicz
6. Patrycja Nowacka

Zwycięzcy regat otrzymali puchary i statuetki, a wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka.

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni przeszkolił w tym sezonie wakacyjnym blisko 50 dzieci, co wyraźnie wskazuje na kierunek zainteresowań dzieci i młodzieży w pozyskiwaniu nowej wiedzy i umiejętności.info: UKSwJastarni.pl


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.26

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel