START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  żEGLARSTWO


Wydarzenia
 
Puchary dla Blizy Wejherowo
20 września 2006 10:32 - Janusz Nowicki [103]
XVII Regaty Zakończenia Sezonu Jachtów Sterowanych Radiem odbyły się w Wieżycy. Wszystkie puchary trafiły do wejherowskiego radiojachtklubu Bliza-Balexmetal. Puchar Polski dla najlepszego seniora zdobył Julian Damaszk, juniora - Damian Damaszk, a zespołowo - RJK Bliza-Belexmetal.
- Jest to impreza, która w kraju kończy sezon żeglarski w tej dyscyplinie - mówi Marek Gorlikowski, instruktor RJK Bliza-Balexmetal. - W tym roku warunki były trudne. Wiatr układał się tak zwanymi pasami i zawodnicy musieli czekać na swoje kolejki.
Mistrzowską klasę potwierdził po raz kolejny Julian Damaszk, który po raz czwarty z rzędu zdobył wszystkie tytuły mistrzowskie w rozgrywanych klasach: F5-10, F5-M i F5-E. Jego syn, Damian wywalczył mistrzostwo w kategorii juniorów, wyprzedzając swoich klubowych kolegów - Adama Oksińskiego, który zajął drugie miejsce i Mateusza Müllera, który wywalczył czwartą pozycję.
Pozostałe miejsca wejherowian:
- seniorzy: 3. Mieczysław Müller, 5. Andrzej Becker, 7. Grzesław Suwalski, 9. Karol Kukowski;
- juniorzy: 5. Aleksander Barcz, 6. Łukasz Sikora, 7. Mateusz Labuda.
- Zdobyliśmy dwa razy więcej punktów niż drugi zespół - mówi Marek Gorlikowski. - Wynika to z tego, że z naszego klubu w zawodach startuje zawsze najwięcej zawodników.
Info: Iwona Rogacka/Dziennik Bałtycki


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.39

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel