START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  II Halowy Turniej Piłki Nożnej Reda Cup 2010
  21 grudnia 2010 15:14 - Piotr Łukaszewski [56]
  fot: Zbigniew Jantowski
  W dniach 18-19 grudnia odbył się w Redzie w Sali Zespołu Szkół nr 4 II Halowy Turniej Piłki Nożnej "Reda Cup 2010" Chłopców i dziewcząt rocznika 2000 o Puchar Dyrektora Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni.. Uczestniczyło w nim 16 drużyn podzielonych na 4 grupy. W sobotę odbywały się mecze grupowe, w niedzielę finałowe i o poszczególne miejsca.

  Już po pierwszych sobotnich potyczkach można było wskazać kandydatów do zwycięstwa. Od samego początku faworytem wielu była drużyna Sparty Sycewice (mistrz Polski U-10), która grała zespołowo, widowiskowo i skutecznie, z kompletem zwycięstw wyszła z grupy na pierwszym miejscu. Kolejną drużyną był ubiegłoroczny triumfator GKS Wikielec. Ekipa GKSu grała skutecznie i twardo w obronie, dzięki czemu również zaliczyła komplet zwycięstw. Dobre wrażenie wywarły drużyny Gryfu Tczew, Pogoni Lębork, Gryfu Wejherowo, Sparty Gdańsk, Orkanu Rumia i KS Rozstaje. Wszystkie te ekipy awansowały do ćwierćfinału turnieju.

  Mecze ćwierćfinałowe były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie. Dwukrotnie o awansie przesądzały rzuty karne, a serial jaki zafundowały kibicom drużyny GKS Wikielec i Gryfu Wejherowo wydawał się nie mieć końca. Ostatecznie do półfinału awansowały drużyny Sparty Sycewice, GKS Wikielec, Pogoni Lębork oraz Sparty Gdańsk.

  Mecze półfinałowe to pojedynek Sparty Sycewice z GKS Wikielec, oraz Pogoni Lębork ze Spartą Gdańsk. Mecz Pogoni ze Spartą to zacięty, wyrównany pojedynek zakończony zwycięstwem piłkarzy z Lęborka 2:1. Drugi półfinał nie był tak wyrównany, ale mimo tego stał na wysokim poziomie, a jego ozdobą były piękne gole.

  W finale spotkały się drużyny Sparty Sycewice i Pogoni Lębork. Faworytem była drużyna Sparty, ale nie było jej łatwo odnieść zwycięstwo. Team z Lęborka bardzo dobrze ustawiony taktycznie, z dobrze broniącym bramkarzem dość długo był twierdzą nie do zdobycia. O zwycięstwie Sparty, mimo tego że grali zespołowo, przesądziły indywidualności. Bez wątpienia bohaterem był Karol Czubak, najskuteczniejszy zawodnik turnieju, którego znakomite bramki zdobyte głową wzbudzały aplauz publiczności, najlepszym zawodnikiem został również gracz Sparty Sycewice Aleks Henryk, który imponował rozważną grą w obronie, oraz wspaniałymi asystami.

  Wynik finału Sparta Sycewice - Pogoń Lębork 3:0.

  W meczu o miejsce trzecie GKS Wikielec pokonał Spartę Gdańsk.

  Nagrodę dla najlepszego bramkarza zdobył Piotr Młynarczykowski z Orkanu Rumia, który w meczu o 5 miejsce najpierw wybronił karnego, a następnie strzelił gola zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

  Gościem na turnieju był pan Jan Kondracki koordynator akcji Fair Play z PKOL, który nagrodził zawodników za grę, walkę i entuzjazm z jakim podchodzili do każdego meczu. Nagrodę specjalną Fair Play zdobyła drużyna KS Rozstaje Gdańsk.

  Puchary i nagrody za poszczególne miejsca wręczali Janusz Molak - wiceburmistrz miasta Redy, Karol Świgoński - wiceprezes UKS Jedynka Reda, Grzegorz Niciński - piłkarz Wisły Kraków, Jakub Biskup - gracz Piasta Gliwice, Bartosz Dolański - koordynator ds. młodzieży w Pomorskim O.Z.P.N., oraz grupa Militarni.

  Tabela końcowa turnieju
  1. Sparta Sycewice
  2. UKS Pogoń "Trójka" Lębork
  3. GKS Wikielec
  4. Sparta Gdańsk
  5. MKS Orkan Rumia
  6. Gryf Wejherowo
  7. Gryf Tczew
  8. KS Rozstaje Gdańsk
  9. Lechia Gdańsk
  10. GKS Kolbudy
  11. UKS Jedynka Reda I
  12. Klif Chrapowo
  13. Bałtyk Gdynia
  14. UKS Jedynka Reda II
  15. Jantar Pruszcz Gdański
  16. UKS Lider Dębogórze  info: Krzysztof Kass


  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2019
  0.56

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel