START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  żEGLARSTWO


Wydarzenia
 
Gdyńska załoga żeglarska na podium we Włoszech
04 marca 2011 16:29 - Piotr Łukaszewski [28]
W dniach 26-27 lutego gdyńska załoga Rosiński Open Yachting zajęła drugie miejsce w regatach w formule Match Racing we włoskim Brindisi. Zawody są zaliczane do Pucharu Świata Winter Match Race.

W sobotę reprezentująca Polskę załoga wywalczyła miejsce w półfinałach. Następnie, pokonując włoską ekipę 2:0, awansowała do wielkiego finału. Przegrała w nim z Grekami.

Były to pierwsze regaty o Puchar Świata w sezonie 2011, w których gdyńska załoga wzięła udział. Obecnie Rosiński Open Yachting przebywa na treningu na Lazurowym Wybrzeżu w Antibes, gdzie w najbliższy weekend odbędą się kolejne regaty.

Dla wielu Match Racing jest kwintesencją żeglarstwa - krótkie wyścigi, przejrzystość rywalizacji, a przede wszystkim pojedynki jeden na jednego. W równym stopniu liczy się perfekcja wykonywanych manewrów i strategia, wręcz przebiegłość. To czyni z Match Racingu fascynujące współzawodnictwo. I wszystko jest jasne już na linii mety. Wygrywa ten, kto przetnie ją jako pierwszy. To jedna z najbardziej rozwijających się dyscyplin żeglarskich.Gdyńska załoga żeglarska na podium we Włoszechinfo: UM Gdynia


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.29

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel