START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  SPORTY WALKI


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Nowy trener Kadry Narodowej Judo z Pucka
03 stycznia 2011 11:24 - Piotr Łukaszewski [153]
fot: Michał Kaczmarek
Zarząd Polskiego Związku Judo na ostatnim swoim posiedzeniu 28 grudnia 2010 roku podjął decyzję (wynik ogłoszonego konkursu) o powołaniu na stanowisko trenera, koordynatora Kadry Narodowej Kobiet i Mężczyzn dr Adama Maja..

Trener Adam Maj urodzony w Wejherowie, od początku kariery związał się z jednym klubem - marynarskim Wojskowym Klubem Sportowym "Flota" Gdynia. Ważniejsze wyniki seniorskie: Mistrzostwa Polski Seniorów w wadze 86 kg (II m - 1993, III m - 1989, 1990, 1991 r.). Warto przypomnieć, że w tym okresie (1988 - 1992) niepodzielnie wagą rządził Waldemar Legień - dwukrotny mistrz Olimpijski (Seul, Barcelona).

Jako absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku karierę trenerską zaczynał także w wojskowym klubie, od 2001 trener kadry juniorek młodszych, koordynator grup młodzieżowych. Pracę doktorską obronił na AWFiS w Gdańsku, trener klasy I, 4 Dan judo, koordynator i wiceprezes Pomorskiego Okręgowego Związku Judo w Gdańsku.

Jako mieszkaniec Pucka służył pomocą w początkach zajęć judo dla dzieci i młodzieży w Redzie i Władysławowie.

Przed trenerem Adamem Majem stoi trudne zadanie aby przy współpracy z trenerami klubowymi doprowadzić zawodniczki i zawodników do finałów Igrzysk Olimpijskich w Londynie, na podstawie turniejów klasyfikacyjnych ranking EUJ.

Już od soboty 8 stycznia rozpoczyna się pierwsze tegoroczne dwutygodniowe międzynarodowe zgrupowanie Kadry w Mittersill (Austria) pod patronatem Europejskiej Unii Judo.

Adam Maj jest piątym w pięćdziesięciotrzyletniej historii PZ Judo trenerem Kadry seniorów z Pomorza. Wcześniej byli: Ryszard Zieniawa, Marek Adam, Janusz Pawłowski, Radosław Laskowski.

Życzymy trenerowi sukcesów na nowym stanowisku.info: Michał Kaczmarek


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

anonim[niezalogowany-87.204.84.230] (08 stycznia 2011 15:48:51)
Super trener dobry człowiek z każdym porozmawia każdego wysłucha.Jest bardzo mądry i wie co robi Właściwy człowiek na właściwym miejscu oby tylko nie dał wkręcić się w układy północ-południe.i żadne inne.rodzic zawodnika ucznia gratulacje panie Adamie
 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.31

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel